Вітаю Вас ГістьСереда, 25.04.2018, 15:16

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Травень » 18 » 25 тисяч гривень за дієву ідею з поліпшення стану довкілля
17:52
25 тисяч гривень за дієву ідею з поліпшення стану довкілля

Американський художник Джим Деневан створює унікальні картини, але щоб їх побачити, треба піднятися високо над землею. Замість полотна – природні ландшафти, замість фарб – пісок, лід та трава, а замість пензлика – гілка. Цими шедеврами митець прагне привернути увагу до краси природи, закликаючи берегти її. Але просто берегти – мало, потрібно вирішувати вже існуючі проблеми екології, переконані в Міжнародному благодійному фонді Гарних справ.
 

Владислав Шелоков, член правління МБФ Гарних справ
 Актуальність екологічних тематик вона дуже-дуже різноманітна – це починаючи від очищення води і закінчуючи повітряними фільтрами. Наша країна робить суттєві кроки у збільшенні виробництва, у виході на інші ринки, запроваджуються нові види виробництва і звичайно екологія у цьому ракурсі трошки страждає.

 

 

Щоб допомогти подолати ці проблеми, Фонд започаткував конкурс екологічних проектів EcoNation. Науковці від 15-ти до 85 років, які мають конкретні ідеї з поліпшення стану довкілля, можуть спробувати свої сили в конкурсі. Такий широчезний віковий діапазон – не випадковий.
 

Сергій Верещак, координатор проекту EcoNation
 Ми зробили максимально широку аудиторію: розділили на молодих – школярів, на студентів і на дорослих для того, щоб окремо виділити, мотивувати молодих школярів для того, щоб вони розвивалися. Головними умовами є те, щоб проект був дійсно вирішував якісь проблеми.

Науковці – і молоді, і старші – вже почали активно надсилати заявки. Проекти різні: утилізація вторсировини, розведення черв’яків для отримання добрив, навіть ІТ-розробки, які формують позитивне ставлення до практичної екології. Зважаючи на бурхливий розвиток інформаційно-телекомунікаційних технологій, організатори конкурсу виокремили два напрямки.
 

Владислав Шелоков, член правління МБФ Гарних справ
 Конкурс складається з двох видів – це корисна модель та ІТ-стартап. Звичайно, там де корисна модель і реальний винахід, для того, щоб його проілюструвати, показати, що це дійсно має бути корисна модель, його зображення. Для ІТ-стартапів це звичайно розробка вже іншої категорії, достатньо її презентації.

 

 

Призи переможцям – гранти на суму від 10 до 25 тисяч гривень. Визначатимуть найкращих провідні вчені та представники бізнесу. Тут і криється основна відмінність EcoNation від інших конкурсів: він не завершується роздачею подарунків, організатори й далі стежитимуть за долею учасників проекту.

Сергій Верещак, координатор проекту EcoNation
 В першу чергу кошти, які виділяються – виділяються на розвиток проекту саме людини, яка перемогла і звісно цікаво, тому що коли ти вкладаєш не тільки кошти, а й свою енергію – особисто допомагати, переживати, то зрозуміло, що хочеться дочекатися до отримання якогось високого результату.

 

 

Такі умови змагання зацікавили Малу академію наук: тут також прагнуть доводити розробки школярів до впровадження. Переконані: це неабиякий стимул до наукової роботи.
 

Оксен Лісовий, директор НЦ «Мала академія наук України»
 Конкурси, які традиційно проводяться в Україні, дуже рідко мають такі наслідки практичні, коли розробка була впроваджена у виробництво. Ми на своєму прикладі, на прикладі Малої академії наук знаємо, що щорічно дітьми генеруються десятки ідей абсолютно зрілих і абсолютно нових.

Прийматиме заявки Міжнародний  благодійний  фонд Гарних справ до 25-го жовтня. Далі - відбір та фінальний етап. Але в цьому конкурсі фінал насправді є стартом: по-перше, власної успішної справи, а по-друге і найважливіше – змін на краще у збереженні довкілля, а отже – у якості життя майбутніх поколінь.

Переглядів: 525 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК