Вітаю Вас ГістьВівторок, 20.03.2018, 06:45

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Серпень » 12 » 3-D чайник - це не жарт!
17:38
3-D чайник - це не жарт!
Сьогодні горщика можна зробити не лише на традиційному гончарному крузі. Це знаряддя цілком замінює комп»ютер.
Програмісти без великих фізичних зусиль  продукують точні копії справжніх предметів. Далі про 3-д технології -  віртуальний світ, який  швидко наступає на  наш  - реальний. У центрі уваги - розробка юного науковця - модуль для створення об’ємних предметів.

Федір Ходченко – закінчив 10-ий клас Маріупольського технічного ліцею, учень Малої академії наук України. Розробив комп’ютерний модуль, який спрощує роботу з тривимірною графікою. Створює 3Д ігри.





У цій комп’ютерній грі головний персонаж  - кухонний чайник . Він долає різні перешкоди віртуальними лабіринтами. Хлопець розповідає – це  перший рівень, на його розробку пішло три дні. Зараз близький до завершення другий – у якому на чайника нападатимуть велетенські таргани.

 10-класник розробляє комп’ютерні ігри вже чотири роки. Мета цієї – не вразити спецефектами, а показати програмістам, що 3-D графіку створювати просто. Гра з чайником створена за допомогою – модуля – це основний винахід Федора.
Модуль - це ніби електронна бібліотека, де містяться всі необхідні для роботи з тривимірними об’єктами функції та файли. Керувати модулем просто, він легко інсталюється у проект, який розробляють. Використання такої програми дає можливість уп’ятеро скоротити час на створення тривимірного об’єкта.

Федір Ходченко – учень Малої академії наук

 «За допомогою цього модуля можна розробляти ігри, системи моделювання, або тривимірні редактори. 05.32 Ви підключаєте цей модуль, коли ви ініціалізуєте його, він вже підключає Опенджейл і ви лише керуєте об’єктами, які є в сцені, і вам не потрібно самому їх малювати. Також є безліч інструментів для завантаження об’єктів, для вибору цих об’єктів»

Такі модулі в Україні є. Але розробка маріупольського учня має переваги: вона працює з мовою програмування Делфі – однією із найбільш уживаних у кіберпросторі. Далі Федір хоче розширити середовище застосування модуля - перевести його і на мову Сі-плюс-плюс.


Федір Ходченко – учень Малої академії наук

 «Цей модуль – він більш прозорий. Вона має безліч налаштувань, ви можете під себе її підлаштовувати. Також вона має більшість колбек функцій для кожних класів, і програміст має можливість додавати власні алгоритми та повністю контролювати процес малювання на екран»

Винахід учня вже зацікавив працівників телекомунікаційної сфери. Обладнання тут оновлюють дуже часто. Тому швидко перенавчати персонал – Архі-важливо. Сьогодні для цього використовують унікальні лабораторні роботи – такі собі віртуальні об’ємні тренажери. На їх створення йде багато часу і тисячы доларів. Програма Федора Ходченка – дає можливість виконати роботу не за три місяці, а за три тижні.


Дмитро Хаустов – начальник науково-навчального комплексу філії ЦПО

«Вона прискорить досить суттєво розробку однієї лабораторної роботи. Крім цього ми могли б розробити віртуальний конструктор тренажерів. Тобто ми із окремих елементів, із окремого обладнання, промальованого, прорахованого за допомогою цього модуля, ми могли б створювати і об’єднувати нове обладнання




Використовувати такий модуль можна і для створення лоцманських тренажерів, і для авіації. Саме з цією сферою пов’язує своє майбутнє Федір Ходченко. Хоче здобути освіту і розробляти та вдосконалювати системи контролю авіаперевезень.

Переглядів: 2000 | Додав: Admin | Рейтинг: 3.0/1
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК