Вітаю Вас ГістьП`ятниця, 27.04.2018, 09:47

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Березень » 2 » 7 мільйонів проти одного: сучасна хімія атакує воду
13:05
7 мільйонів проти одного: сучасна хімія атакує воду
Наші предки вірили, якщо викопати колодязь – на небі запалюється нова зірка. Якщо ж він висохне – зірка згасає.  Кринична вода  завжди була символом чистоти і здоров’я,  забруднювати її вважали великим гріхом.    А яка вона сьогодні? Як роблять аналіз води та чи спроможні врятувати нас  фільтри? Україна за якістю питних джерел посідає 95 місце у світі серед 122 країн. Вимоги до води в нас у 28 разів нижчі за європейські. Тож пити її без попереднього очищення лікарі та спеціалісти не рекомендують.
Людство синтезувало понад 7 мільйонів хімічних речовин, 70 тисяч з яких застосовуються в повсякденному житті. За даними ВООЗ, вода зараз містить 13 тисяч потенційно токсичних домішок і щороку додається ще - від 500 до 1000 нових.

Юрій Щербаков – спеціаліст з очищення води

Самые пагубные и чаще встречающиеся элементы – это соли железа и соли жесткости. Это практически на 99% во всех водах есть у нас. Они очень сильно влияют на организм пагубно. Например, железо на почки, на сердечно сосудистую систему очень влияет. Есть такие элементы, как нитраты, нитриты, аммиак, несколько других, которые в определенном количество вообще опасны для жизни человека.

Надмірна кількість свинцю в воді викликає головний біль, анемію, нервові розлади, дебілізм. Ртуть ушкоджує нервову систему і нирки. Миш’якові сполуки можуть викликати рак. Кадмій впливає на нирки, легені, та кровоносну систему. Нітрати підвищують ризик дитячої смертності. Діоксини спричиняють рак шкіри та генні мутації.

Кажуть, що очистити воду  можуть фільтри. Найкращі системи фільтрування – здатні прибрати  зайві  солі заліза,  марганцю. Коштують від  10-ти до 50  тисяч гривень.  Але в багатьох випадках і вони не допоможуть.  Приміром,  не заберуть іржу, яка тече водопровідними трубами. До того ж у нас і досі діють старі норми очистки,  які допускають хлорування. Тож навіть якщо є фільтри, пити сиру воду з під- крана не варто.
Зашкодити  здоров’ю може і колодязна вода. Через промислові викиди та відходи, несанкціоновані  звалища забруднюються підземні джерела. Саме тому фахівці радять перевіряти воду двічі на рік у спеціальних лабораторіях. Зовні чиста та без запаху – вона може бути смертельною. Наталія Макарова – заступник завідувача лабораторії іонного обміну і абсорбції НТУУ «КПІ»

В зависимости от того, какой элемент определяется, существует набор методов, каждый из которых имеет свою чувствительность, и каждый из которых позволяет определять тот или иной компонент в заданных пределах. Есть методы очень распространенные фотокалориметрические, которые определять оптическую плотность

Найскладніше – це підготувати проби. Якщо сам процес аналізу триває від 30 хвилин до трьох годин, залежно від елемента, який виявляють, то 70 відсотків цього часу йде на підготовку зразків. До них можуть додавати певні індикатори, їх кип’ятять кислотою, фільтрують, нагрівають. А вже потім поміщають на аналізатор.


Наталія Макарова – заступник завідувача лабораторії іонного обміну і абсорбції НТУУ «КПІ»

Это спектрофотометр, это атомно абсорбационный спектрометр, это иономеры, это ПШ-метрия, это селективная ионометрия, и так далее.

Вартість приладів – від двох-трьох тисяч доларів. Найдорожчий – атомний спектрометр – 70 тисяч. Сам аналіз води коштує 300 гривень.


Наталія Макарова – заступник завідувача лабораторії іонного обміну і абсорбції НТУУ «КПІ»

Приносят нам воду и скважинную, и водопроводную, и до фильтра, и после, кроме того ,весной мы делаем мониторинг водопроводной воды во время паводка, чтобы самим знать ситуацию.

Втім, не кожен може знайти гроші або ж час, щоб перевірити, яку ж воду п’є. Приміром, у цій лабораторії щомісяця роблять лише близько ста аналізів. Тому науковці  переконані – людям у  пригоді стане портативний прилад учениці Малої академії наук. Недорогий аналізатор води вже зараз має бути неодмінним атрибутом кухні в кожній квартирі або приватному будинку.

Переглядів: 1668 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК