Вітаю Вас ГістьСереда, 25.04.2018, 15:27

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Жовтень » 30 » AirPointer для України
12:05
AirPointer для України

Кістки неандертальців та динозаврів, сліди екскрементів антарктичних пінгвінів. Усе це - не в музеї,  а в нас удома! Наприклад, на підвіконнях. Науковці довели, що такі рештки можуть зберігатися в повітрі століттями. Приміром, учені знайшли у свіжому пилові шматки  бурштину, якому 50 мільйонів років! Ми не помічаємо пилу,  а тому й недооцінюємо його: в ньому -  небезпечні бактерії, пліснява та кліщі. Жителям мегаполісів слід додати до цього списку ще й автомобільні та промислові викиди.
 

 

 

Ян Намоченко, учень Малої академії наук України
Скажімо, космічний пил, маленькі часточки диму, які залишилися, маленькі часточки шерсті чи там не знаю, лушпайка якась – все це є пил, його побачити досить важко, але він в даний момент є будь-де.

 

Учень Малої академії наук Ян Намоченко придивився до пилу уважніше, а точніше – до приладів, які здатні виявити його в повітрі. Прилади є –  величезна кількість. Але як завжди – не в нас, а за кордоном. Там вони на кожному кроці – доповнює думку молодого науковця досвідчений еколог Володимир Порев.
 

Володимир Порев, завідувач кафедри наукових, аналітичних та екологічних приладів і систем НТУУ «КПІ»
Практично вся Європа обставлена комбінованим приладом Айрпоінтер називається – повітряна точка. Він не дуже дорого коштує, у нас його в Україні щось я не пам’ятаю, де він може бути. Не зважаючи на всі мої спроби отримати такий прилад – чи купить, чи вимінять на щось – нам цього не вдалося.

 

 

 

Вихід один – розробляти такі прилади в Україні. Що й зробив Ян Намоченко: створив програмно-апаратний комплекс для аналізу якості повітря. Це портативний прилад, який працює в тандемі з комп'ютерною програмою – вимірює рівень пилу в повітрі.
 

Ян Намоченко, учень Малої академії наук України
Я б його назвав ще щось по принципу пилососа. Тобто у нас є два кулери, які перший – задуває, а другий – видуває. Тобто весь кисень, все повітря проходить через цей пристрій. В цьому пристрої стоїть оптичний датчик запиленості, який за допомогою двох лазерів фіксує, скільки пилинок пройшло через цей пристрій.

 

За секунду покази датчика передаються на мікро-контролер, який їх обробляє і виводить результат на індикатор приладу. Також дані через Інтернет можуть надійти до пункту збирання інформації, де будуть оформлені у вигляді графіків.
 

Ян Намоченко, учень Малої академії наук України
Існує мій сервер, мій веб-сайт, де будуються ці графіки. Також у мене є програмне забезпечення на комп'ютері, яке теж саме виводиться зі справкою, з показниками скільки воно має бути забруднено, безпечно воно чи ні.

 

Таке ж програмне забезпечення, написане молодим винахідником, можна встановити і на мобільний телефон, щоб отримувати оперативну інформацію про стан повітря в тих місцях, де встановлено прилад. Ян пропонує розміщувати їх у різних частинах міста.
 

Ян Намоченко, учень Малої академії наук України
 Розставити такі пристрої наприклад, в Києві на станціях метро і тоді вже можна було будувати за допомогою Інтернету, за допомогою скажімо якихось мережевих засобів карту пересування повітряних мас, пилу по території Києва. Це дуже актуальна річ для тих, хто страждає алергією чи, наприклад, людям, які хочуть вийти погуляти з маленькою дитиною.

 

Моніторинги стану повітря проводять насамперед різні екологічні структури. Але, як зазначають самі екологи, результати досліджень рідко оприлюднюються.
 

Владислав Приміський, доцент кафедри наукових, аналітичних та екологічних приладів і систем НТУУ «КПІ»
Тут є такий елемент корпоративної замкнутості усіх цих структур. Тобто вони працюють – екологічна інспекція свої питання вирішують, МНС – коли вже щось трапилось  починаєш розуміти, що можливо треба якусь умовно кажучи таку екологічну службу для населення.

 

Таким екологічним інформатором міг би стати прилад Яна Намоченка. До того ж він буде корисний і в приміщеннях. Адже, приміром, у квартирі літр повітря містить від 300-от до 500-от тисяч пилинок. За добу людина вдихає 15-20 кілограмів повітря, на дихальних шляхах осідає до 6-ти мільярдів пилинок. Вологе прибирання допомагає зменшити цю кількість. Прилад Яна покаже, наскільки ефективно. І це ще не все.
 

Ян Намоченко, учень Малої академії наук України
 Його можна використовувати за невеликої ціни, скажімо, в домашніх умовах, тому що в принципі він може працювати як сигналізація – він бездоганно фіксує показники газу чи диму.

 

Собівартість приладу – 300 гривень, але якщо його запустити в масове виробництво, ціна знизиться до 120-ти. Іноземні зразки «тягнуть» на 400 доларів. Такий апарат можна використовувати і на підприємствах, щоправда сам він там не впорається – потрібне додаткове обладнання. Його, до речі, також розробляють наші науковці.

Переглядів: 651 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК