Вітаю Вас ГістьСереда, 25.04.2018, 15:39

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Червень » 15 » Акумулятори починались з "жабячих лапок"
10:49
Акумулятори починались з "жабячих лапок"
За статистикою, кожна людина на планеті за рік витрачає 6-10 батарейок. Щорічне світове виробництво – понад 20 мільярдів штук. Автономні джерела живлення використовуються всюди: від звичайних пультів дистанційного керування - до космічних супутників.
А все починалося з простого досліду Луїджі Гальвано. Він прикладав до лапок мертвої жаби різні метали, від їхньої взаємодії м’язи скорочувалися. 1859 року Гастон Планте винайшов перший акумулятор. Це були дві однАкові свинцеві пластини, накручені на дерев'яний циліндр. 1947-го з’явився нікель-кадмієвий акумулятор, а 1960-го - перша лужна батарейка. 1990-го року винайшли більш ефективний нікель-метал-гідридний акумулятор. І, нарешті, 99-го  - літій-полімерний.

Тетяна в своїй косметичці поряд із помадою завжди носить і батарейки. Каже, без них не виходить із дому. В найбільшій пригоді вони стають на відпочинку.


Тетяна – мешканка м. Києва

Было например с друзьями отдыхала, нужен был фотоаппарат. И в ненужный момент села батарейка на фотоаппарате. Покупала батарейки, и также продолжала отдыхать с друзьями, и фотографии были просто замечательные, много впечатлений после отдыха.

Головне  для дівчини, щоб елементи живлення були компактними,  а також надійними. Одного разу в її фотоапараті через спеку батарейки потекли – і він назавжди вийшов з ладу. Так само зіпсувався і цей фотоапарат – просто в магазині.


Тетяна – мешканка м. Києва

Она может потечь, если просто напросто ее забросить, не пользоваться, и она испортит устройство. Она просто испорти или пульт или фотоаппарат.

Утім зараз виробники намагаються усунути ці недоліки. Розширюється температурний діапазон, в якому батарейки можна експлуатувати. Зростає і безпечність.
На сьогодні є багато класифікацій батарейок. Найпростіша – за розмірами: мізинчикові, пальчикові, середні, великі, крони, квадратні. Кожен тип застосовується в певних групах приладів і відрізняється як за енергоємністю, так і за строком служби і ціною.

Дмитро – консультант магазину побутової техніки

Есть обычные батарейки, которые используются в пультах, часах, игрушках. По сроку действия – если фотоаппарат – это кадров 200, а если игрушка, или часы – то это намного дольше. Есть аккумуляторные, которые и дороже будут стоить, но и срок службы у них 1000 зарядок, разрядок.

Виробникам вдалося зробити значний ривок у підвищенні якості батарейок, а ось досягти екологічної чистоти - поки не виходить.

Одна пальчикова батарейка забруднює 400 літрів води і 20 квадратних метрів ґрунту. Акумулятори містять цинк, кадмій, свинець та інші елементи, небезпечні для довкілля, і для людини. 2007-го року вибух акумулятора у мобільнику призвів до смерті тридцяти трьох річного жителя Південної Кореї. У нього був опік грудної клітки, зламані ребра і хребет.
Сьогодні акумулятори і батарейки мають бути безпечними та потужними водночас. Нікелевий акумулятор - екологічно чистий і не становить загрози і може допомогти у розв’язанні проблеми ємності автономних джерел енергії.
Переглядів: 1642 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК