Вітаю Вас ГістьЧетвер, 26.04.2018, 12:25

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Вересень » 16 » "Алкостоп" для усіх авто
12:59
"Алкостоп" для усіх авто
Європа пересідає на  велосипеди.  Україна тим часом віддає перевагу автомобілям. Їх офіційно зареєстровано в нас 7 з половиною мільйонів. Машина, як відомо, не розкіш, а засіб пересування. Зручний, але, не завжди безпечний. Особливо, якщо за кермом п’яний водій. Ані високі штрафи, ані вилучення водійського посвідчення не зупиняють  таких зухвальців. Чи є інші методи боротьби? Учень Малої академії наук розробив прилад, який не дозволить п’яному водієві завести автомобіль.


Вадим Хіміч, студент 1-го курсу факультету електроніки НТУУ «КПІ», учень Малої академії наук, розробив прилад для блокування руху автомобіля у разі перевищення норми алкоголю в крові водія.

Житомирянин Вадим Хіміч і сам точно не пригадує, з якого віку захопився автомобілями: опанував керування практично з дитинства. Вже тоді зрозумів: машина – це не лише задоволення, а й небезпека, особливо, якщо за кермом – нетверезий водій.

Вадим Хіміч, учень Малої академії наук України

 Випадково натрапив на статистику ДАІ стосовно аварій, скоєних в стані алкогольного сп’яніння, і вирішив створити якийсь такий прилад, який зможе зменшити таку негативну статистику, знизити до нуля таку вірогідність таких аварій

Перш ніж узятися за розробку приладу, Вадим провів невеличке соціологічне дослідження: опитав сотню людей різного віку і статі -  як вони ставляться до використання «Алкостопа». 87 % опитаних ідею схвалили. Тож юнак заходився її втілювати. Насамперед проаналізував відомі у світі зразки алкотестерів.  І з’ясував, що для України вони не підходять, бо в кожній країні свої норми рівня алкоголю в кровІ водія.  Український стандарт – дві десяті проміле.  


Алкотестер – прилад для кількісного виявлення алкоголю в організмі людини на основі аналізу видихуваного повітря. Перші зразки з’явилися на початку ХХ століття у США, а регулярно їх почали використовувати в поліції з 1939 року. Сьогодні розрізняють чотири види алкотестерів: індивідуальні – для самоконтролю, спеціальні –  для перевірки працівників на малих підприємствах, професійні – для тестування водіїв на дорогах, клубні – для контролю відвідувачів барів, ресторанів, клубів.

Прилад, розроблений Вадимом,  складніший за будовою і функціями від іноземних аналогів. Одна із двох його частин – власне, алкотестер – має визначити: є  алкоголь в організмі чи немає. Далі - вмикається складна система, яка блокує замок запалювання машини, якщо  виявлено пари спирту.  Пристрій невеликий, його можна прикріпити будь-де на панелі авто. Сідаючи за кермо, водій має дихнути у трубку «Алкостопа», інакше двигун не заведеться. Макет апарата вже практично готовий, не вистачає лише однієї деталі.

Вадим Хіміч, учень Малої академії наук України

 В Україні немає в наявності датчика – самої основної деталі, яка потрібна в цьому приладі. Це датчик  японської фірми, він реагує на кількість алкоголю видихуваного повітря водія і в нього змінюється опір. Можна таким чином привести до спрацювання усієї схеми, всієї конструкції – заблокувати рух автомобіля.

Юнак уже замовив датчик у Японії, а поки чекає на нього, думає, як удосконалити свій винахід. Бо занадто кмітливі водії, каже Вадим, можуть обманути прилад: приміром, скористатися повітряною кулькою, яка «дихатиме» у трубочку замість нетверезого власника автівки.


Вадим Хіміч, учень Малої академії наук України

В майбутньому я хочу устранити цей недолік самий основний і в принципі можна буде вже патентувати, запроваджувати в життя. Хочу до нових технологій звернутися, у виробництві звернутися до новіших технологій – допомоги мікроконтролерів і тому подібних.

Та навіть і в такому вигляді «Алкостоп» Вадима Хіміча дістав схвальні відгуки фахівців. Схему пристрою юнак показав житомирським працівникам ДАІ. Ті авторитетно заявили, що «Алкостоп» значно полегшив би їхню роботу, але щоб установити його в автівці, потрібні відповідні законодавчі акти; сподіватися, що водії добровільно придбають блокатор, – марно.


Вадим Хіміч, учень Малої академії наук України

 Це вже буде залежати від того, як поведе себе держава: можна буде якийсь законопроект зробити, що обов»язково є встановлення. Можна замовити при виробництві або наприклад, купили, на СТО установили і вже наприклад, якщо ДАІ остановили таку машину, з таким датчиком, то штрафи і тому подібне.

Вадим Хіміч порахував: його «Алкостоп» коштуватиме не дорожче як 400-та гривень – у три-чотири рази дешевше від іноземних зразків. Тож юнак сподівається сказати своє «Стоп» пиякам за кермом.


Переглядів: 1306 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК