Вітаю Вас ГістьСереда, 25.04.2018, 15:34

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Грудень » 2 » Альтернативна енергетика у практичних експериментах
15:50
Альтернативна енергетика у практичних експериментах
Щомісяця на освітлення та на роботу техніки середня сім’я витрачає майже 150 кіловат-годин електроенергії. В Києві при середньорічній швидкості вітру 3 метри за секунду таку кількість струму може виробити 5 кіловатний вітрогенератор. Він у комплекті з акумуляторами обійдеться у 16 тисяч доларів. Якщо ж вітряк даватиме електрику і для обігріву, то його потужність має зрости майже  вдвічі. Так, для опалення будинку на 100 квадратних метрів з висотою стелі два і шість десятих метра потрібна потужність 9 кіловат. Вартість вітряка з акумуляторами – 31 тисяча доларів. Якщо ж площа  будинку 200 квадратних метрів, потрібен вітрогенератор на 18 кіловат. І його  ціна  становитиме понад 50-т тисяч доларів.
Мова сьогодні піде про альтернативну енергетику. На сьогодні альтернативна енергетика – це вирішення людських проблем з енергетичним постачанням, оскільки людство майже вичерпало всі свої традиційні джерела енергії. Одним із видів альтернативної енергетики є вітрова енергетика.
Сьогодні ми попробуємо з вами змоделювати діючий вітровий генератор, за допомогою якого можна зробити досить нескладні, але все-таки достатні дослідження. Для того, щоб виготовити таку модель, нам потрібні досить прості речі. Це невеличка баночка від напою і масажна зубна щітка. Я використовую масажну зубну щітку для того, щоб виготовити безпосередньо сам генератор. Всередині цієї щітки є двигун, який може працювати одночасно і двигуном, і генератором. Я видаляю ексцентрик з цього двигуна і саме він буде виробляти електричний струм. Для того, щоб це дійсно був вітрогенератор, нам необхідно виготовити ротор цього вітрогенератора. Для цього я беру банку і розрізаю її навпіл. Підрівнюю краї банки. А тепер буду розрізати цю баночку таким чином, щоб утворити лопаті. Кількість лопатей, які я буду виготовляти, на даний момент у мене довільна. Ви самі потім зможете змінювати кількість цих лопатей, видаляючи їх ножицями. Розвівши лопаті у сторони, ми придаємо їм невеликий кут атаки. Для того, щоб наш ротор гарно тримався на двигуні, ми ущільнимо його зворотню сторону невеликим пластиком. А тепер одягаємо наш ротор на генератор електричного струму. Під»єднаємо до нашого генератора провідники. Ці провідники зараз з»єднані із пристроєм, який називається міліамперметр. Він дозволить реєструвати силу електричного струму, який буде вироблятися нашим вітрогенератором. Я закріплюю вітрогенератор у штативі, перевіряю, чи добре обертаються лопаті вітрогенератора. Міліамперметр буде реєструвати силу струму, яку буде виробляти наш генератор. Для того, щоб зімітувати вітер, я використаю звичайний домашній фен. Лопаті генератора прийшли у рух, а прилад реєструє наявність електричного струму. Змінюючи швидкість потоку фену – повітря, яке виробляє фен, я можу дослідити, як буде впливати швидкість вітру на силу струму, яку виробляє наш вітрогенератор. Попробуйте поексперементувати із таким обладнанням і з»ясувати дещо для себе про альтернативну енергетику.
Переглядів: 2516 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК