Вітаю Вас ГістьПонеділок, 23.04.2018, 04:47

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Лютий » 29 » Аналізатор води матиме кожен українець
11:20
Аналізатор води матиме кожен українець
Учениця Малої академії наук Ірина Адаменко розробила унікальний малогабаритний цифровий аналізатор складу води, який дозволяє робити точний аналіз рідини для професійних потреб та у побуті. Про це винахідниця розповіла в інтерв’ю проекту «Інтелект.UA» (www.intellect-ua.info). Особливіть розробки, за словами учениці МАН полягає у простоті використання та доступності.
«Він призначений для того, щоб контролювати процес седиментації, тобто визначати  у воді домішки металу, глини, каолінів та інших речовин. Портативний аналізатор працює на основі ефекту розсіювання світла. Він складається із оптичної лінзи, світлодіоду,  підсилювача,  транзисторів та має невелике цифрове табло», - пояснила І.Адаменко. 
За словами винахідниці, принцип роботи приладу відносно простий. У пристрій необхідно помістити наповнену рідиною посудину. З допомогою світлодіоду на неї спрямовується джерело світла.  Далі сигнал подається на оптично-лінзову систему. Якщо домішок у рідині немає – промінь вільно проходить крізь неї, якщо ж вони є – потрапляє на фотометричний фотодіод. Інформацію про наявність та концентрацію домішок видає цифрове табло.
«На відміну від аналогів, моя розробка значно менша за розмірами, не чутлива до світла та дешева. Найдорожча деталь - оптична лінза, коштує 35 гривень. Тож, новація буде доступна кожному українцю», - переконана І.Адаменко, - «пристрій можна використовувати в домашніх умовах, щоб перевіряти дієздатність фільтру. Якщо виміряти концентрацію домішок у рідині після її фільтрування, будемо точно знати – чи слід замінювати картридж чи поки не потрібно». 
  Зі слів винахідниці, тема якості води зацікавила її давно. Невелике дослідження показало, що Україна споживає значно гіршу воду, ніж переважна більшість іноземних країн. За даними ЮНЕСКО, за якістю питних джерел Україна посідає 95 місце серед 122 країн світу. Бо стандарти якості питної води в нас у 28 разів гірші від, приміром, європейських.
  За даними ВООЗ, вода в Україні вже зараз містить 13 тисяч потенційно токсичних домішок і щороку до них додається ще від 500 до 1000 нових. Тож пити її без попереднього очищення лікарі та науковці не рекомендують. Однак, не кожен може знайти гроші та час, щоб перевірити склад води, яку споживає. Відтак, на переконання низки українських науковців, зокрема Наталіі Макарової, заступника завідувача лабораторії іонного обміну і абсорбції НТУУ «КПІ», людям стане у пригоді винахід учениці МАН.
Вже сьогодні він має бути обов’язковим атрибутом у кожній квартирі та приватному будинку. Бо через надмірні промислові викиди у довкілля, на переконання науковців, зашкодити здоров’ю може навіть колодязна вода, якщо не перевіряти її склад на наявність шкідливих домішок хоча б двічі на рік.
Крім того, як запевнила винахідниця, аналізатор може перевіряти склад не лише  води, а й визначати домішки у напоях, наприклад, у пиві або вині. У фармакології він може аналізувати якість ефірних олій та гліцерину.

Переглядів: 1255 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК