Вітаю Вас ГістьЧетвер, 26.04.2018, 12:24

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Квітень » 7 » Автомобілі поїдуть на воді, повітрі та дріжджах
21:48
Автомобілі поїдуть на воді, повітрі та дріжджах

Здешевити паливо намагається весь світ. І вчені переконують, що авто  майбутнього заправлятимуться водою, повітрям та цукром із дріжджами. Приміром, росіяни в тандемі з японцями вже розробили та збудували прототип  машини, яку можна заправляти звичайною водою. Науковці знайшли спосіб вилучення хімічної енергії з води. Принцип роботи установки поки  засекречений. Але автори геніального проекту запевняють,  що їх «водомобіль» вже випробовується на полігонах  Росії та Японії. Коли саме він з’явиться на дорогах загального користування - не відомо та  дослідження  проходять успішно.
До енергетичної революції долучилася ще декілька компаній. Приміром, працівники Liquid Light  пропонують світу ефективний спосіб перетворення вуглекислого газу в хімічну сировину.  Вчені впевнені, що бензин із повітря дешевший, ніж з нафти. Науковці розробили пристрій, який виробляє етиленгліколь – ключову сировину для хімічної промисловості.  Для  роботи винаходу потрібні вуглекислий газ, електрика та джерело водню – вода. Установка являє собою квадратні металеві пластини шириною 0,9 м., розташовані на відстані кілька сантиметрів одна від одної. Робочий процес приладу   заснований на каталітичних реакціях. Спочатку один електрод-каталізатор виробляє з молекул вуглекислого газу двовуглецеву молекулу оксалату. Потім окремі каталізатори ініціюють реакції з утворенням етиленгліколю, який є сировиною  для  рідкого палива. За оцінками розробників, для виробництва однієї тонни хімічної сировини потрібно всього $125, в той час як традиційні джерела, такі як нафта або газ, вимагають витрат в $ 600 на 1 тонну продукту. Більш того, прилад може використовувати «дармовий» вуглекислий газ з димових труб заводських котелень або генераторів.
Не пасуть задніх і американці. Вони стверджують, що також  розробили нове джерело відновлюваної енергії – біопаливо, вироблене з генетично модифікованих дріжджових клітин і звичайного столового цукру. Кажуть, що їх технологія може бути використана для живлення двигунів автомобілів. Як заявляють дослідники з Університету Техасу в Остіні, нові дріжджі виробляють масла і жири, відомі як ліпіди, які можна використовувати замість нафтових продуктів. Оскільки дріжджі добре ростуть на цукрі, біопаливо, вироблене таким способом, є «відновлюваною версією малосірчаної нафти», - стверджує професор хімії і провідний дослідник Хал Альпер. За словами вчених, генетична інженерія дріжджових клітин дозволяє перетворювати до 90 відсотків маси клітини в ліпіди, які потім можуть бути використані для виробництва біодизельного палива.

 

Переглядів: 843 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК