Вітаю Вас ГістьНеділя, 18.03.2018, 03:19

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Червень » 10 » Автооблік ресурсів встановить вічний мир між комунальниками і споживачами
13:00
Автооблік ресурсів встановить вічний мир між комунальниками і споживачами

За дві хвилини 43 секунди датчанин Віллем Клейн зміг вивести корінь 73-го ступеня із 500 значного числа і завдяки цьому потрапив до Книги рекордів Гіннеса. Чоловік навіть працював у цирку, дивуючи публіку миттєвими результатами надскладних математичних прикладів. Таких, як Клейн, називають людина-лічильник. Мати їхні здібності хоча б раз на місяць мріє кожен: приміром, коли знімає показники з лічильників – води, газу, тепла та електроенергії. Помилки тут трапляються дуже часто, кажуть комунальники.
 

 

 

Костянтин Лопатін, керівник департаменту КП «Центр обслуговування споживачів Шевченківського району»
 Якщо споживач здійснює самостійне зняття контрольних показників по тим приладам обліку, які встановлені безпосередньо у нього в квартирі, тут має місце людський фактор, тобто людина може допустити просто арифметичну помилку, людина може банально не роздивитись якусь індикацію, може невірно застосувати розрядність на вимірювальній шкалі приладів обліку.

 

Або ще одне  поширене явище: споживач може занизити справжні показники, аби платити менше. Як із цим боротися, комунальники думають давно. Вихід підказують науковці: систему обліку енергоресурсів слід повністю автоматизувати.
 

Євген Тверитін, винахідник  
 Это централизованная система по облику энергоресурсов, имеется в виду всех видов ресурсов, которые потребляет жилищно-коммунальный, скажем, сектор – вода, газ, электричество и тепло. То есть эта система позволяет в каждой квартире получить информацию по потреблению каждого ресурса. Передать ее по системам радиоканалов с выходом в интернет или там GSM или другими какими-то интерфейсами – мы можем любой вариант сделать – и передать ее в диспетчерский пункт района, города, области.

 

 

Винахідник Євген Тверитін розробив автоматизовану систему обліку енергоресурсів, яку можна застосувати і в квартирах, і в приватних будинках, і на підприємствах. Принцип її роботи однаковий для всіх цих об'єктів, відмінності можуть бути лише в комплектації приладів.
Система складається з комплекту лічильників – на газ, воду, електроенергію й опалення, з модулів зв’язку – інтегратора, концентратора та контролера, а також GSM-модему. Модулі зв’язку на різних рівнях зчитують інформацію з приладів обліку і через модем передають її на комп'ютер у диспетчерському пункті. Спеціальне програмне забезпечення обробляє дані та видає показники в режимі реального часу.

 

Євген Тверитін, винахідник  
 Это квартира с четырьмя видами счетчиков и если нужно в глобальном показан счетчик с клапаном – модемный или точнее радиомодуль, который передает с квартиры беспроводно по эфиру информацию, собирается вся информация и выходит на контроллер, который позволяет по GSM-каналу или по интернету передать это дальше в сеть. Каждый дом, каждый район собирается узлами и на каждом уровне будем так говорить собирается, накапливается и храниться информация и обрабатывается.

 

 

Такі способи контролю комунальники вже потроху впроваджують. Поки що автоматизували лише облік води та тепла. Щоправда, в системах, які сьогодні працюють, передбачено лічильники не квартирні, а загально-будинкові.
 

Костянтин Лопатін, керівник департаменту КП «Центр обслуговування споживачів Шевченківського району»
 Половина будинків, які в нашому районі обладнано приладами обліку, зняття з них здійснюється дистанційно.

 

Автоматизувати  зняття показників у помешканнях складніше, зазначають комунальники. В першу чергу – матеріально. Тут винахідник Євген Тверитін погоджується: адже щоб установити систему, розроблену ним, жильцям кожної квартири потрібно викласти близько шести тисяч гривень. Але в перспективі на такій автоматизації заощадять і споживачі, і комунальні служби.
 

Максим Гаврилкін, начальник науково-технічного відділу №3 з вимірювань теплоти і рідин ДП "Укрметртестстандарт"
Преимущество этой системы – естественно это все делается меньшим количеством людей, и что самое важное – информация снимается одновременно со всех счетчиков, то есть нет не баланса в показаниях счетчика, установленных в квартирах, и общедомового счетчика, который стоит на входе в дом.

 

Звичайно, щоб запровадити нову систему, необхідна і реорганізація відповідних служб. Адже має бути єдиний пункт приймання даних, який  і відправлятиме інформацію структурам, котрі мають до неї стосунок. Але, на думку новатора, такий спосіб на руку всім.
 

Євген Тверитін, винахідник  
 Что касается жильцов, я уже сказал, что это достоверность информации плюс им не нужно будет ходить снимать эту информацию, он будет получать готовый платежный документ, ему останется только заплатить. Что касается следующим структурам, которые участвуют в этом процессе, вплоть до банка, который получает счета, я уже не говорю о эксплуатирующих, они получают всю информацию.

 

Окрім того, зазначає винахідник, автоматизована система дає можливість не тільки обліковувати спожиті ресурси, а й контролювати їх використання: наприклад,  за несплату боргу за воду чи газ - вимикати їх подачу. А ще вона покаже всю картину виникнення аварійних ситуацій.
 

Євген Тверитін, винахідник  
 Система позволяет контролировать утечки, потери, вот эта линейка – это датчики: датчик давления, температуры, задымленности, то есть она еще позволяет анализировать ситуации, сопрпровождаемые этот ресурс при его продвижении к потребителю.

 

Усі ці переваги – безперечні. Та найважливіше, що запровадивши таку систему обліку ресурсів, можна розв’язати  одвічний конфлікт у парі «споживачі-комунальники», цифри в яких, нарешті, зійдуться.

Переглядів: 460 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК