Вітаю Вас ГістьВівторок, 20.03.2018, 07:05

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Травень » 31 » Бактерії, які відганяють старість
09:52
Бактерії, які відганяють старість
Одна з найпривабливіших жінок в історії Клеопатра ніколи не відправлялася в подорож без супроводу кількох… ослиць. Тварини потрібні були цариці для того, щоб будь-якої миті вона могла прийняти ванну з парного молока, до якого додавала мед та мигдальну олію. Саме в цій суміші був секрет її молодості. Сьогоднішнім красуням,  щоб зберегти юність, не обов’язково тримати худобу: слід просто вживати продукти, що містять антиоксиданти – речовини, які запобігають старінню, кажуть лікарі.
Антиоксиданти містяться в таких продуктах як чорнослив, свіжі ягоди і фрукти та виготовлені з них продукти – соки, морси тощо. Також зберегти молодість допоможе обліпиха, горобина, какао, червоне вино, зелений чай.


Однак навіть вживання всіх цих продуктів ще не означає, що людина буде молода та здорова. Адже антиоксиданти можуть просто не засвоюватися  організмом.  Тому перший крок до здоров’я – нормалізація  мікрофлори шлунка і кишківника, каже гастроентеролог Ігор Лопух. У цьому найбільше допоможуть кисломолочні продукти – кефір, сир та йогурт, збагачені пробіотиками - живими культурами корисних бактерій.

Найпопулярнішим пробіотичним продуктом є йогурт. Він з’явився на Балканах на поч. ХХ століття. Детально дослідивши його властивості, знаменитий мікробіолог Ілля Мечников вивів теорію довголіття. Її суть у тому, що молочнокисла паличка, яка є в йогурті, перешкоджає інтоксикації організму, а отже й віддаляє старіння.

Вчений довів, що вона знищує патогенні мікроорганізми і перешкоджає всмоктуванню в кров продуктів їх розпаду. За це відкриття Мечников став лауреатом Нобелівської премії.

Сьогодні пробіотики також містяться в медичних препаратах.  Сучасна фармацевтика пропонує їх величезну кількість, адже видів бацил дуже багато. Учень Малої академії наук Арсеній Гордейчик також виділив дві молочнокислі бактерії, які найкраще підходять для мікрофлори травного тракту людини, і каже: на їх основі  також можна створювати препарати та лікувальні йогурти й кефіри.Це бактерії Лактококус рафінолактіс та Лактобацилус плантарум. За результатами досліджень молодого науковця, вони є найбільш стійкими до антибіотиків, мають високу стійкість до патогенних організмів та до шлункового соку. Це допомагає їм виживати в організмі людини.


Арсеній Гордейчик, учень Малої академії наук України

Ці дослідження є одними з основних, які роблять для знаходження перспективних штамів. Спочатку я взяв зразки. Це було домашнє молоко і сир домашній коров’ячий. Із них я виділив чотири штами бактерій, які є молочнокислими.


З цих чотирьох бактерій найбільш перспективними виявилися дві, каже винахідник. Одним із найзначніших показників, що це засвідчив, є стійкість до антибіотиків, які, борючись із недугами, вбивають і корисну мікрофлору. Тож приймати пробіотики одночасно з антибіотиками не просто важливо, а конче необхідно.


Арсеній Гордейчик, учень Малої академії наук України

Ми досліджували їхню резистентність – стійкість до 15 антибіотиків за допомогою диско-дифузійного методу. Диски, просочені антибіотиком, викладаються на чашку Петрі із засіяною туди культурою. Після вирощування культури ми виміряємо зони затримки росту біля дисків, порівнюємо їх і на основі цього кажемо: мікроорганізм стійкий-нестійкий до антибіотика, або ж середньої стійкості.

Із 15-ти антибіотиків Лактококус рафінолактіс та Лактобацилус плантарум показали стійкість до семи, що є непоганим показником. Але щоб остаточно підтвердити перспективність бактерій, які виділив Арсеній, необхідно ще провести досліди на щурах. Якщо будуть вдалими, можна братися до створення препаратів. Молодий науковець переконаний: такі пробіотики не просто стануть наступним кроком у медицині, а й допоможуть багатьом людям. Зокрема, таким, як Олена Свець. Жінка довго намагалася схуднути, але безрезультатно.


Олена Свець, пацієнтка

Пришла к тому, что не надо где-то вычитывать в Интернете диеты,  что надо просто обратиться к врачу, к грамотному человеку, который может расписать сбалансированное питание.

Спочатку Олені Свець визначили  рівень  антиоксидантів в організмі. За кілька хвилин зробили спеціальний експрес-аналіз, який, до речі, коштує 200 гривень. До ось такого апарата прикладається долоня, зчитуються дані і передаються на комп’ютер. Щоправда, розшифрування приходить  зі Сполучених Штатів. Адже американці є винахідниками цієї системи. Інші країни працюють за ліцензією. Після того, як з Оксфорду передадуть інформацію, наші лікарі розбираються, яких саме речовин не вистачає в організмі пацієнта.


Олена Шевченко, директор клініки «Ноу Хау Мед»

Это аминокислоты, потому что это кирпичики нашего организма, это, безусловно, живые вещества, витамины, минералы. Но их же много. Как человеку разобраться: что мне надо съесть – кальций ли, хром ли. Когда мы провели диагностику, мы четко знаем, что пациенту не обходимо.

Після діагностики Олені призначили харчування, яке підходить саме їй. І знову акцент зробили на пробіотики – їжу, в якій є корисні бактерії, що «відповідають» за мікрофлору кишківника.
До речі, такими продуктами Олена нехтувала раніше, через що в неї почало випадати волосся, розшаровуватися нігті, кажуть лікарі. Втім бувають ситуації, коли самим лише йогуртом від дисбактеріозу не врятуєш. Потрібні спеціальні живі культури, зокрема й такі, як пропонує учень Малої академії наук. Сьогодні відновлення мікрофлори - проблема  більшості  людей на планеті.


Ігор Лопух, доцент кафедри гастроентерології, дієтології і ендоскопії НМА післядипломної освіти

Це пов’язано з багатьма-багатьма негативними факторами, зокрема, із способом харчування, із аритмічністю, із фаст-фудами, із прийомом цілого ряду медикаментів.

І молодий винахідник, і його дорослі колеги та лікарі  наголошують: не можна недооцінювати ролі корисних бактерій для організму, адже від них залежить наше здоров’я, молодість та довголіття.
Переглядів: 2447 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК