Вітаю Вас ГістьСереда, 25.04.2018, 15:36

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Грудень » 9 » Банкомат для води
11:52
Банкомат для води
Щось схоже на банкомат – щоправда, у зменшеному вигляді – незабаром може з’явитися в кожній міській оселі. Однак грошей він не видаватиме, а навпаки – щомісяця збиратиме плату  - за водопостачання. Якщо ж коштів  не отримає – заблокує подачу води. Так боротися із боржниками пропонує  школяр Віталій Доценко.
Віталій Доценко – десятикласник з міста Брянки Луганської області. Учень Малої академії наук. Розробив прилад, який автоматично припиняє водопостачання квартир боржників.
Відколи в більшості помешкань з’явилися лічильники води, значно зросла кількість тих, хто не хоче за неї платити. А комунальні служби поки що не знайшли дієвого способу боротьби з ними, каже  Віталій Доценко.
Віталій Доценко, учень Малої академії наук

 Як правило, мешканців заставити квартир дуже складно. Для цього використовують різні методи: це наприклад, тампування, пломбування. Але всі ці методи не дають як правило бажаних результатів. Для того, щоб запобігти всі ці недоліки по оплаті за використану питну воду, був розроблений прилад.

Це навіть не прилад, а ціла система. Вона складається з таймера, виконавчого пристрою, блока обробки карток та акумулятора.

Таймер можна встановити на будь-який період, наприклад, на  25-ть днів – саме стільки часу відведено на сплату боргу. Чи надійшли гроші, «розкаже» міні-банкомат, він же  - блок обробки карток. Якщо коштів немає, відповідний сигнал отримає виконавчий пристрій – блокатор.Віталій Доценко, учень Малої академії наук

«Коли підходить 25-й день, тоді пристрій перекриває подачу води на 50 відсотків. Це все означає, що вздовж п’яти днів людина повинна заплатити за воду. Якщо людина несвоєчасно заплатила за воду або зовсім не сплатила, тоді людина бере пластикову картку, іде до банку і цю інформацію заносить на пластикову картку. Потім він вставляє пластикову картку у виконавчий пристрій, де він порівнює інформацію – якщо все вірно, тоді спрацьовує виконавчий пристрій і вмикається подача води в дану квартиру.

Платіжна картка – обов’язкова складова цієї схеми. Її  видаватимуть власникові квартири під час встановлення автомата. До речі, всі витрати – а це, за підрахунками, 400-та гривень – ЖЕК має взяти на себе,  вважає науковець. А ще - слід ухвалити відповідні документи – добровільно на таке мало хто погодиться.


Віталій Доценко, учень Малої академії наук

 Я вважаю, що це повинен вже ЖЕК людям говорить, що це актуально. Наприклад, в нашій державі не буде боргів за воду, тому що якщо не буде боргів, то будуть інші кошти – ці кошти можна використовувати на інші розробки.

Свій винахід Віталій Доценко вже запатентував і навіть випробував: система півроку працювала на станції юних техніків у Брянці. Тут проводили експерименти: то затримували плату, то вносили своєчасно – прилад збоїв не давав. Він досить компактний, енергію бере із внутрішнього джерела живлення. А встановлювати його можна не лише у квартирах – боржники є всюди: і на підприємствах, і в державних установах.


Переглядів: 928 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК