Вітаю Вас ГістьНеділя, 22.04.2018, 03:40

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Березень » 21 » Без проколювання пальців: гемоглобін визначатимуть світлом
18:02
Без проколювання пальців: гемоглобін визначатимуть світлом
Вчені Інституту кібернетики розробили нову унікальну технологію з визначення рівня гемоглобіну, яка не передбачає проколювання шкіри та отримання зрака крові для лабораторних аналізів. Практичне випробовування нового портативного аналізатора провів вихованець Малої Академії наук України Вадим Кукоба. Про це в інтерв’ю проекту Інтелект.UA розповів сам дослідник. За його словами, випробування дозволило запропонувати методи вдосконалення нової технології для більш точного визначення рівня гемоглобіну.
«Я проводив дослідження точності приладу, визначав найкращу точку на тілі людини  для виміру гемоглобіну, досліджував  оптимальне положення приладу та ще багато іншого.  Я виявив, що найкраще брати проби на гемоглобін в положенні сидячи і також є оптимальна точка – це внутрішня поверхня передпліччя, де знаходиться вена. Є один недолік – бракує надійного фіксатора. Ця обставина може дещо спотворювати результати. Тож надалі я планую укомплектувати гемоглобінометр спеціальною липучкою. Це допоможе запобігти похибкам під час вимірювань, - відзначив В.Кукоба.
    На думку українських науковців, така розробка має велике майбутнє. Портативний гемоглобінометр за лічені секунди визначає рівень гемоглобіну без жодних проколів шкіри та лабораторних досліджень. Прилад вже зацікавив медиків-практиків.
Зокрема, лікар-гематолог з Чернігівщини Іван Осадцев визнав досить точними результати, які видає апарат. В інтерв’ю проекту «Інтелект.UA» (www.intellect-ua.info) медик запевнив, що показники можливо дещо й відрізняються від результатів лабораторних аналізів, але для так званого дослідження такий прилад – ідеальний варіант. Сам І.Осадцев вже майже рік користується гемоглобінометром. Запевняє - прилад надзвичайно корисний, особливо під час досліджень у сільській місцевості. Адже відпадає потреба возити з собою чималу лабораторію та хімреактиви, що дає істотну фінансову економію. До того ж, прилад - незамінна річ у  масовому медичному огляді працівників великих підприємств, - переконаний  І.Осадцев.
В основі новації, за словами В.Кукоби, лежить метод розсіювання діодного світла. «Гемоглобін визначається наступним чином: на шкіру людини спрямовується випромінювач - світло діода зеленого кольору. Занурюючись углиб тканини на три-чотири міліметри, світло відбивається від молекул гемоглобіну і розсіюється. Розсіяне світло потрапляє на оптоволокно, де воно переводиться в електричні сигнали і виводиться результат – рівень гемоглобіну у грамах на літр», - пояснив В.Кукоба.
Він також додав, що конструкція приладу загалом проста. Портативний аналізатор крові складається з блока, в якому розміщений транзистор, котрий переводить електронні імпульси в електронні сигнали і на табло з’являються цифри – результати дослідження. Учень МАН запевнив, що різниця між лабораторними дослідженнями та результатами вдосконаленого портативного гемоглобінометра – в межах статистичної похибки – 6-10 грамів на літр.
В. Кукоба прогнозує, що орієнтовно такий прилад обійдеться у 1000 гривень. Нині миттєве визначення гемоглобіну у сучасних центрах крові здійснюють з допомогою німецького портативного приладу «Експрес», який коштує 8000 гривень.
За даними медичної статистики, норми гемоглобіну для жінок становлять – 120-140 грамів на літр крові, для чоловіків – 135-160. Відхилення у той чи інший бік можуть бути ознакою серйозної хвороби. Наразі усі методи вимірювання рівня гемоглобіну передбачають обов’язкове проколювання шкіри для отримання зразка крові.  
Переглядів: 1838 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК