Вітаю Вас ГістьВівторок, 20.03.2018, 06:58

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Вересень » 14 » Безкоштовний опріснювач води з підручних матеріалів - розробка юної винахідниці
09:11
Безкоштовний опріснювач води з підручних матеріалів - розробка юної винахідниці
У мільйонерів з’явилася нова мода: пити гавайську воду, яка сприяє схудненню, зменшує стреси, поліпшує колір обличчя. Дістають цілющу рідину з 915-тиметрової океанської глибини. За літр платять 400 доларів. Утім, як стверджують екологи, не за горами час, коли і звичайна питна вода коштуватиме, наче гавайська. Як цього не допустити, знає київська школярка Тетяна Воронькова.
Тетяна Воронькова – учениця 11 класу київського ліцею №157 та Малої академії наук. З підручних матеріалів сконструювала опріснювач води, який працює від енергії сонця.

Тетяна Воронькова, учениця Малої академії наук України

 Під час написання цієї роботи в Японії та країнах Індонезії були великі-великі проблеми з водою. Ми намагалися їх вирішити і прийшли до цього методу. Ще раніше, 400 років тому, був розроблений такий метод, але апарати були дуже великими, масивними і тому погано транспортабельними.

Тетяна замислилася: природа дає нам стільки благ: воду - у вигляді опадів, підземних течій, водойми, щоденну колосальну енергію сонця та вітру. І ніби підказує: все це потрібно використовувати, тим паче на порозі світової кризи питної води. А для цього необхідні допоміжні знаряддя. Так виникла ідея малогабаритного сонячного опріснювача.

Для свого опріснювача дослідниця використала  старі матеріали: вікно з подвійним склом, одне з яких  пофарбувала в чорний колір. Уздовж верхньої стінки рами вмонтувала  трубку для подачі брудної води, а знизу – резервуар для збирання очищеної. Працює система за принципом випаровування. Щойно рама достатньо нагрілася, можна подавати воду: чиста буде випаровуватись, а всі шкідливі домішки залишаться на чорній рамі.

Тетяна Воронькова, учениця Малої академії наук України

 Спочатку ми її встановлюємо, потім наливаємо воду по трубочці – вона потрапляє на активатор. Він уже нагрітий -  і починає її одразу випаровувати. Після цього вода потрапляє на скло і по цьому склу вона спускається вниз до того приладу, що її накопичує.

Воду можна очищувати будь-яку, каже Тетяна, - дощову, морську, підземну. При гарному сонці за день така установка в середньому може дати близько десяти літрів придатної до використання води. Тетяна підрахувала: для забезпечення потреб невеличкого фермерського господарства знадобиться п’ять таких опріснювачів.


Тетяна Воронькова, учениця Малої академії наук України

 У більшості сіл України вони не мають або колодязів справних, або тих же струмків, звідки б могли черпати воду. Можна було б створити таку установку, яка подавала б воду знизу.

Для цього Тетяна пропонує долучити до роботи вітряк: його енергії вистачить, щоб качати воду з-під землі і подавати до системи. Очищену таким способом, її можна використовувати для будь-яких господарських потреб, а пропустивши двічі крізь систему, і для пиття. Насправді дистиляцію шляхом випаровування придумали давно, але якщо це робити від електромережі, вода виходить безцінною.


Олександр Верхман, керівник гуртка «Винахідник» ЦНТТМ «Сфера»

 Опріснення води – це дуже енергомісткий процес. Так, для того,  щоб опріснити, випарувати один літр води треба 2,4 мегаджоуля енергії – це досить багато. Кубометр води щоб отримати, треба 670 Квт-годин. 670 Квт-годин – це приблизно на дві-три сім’ї місячна витрата.

А цю енергію можна безкоштовно брати у природи. Навіть узимку. Тетяна разом із науковим керівником провели експеримент - випробували установку сонячного зимового дня: робоча поверхня нагрілася до 80-ти градусів. Такий агрегат дуже знадобився б на судні: він з легкістю опріснить морську воду. Потрібно лише час від часу очищувати або наново фарбувати робочу поверхню. При мінімумі зусиль і матеріальних затрат людство дістане величезну перевагу – чисту воду, крапля якої незабаром може стати на вагу золота.


Переглядів: 1919 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК