Вітаю Вас ГістьПонеділок, 19.03.2018, 00:14

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Листопад » 14 » Біологічно активні добрива - основа екологічного агробізнесу
20:41
Біологічно активні добрива - основа екологічного агробізнесу
У відлюдному куточку Альпійських гір на висоті 1500-т м над рівнем моря розкинулося унікальне господарство агронома-революціонера Зеппа Хольцера. Чоловік на 45-ти гектарах вирощує плодові, лікарські, декоративні і злакові рослини. За продукцією до фермера з’їжджаються з  усієї Австрії. А все тому, що вона екологічно чиста: Хольцер не використовує жодного грама хімії.
Органічні добрива – сьогоднішній тренд у сільському господарстві. І то не лише відходи тваринництва, а й рештки їжі.Щоб усе це швидше стало компостом, американські фермери створили спеціальний механічний пристрій, схожий на  велосипед. До рами кріпляться баки, в які  завантажують відходи.
Якщо крутити педалі, маса рухається і перетворюється на готове добриво.
Від пестицидів і гербіцидів почали відмовлятися і в Україні. Науковці з Черкащини створили нові біологічно активні добрива

Олександр Морозов, учень Малої академії наук України

 Біологічно-активні добрива – це добрива, отримані в процесі ферментації органічної маси. Саме ці добрива ,які вносяться моїм апаратом, вони отримані в процесі ферментації, яка тривала десять днів. Ферментувалась органічна маса, яка складалась із дефекату від хлібопереробного пункту та після спиртової фабрики

Олександр Морозов - учень МАН -  також серед тих науковців, що вивчали ефективність  біологічно активних добрив. Дослідження показали: врожайність підвищується, а ґрунти не виснажуються. Але зіткнулися із проблемою: ці речовини неможливо вносити безпосередньо на поля.


Володимир Єрмоленко, науковий керівник

 Постало питання: а як же внести ці добрива? Добрива специфічні, вони мають підвищену вологість і тукові апарати, які призначені для мінеральних добрив, не виконують цих функцій. І от Саша запатентував свою розробку на туковий апарат для біологічно активних добрив

Цей апарат Олександр розробив спеціально для внесення органіки під час посіву рослин. Молодий науковець урахував особливості нових  біодобрив, а саме – їхню підвищену вологість. Щоб маса не злипалася, як це відбувається у старих апаратах, у своєму винаході школяр встановив вібратори.  Крім цього, вдосконалив саму  конструкцію.


Олександр Морозов, учень Малої академії наук України

 Пружини транспортазні замінені на шнекові ,також він тукопроводний і оснащений чистиками. Апарат складається із бункера, всередині бункера знаходиться змішувач, який перемішує органічну масу, з бункера органічна маса подається в тукопровод і потім через які висипається органічна маса

Працює апарат у комплексі із сівалкою. До бункера можна завантажити близько 50 кілограмів добрив. Особливість у тому, що вони подаються локально до кожної майбутньої рослини – тож витрата дуже економна.


Олександр Морозов, учень Малої академії наук України

 З використанням цих добрив і з використанням цього апарату ефективність склала 36 центнерів з гектару – це приріст, що складає 37 % проти аналогічних апаратівСвій апарат Олександр уже випробував -  під час сівби цукрових буряків. Порахував: економічний ефект становить 1420 гривень з гектара. Залежно від виду рослин ця цифра буде змінюватися. Є ще одна перевага: такий спосіб підживлення позитивно впливає на ґрунт: з роками його родючість підвищується. Ефективність органічних добрив підтверджує і науковець із Київщини Іван Прокоп’єв. Але зауважує: їх краще вносити під землю.


Іван Прокоп’єв, науковець Інституту механізації та електрифікації
сільського господарства НААН України
 Якщо вносити органічні добрива, то в них дуже великий вміст азотних частин, які випаровуються. І якщо вносити поверхнево органічні добрива, то під дією кліматичних умов дуже швидко випаровуються азотні пари

Іван Прокоп’єв над цієї проблемою працював не один рік. І разом з  колегами знайшов вихід. Ось цей апарат може вносити  рідкі добрива у ґрунт. На основі  культиватора зробили розподільчий орган, який рівномірно розливає рідину по спеціальних  патрубках.


Іван Прокоп’єв, науковець Інституту механізації та електрифікації
сільського господарства НААН України

 Ця машина складається з рами, на якій закріплена бочка, насосом подається з бочки рідина, мінеральні добрива – аміачна вода, чи мочевина як органічні добрива. Насосом подається до розподільника, через кран дозатор, і в розподільнику за допомогою розподільчого патрубка розподіляється по соплах рідина, дозовано

За секунду машина вносить  до шести літрів поживної рідини. Оскільки годує кожну рослину окремо, то добрив  потрібно вдвічі менше, ніж при використанні інших апаратів.


Іван Прокоп’єв, науковець Інституту механізації та електрифікації
сільського господарства НААН України

Роздавальний патрубок – він роздає рівні порції. Ми підібрали такі оберти, 400 обертів у нас получається, і за сет того, що  він обретається на таких обертах, він роздає рівні порції

Правильне розподілення добрив - складова успішного рільництва. Саме тому Іван Прокоп’єв приділив цьому аспекту таку увагу. У Олександра Морозова також є свої ідеї і наразі він працює над новою технологією.


Олександр Морозов, учень Малої академії наук України

З допомогою системи ,комп»ютерної системи буде вносити ці добрива точно під рослину і буде робитися картограма поля ,тобто добрива будуть вноситися туди, куди потрібно, а не рівномірно по всьому полю, тобто якщо в одній ділянці поля врожайність більша, туди добрив буде вноситися менше, а там, де врожайність менша, туди добрив буде вноситися більше»

Схожу технологію розробили канадські фермери – створили сенсорну систему, яка керує процесом внесення добрив. До техніки чіпляють датчики.  Методом світлодіодного випромінювання вони сканують  культуру і можуть «розказати» про її стан, потенціал врожайності та визначать необхідну дозу добрив. Усі дані видно на моніторі комп’ютера в кабіні водія.

На перший погляд розробки обох науковців – і дорослого, і юного – є конкурентами. Але насправді це не так. Апарати розраховані на різні види добрив, тож мають різну конструкцію і принцип роботи. А об’єднує ці два винаходи - головне: їх використання позитивно впливає як на врожайність, так і на стан ґрунту. Обидва науковці переконані: від землі потрібно не лише брати максимум родючості, але й віддячувати їй бережливим ставленням.
Переглядів: 1025 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК