Вітаю Вас ГістьВівторок, 20.03.2018, 06:54

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Грудень » 8 » Боржникам автоматично відключатимуть воду
16:33
Боржникам автоматично відключатимуть воду
7 грудня. Київ. Винахідник з Луганщини Віталій Доценко розробив дієвий спосіб боротьби з неплатниками за комунальні послуги. Розробка учня Малої академії наук - блокатор подачі побутової води. Про практичний досвід своєї новації автор розповів в інтерв’ю проекту «Інтелект.UA», (www.intellect-ua.info).
«Як правило, мешканців квартир змусити платити за воду складно. Для цього використовують різні методи. Наприклад, тампування, пломбування. Але всі вони не дають бажаних результатів. Для того, щоб оплата за використану воду була вчасна і був розроблений мій прилад»,- пояснив В.Доценко.
Винахід юного науковця  працює за принципом банкомата: заплатив – користуйся водою. Система досить компактна, енергію бере з внутрішнього джерела живлення. Складається з таймера, виконавчого пристрою, блоку обробки карток та акумулятора. Платіжна картка – обов’язкова складова схеми. Її  видаватимуть власникові квартири під час встановлення міні-автомата.
Зі слів розробника, з наближенням часу оплати система поступово знижуватиме тиск, частково зменшуючи обсяг подачі води. Це все означає, що протягом найближчих днів людина повинна заплатити за вже спожиту воду. Якщо споживач затримав оплату, йому доведеться йти з карткою в банк, поповнити її і знову помістити у зчитувальний пристрій блокатора, після чого подача води відновиться.
Учень МАН переконаний, витрати на встановлення таких пристроїв (вартість системи – 400 грн.) у квартирах має взяти на себе держава. Для цього, винахідник  пропонує розробити відповідний законопроект. Інакше впровадити в життя новацію  буде неможливо. Хоча, приміром, столичні комунальники підтримали новий спосіб боротьби з боржниками. Зрештою, на переконання ЖЕКів, він дієвий не лише для приватних квартир, а й для підприємств.
«Відколи в більшості помешкань з’явилися лічильники води, значно зросла кількість тих, хто не хоче за неї платити. А комунальні служби поки що не знайшли способу, як з цим боротися. Комунальники вважають, що застосування запропонованого блокатора буде ефективним у комплексі з іншими заходами.  Наприклад, усі лічильники та вентилі мають бути виведені з квартир. Також слід запровадити електронний моніторинг лічильників. Щоб інформація  надходила до комп’ютера – тоді буде видно, хто вчасно платить, а для кого потрібне останнє попередження, - відзначив В.Доценко.
За словами директора КП «ЖЕК «Михайлівське» Володимира Данька:  «Лічильник електроенергії знаходиться в доступному місці, і Київенерго може прийти, відключити струм і мешканець не лише погасить борг, а й буде змушений заплатити за повторне підключення. З водою інша проблема – всі вентилі знаходяться в квартирі, як і більшість труб. Тож щоб перекрити водопостачання потрібне рішення суду, яке дозволить увійти в приватне помешкання і перекрити кран.
Віталій Доценко запатентував свій винахід і випробував його на практиці. Його система успішно запрацювала на станції юних техніків у Брянці. Там проводили технічні випробування - затримували плату, припиняли водопостачання, потім відновлювали, вносили оплату своєчасно тощо. Упродовж піврічних експериментів прилад відпрацював бездоганно.

Переглядів: 990 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК