Вітаю Вас ГістьСубота, 24.03.2018, 18:48

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Квітень » 26 » Будинки теж бувають "розумними"
10:04
Будинки теж бувають "розумними"
Подорож до Німеччини перевернула його життя. 7 років тому  в маленькому містечку Люденшайд поблизу Дортмунда Олександр Волинець зрозумів, як це добре, коли дружиш зі стихією. Вже в Україні знайшов спільну мову з природою і почав з нею взаємовигідну співпрацю - збудував у рідному Луцьку цілком автономний та енергоощадний офісний центр.
Площа офісного центру - 1200 квадратних метрів, тривалість будівництва – півтора року. Добове споживання енергії – до 25-ти кіловатів. Джерела її генерування – тепловий насос, вітряк та сонячний колектор.
Який же принцип дії такої системи?  Її серце – тепловий насос потужністю 39 кіловатів. Із двох свердловин глибиною 53 метри він качає воду, температура якої 9-12 градусів. Насос у неї конфіскує близько десяти градусів. На вироблення 5-ти з половиною кіловатів теплової енергії пристрій використовує всього1 кВт струму на роботу компресора. Це єдина витрата традиційної електрики в будівлі.


Олександр Волинець, власник «розумного» будинку

Це комп’ютер, де все виставляється в автоматичному режимі, щоб тепловий насос працював. Тобто, він регулює кількість води залежно від температури. Датчик на вулиці стоїть. Ось система кабелів. І він з вулиці зчитує температуру. Якщо на вулиці, припустимо, мінус 20 градусів, комп’ютер дає команду, щоби більший потік води йшов. Стоїть також система датчиків у будинку, котрі дають йому інформацію, і він на це реагує і регулює потоки води: більше-менше, 3 тонни, 2,5 тонни чи, може, тонна.

У ці стіни та підлоги вмонтовано 6 кілометрів труб. Вони й обігрівають офісний центр. А ще є теплообмінники, так звані фанкойли. Влітку вони працюють як кондиціонери.


Олександр Волинець, власник «розумного» будинку

Чому ми застосували систему труб у підлозі, а не звичайні радіатори? Бо з такою системою обігріву приміщень ми маємо економію до 20 відсотків порівняно з опаленням радіаторами настінними. Для того, щоби мати у приміщенні градусів 20, нам досить нагріти підлогу до градусів 36-ти. А батареї треба гріти до градусів 45-ти. Тобто, відразу маємо виграш на 9 градусів.

У холодну пору насоси працюють практично цілодобово. В морозні дні на допомогу приходить і сонце. На даху офісного центру – шість секцій сонячних батарей. Колектори дають напругу 220 вольт, яка йде на водонагрівання. Із травня по жовтень вони можуть майже закип’ятити тонну води – доводять температуру до 90-та градусів. Надлишок виробленої енергії накопичується в акумуляторах.  Крім колекторів є ще одне диво інженерної думки – вітрогенератор.
Анатолій Чиж, головний інженер

Механічна частина вітряка - зверху на будинку на висоті 25 метрів. Електрична частина виводиться із «серця» вітряка, вона розміщена ось тут. Блок, який накопичує вироблену електроенергію, передає її на поверхню до мережі. Розподілення йде через допоміжний щит. А це те, що ми називаємо «серце». Тут і облік, скільки вироблено електроенергії, і розподіл по мережі.

Вітряк починає крутитися при швидкості вітру два-три метри за секунду. Коли вона зростає до 10 метрів генератор виробляє за годину 10 кіловатів. Вітряний грудень давав і до 300 кіловатів щодоби. Тоді енергії вистачало не лише на освітлення всіх приміщень, а й для 5 вуличних ліхтарів. Ще одна новинка – підігрів даху: жодної бурульки льоду цієї зими тут не бачили.


Ольга Капітула, кухар

Нам вистачає на все електроенергії - і на електроплитку, і на мікрохвильову піч, і на духовку, і на всі прилади, які в нас є.

Сергій Котік, продавець-консультант

Щодо таких технологій, то вони справді дають економію. Наприклад, тепловий насос, що дає 80 відсотків енергії, це дуже добре. Особливо, для великих об’єктів, таких, як цей.  


Економія по-луцьки  справді вражає. За 3 роки вдалося «відбити» вартість усієї системи,  а це більш як 100 тисяч євро.


Олександр Волинець, власник «розумного» будинку

Я побачив, що коли використати технологію «вода - вода», то один кіловат електроенергії дає 5кіловатів теплової енергії, тобто, утричі економніше, ніж із газом. За газ мені потрібно було платити 15-24 тисячі гривень щомісяця із розрахунку на 1200 квадратних метрів. А якщо це тепловий насос, то виходить на порядок нижче: півтори – дві з половиною тисячі гривень.  

Анатолій Чиж, головний інженер

Ми плануємо АСОЕ – автоматизовану систему обліку, що дасть змогу економити ще відсотків 12-13, а також перехід на використання електроенергії для опалення. Ми тепловий насос від’єднаємо від звичайної мережі, а будемо приєднані до мережі з використання електроенергії для опалення.

Ще один секрет цього дива – теплоізоляція. Будинок майже весь скляний. Але спеціальна технологія зробила теплопровідність скла такою, як у  цегляної стіни завтовшки 60 сантиметрів. І сама споруда коштувала вчетверо менше ніж зазвичай.


Олександр Волинець, власник «розумного» будинку

Ми вже зробили технологічно повністю об’єкт одній людині: у нього на 670 квадратів будинок із басейном на 600 кубів. Ми встановили два теплових насоси, сонячні колектори, бойлери для підігрівання води. Вони вже зиму відпрацювали доволі непогано. Так що маємо перший успіх, перший досвід.

Щоб зрозуміти принцип дії системи, Олександрові Волинцю знадобилося три  роки. Зараз він пояснює його всім зацікавленим, адже тепер має власний досвід співп раці з природою і знає, як заощаджувати з її допомогою.

Переглядів: 1429 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/2
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК