Вітаю Вас ГістьПонеділок, 23.04.2018, 05:04

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Грудень » 16 » ЦЕРН відкритий для України
12:23
ЦЕРН відкритий для України
З кінця минулого століття фізики-ядерники всього світу безперервно шукають єдину допоки не відкриту елементарну частинку – «бозон Хіггса», який в теорії має відповідати за масу. Деякі вчені називають його «частинкою Бога», інші, навпаки, – проклятою. В одній із найпотужніших наукових лабораторій, де може відбутися найдивовижніше відкриття людства, відчинили двері і для українських  фізиків з Малої академії наук.
ЦЕРН – Європейська організація з ядерних досліджень, найбільша у світі лабораторія фізики високих енергій. Розташована на кордоні Швейцарії і Франції. Дослідження проводяться не лише в наземних приміщеннях, а й під землею – на глибині до 100 метрів. Основним проектом ЦЕРН  на цей час є Великий адронний колайдер, деякі з експериментів спрямовані на пошук бозона Хіггса.
На Великий адронний колайдер не допускають  дітей до 18 років - через високий рівень радіації. Тож у складі української делегації були фахівці-фізики з кожної області держави.  Здобуті у ЦЕРН знання вони мають передати молодому поколінню.


Оксен Лісовий, директор НЦ «Мала академія наук»

Для викладачів наших Малої академії наук, для наукових керівників, які працюють з дітьми, це була подія абсолютно унікальна, тому що такого рівня вчених, які працюють в ЦЕРНі, дуже важко десь знайти іще. Щоб вони були сконцентровані в одному місці. І ми дуже задоволені результатами цієї школи, тому що всі учасники цього заходу, всі 30 чоловік, які представляли усі регіони України, зараз з»уїхавшись до себе на місця, проводять відповідні семінари для студентів, для викладачів, для учнів Малої академії наук.»

Поки вчителі досліджували ядерні об`єкти у Швейцарії, молодь знайомилася із французькою наукою на фестивалі «Ла Новела». Поїхати до Тулузи пощастило дев’ятьом учням-манівцям. Основними критеріями відбору були знання французької та зацікавленість наукою.


Олеся Чернокур, керівник Центру міжнародної співпраці НЦ «Мала академія наук»

Діти могли як відвідати саме місто, так і побувати  на різних майстернях, на різних експозиціях та виставках. Серед яких були пов»язані з фізикою, хімією, екологією. Найбільше враження на дітей справило Космічне містечко, яке знаходиться неподалеку від Тулузи, в якому вони мали змогу провести експерименти як з атмосферним тиском, з гравітацією, декілька рядів, пов»язаних з цією темою. Також в кінці своєї поїздки діти відвідали коледж, який знаходився в передмісті Тулузи, де вони поспілкувалися зі своїми однолітками, які були теж зацікавлені в науці, обмінялися своїми ідеями, своїми винаходами.»

Також цього року двоє школярів взяли участь у конкурсі молодих учених Європейського Союзу у Фінляндії. А педагоги відвідали  наукову школу в місті  Дубні в Росії. Українським науковцям  - і юним і заслуженим - є що сказати своїм закордонним колегам.
Переглядів: 1813 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК