Вітаю Вас ГістьНеділя, 22.04.2018, 04:06

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Серпень » 15 » Через мобілки вистежуватимуть шпигунів
13:08
Через мобілки вистежуватимуть шпигунів
Унікальну методику відстеження за радіосигналами мобільних телефонів розробили вчені Дрезденського університету. Науковці відзначають, що ця метода дозволить відстежувати зокрема, злочинців, навіть якщо вони змінять  ідентифікаційний код IMEI і  SIM-карту свого смартфону. Місцезнаходження здаватиме радіосигнал телефону, який  є своєрідним «цифровим відбитком пальця», що дає законні підстави ідентифікувати і відстежувати саме цей екземпляр. «Новий метод дозволяє виміряти та зареєструвати найменші зміни  сигналу мобільного телефону. Приміром, коли аналоговий сигнал перетворюється на потік цифрових даних, що передається від телефону до вишки стільникового зв'язку, виникають регулярні помилки, які є унікальними для кожного екземпляра  телефону» - пояснює  автор нової технології професор Джейкоб Хассе.
 «Прослуховуючи мобілки, обладнання працює в пасивному режимі. А це означає, що не можливо  виявити стеження, яке ведеться за конкретним телефоном», - розповідає вчений. Зокрема, професор наголошує, що у своїх дослідженнях науковці працювали тільки з телефонами стандарту 2G, але такі унікальні «дефекти» присутні в сигналах будь-якого мобільного телефону, що дозволить ідентифікувати і відстежувати також телефони стандартів 3G і 4G.
 Роботу дрезденських вчених фінансував німецький уряд та Європейська комісія. Наразі  фахівці судової експертизи не можуть офіційно узяти новий метод  на озброєння, незважаючи навіть на його неймовірні результати.  Проводячи тести у своїй лабораторії дослідники використовували 13 різних мобільних телефонів. За допомогою розробленого ними методу можна було ідентифікувати кожен телефон з імовірністю 97,6 %. Проте, правоохоронці переконані, що точність визначення кожного екземпляра мобільного телефону має бути стовідсотковою, щоб потім не було помилки у слідстві,  а відтак не було  помилкових судових позовів та незаконних вторгнень у приватне життя. А відтак, чекають від вчених нової, вдосконаленої технології, яка даватиме 100 % гарантію ідентифікації через мобільні телефони.

Переглядів: 873 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК