Вітаю Вас ГістьПонеділок, 23.04.2018, 04:56

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Липень » 20 » Чи є повітря у повітрі або навіщо нашим вулицям іонізатори?
11:14
Чи є повітря у повітрі або навіщо нашим вулицям іонізатори?
Сьогодні перед  мешканцями великих міст стоїть величезний знак питання: чи є повітря в повітрі, яким вони дихають? Проаналізувавши ситуацію, школярка Аня Солодка дійшла невтішного висновку і пропонує жителям мегаполісів допомогу.
Ганна Солодка – учениця Малої академії наук, закінчила восьмий клас київської гімназії «Домінанта». Розробила модель фільтра для очищення повітря від вихлопів автомобілів, який встановлюється на світлових стовпах і живиться від сонячних елементів.

Ганна Солодка, учениця Малої академії наук України

 На сьогодні, як ми знаємо, дуже багато машин, зараз сучасні міста вони повністю заповнені транспортом – ці вихлопи дуже забруднюють середовище – через це страждають люди, починаються різні хвороби. Це зараз дуже актуальна проблема

Аня живе хоча й не в центрі Києва, але неподалік від великих проспектів, де загазованість дуже відчувається. Врятуватися від смогу можна лише у найближчому парку, але це не розв’язання проблеми. Оскільки зменшити потоки транспорту у великому місті неможливо, каже винахідниця, потрібно боротися із їх побічними проявами. Саме тому вона придумала прилад, який фільтруватиме забруднене машинами повітря.

Фільтр складається із півсфери, яка збирає забруднене повітря, вентилятора, який засмоктує його всередину, та позитивно й негативно заряджених провідників, поміщених у корпус. Вони й виконують основне завдання: випромінюють іони, що звільняють повітря від шкідливих домішок. За кілька секунд після всмоктування з іншого кінця корпусу воно виходить очищене.

Ганна Солодка, учениця Малої академії наук України

 Ми хочемо зробити новий фільтр на основі біполярного іонізатора повітря, який буде встановлюватися на світлових стовпах, тобто над дорогами, там де дуже багато машин, які випускають вихлопні гази в атмосферу

По такому приладу слід встановити на кожному стовпі, каже винахідниця. Рівень розміщення не повинен перевищувати трьох метрів – інакше вихлопні гази не долітатимуть і розсіюватимуться на півдорозі. Крім того, така висота дасть змогу «ловити» також викиди фур і вантажівок. Приладнавши фільтри на стовпах уздовж проспектів, можна зробити повітря чистішим на третину. Схожі іонізатори вже починають встановлювати за кордоном. Щоправда, їхня конструкція примітивніша, ніж у приладу, створеного українською школяркою.


Ірина Хован, науковий керівник

 Біополярні іонізатори вже давно у світі відомі. Просто ми в своїй конструкції трішечки змінили: якщо там були провідники прямі із кружечками, то зараз ми зробили по колу провідник з однієї й іншої сторони. Тепер вони будуть між собою ці частинки позитивно і негативно заряджені – ці поля зустрічатися, знищувати частинки пила.

Аня зазначає: будова приладу проста, його виготовлення не вимагає особливих матеріальних затрат: потрібні лише небайдужі люди і відповідні законопроекти від держави. Сьогодні багато хто жартує, що скоро за чисте повітря доведеться платити. Щоб цього не сталося, каже юна винахідниця, потрібно вже зараз разом уживати заходів – щоб найнеобхідніше не стало дефіцитом.
Переглядів: 1285 | Додав: Admin | Рейтинг: 4.4/10
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК