Вітаю Вас ГістьПонеділок, 23.04.2018, 04:57

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Червень » 29 » Чи можуть коні лікувати?
09:45
Чи можуть коні лікувати?
На початку ХХ століття німецький математик Вільгельм фон Остен навчив свого коня Ганса арифметики: задавав йому приклади, а той вистукував копитом відповідь. Ганса одразу ж охрестили найінтелектуальнішою твариною. Але за кілька років розкрили справжній секрет його здібностей: кінь не вміє робити розрахунків, він уважно спостерігає за мовою тіла господаря – фіксує ледь помітний - на дві десяті міліметра - рух голови, який людина несвідомо робить у мить, коли відповідь правильна. Здатність коня  тонко відчувати нашу психологію можна і потрібно використовувати з лікувальною метою - каже молода дослідниця Оксана Безуса.
Оксана Безуса – випускниця київської гімназії №59 імені Олександра  Бойченка, член Малої академії наук. Удосконалила методику іпотерапії -  гімнастичних вправ на коні для дітей молодшого віку, хворих на  ДЦП.

Оксана Безуса, член Малої академії наук України

 Ці діти були різні – це були і хлопчики і дівчатка різного віку, але чесно кажучи їм всім це подобалось, вони були дійсно захоплені заняттям. Вони годували, в них прям світилися очі, коли вони займалися. Вони дивилися на коників і я не можу навіть передати це відчуття, коли ти дивишся на дітей – от вони приходять на заняття, вони змучені і якісь пригнічені навіть закриті, а впродовж заняття відкриваються вони і якось починають спілкуватися.

Три роки тому чотирнадцятилітньою Оксана почала займатися кінним спортом - це запізно для того, щоб стати в ньому професіоналом, але саме вчасно, щоб вивчити особливості іпотерапії. Дівчина почала відвідувати спеціальні заняття з дітьми, хворими на церебральний параліч. Протягом місяця побачила двадцятьох малюків із різними стадіями недуги і зафіксувала передумови, важливі для позитивного результату.

1.    Лікування важливо проводити до п’ятирічного віку, пізніше – ефект малопомітний.

2.    Перш ніж почати іпотерапію, потрібно протягом тижня знайомити дитину з конем – вони мають звикнути одне до одного.
3.    На заняттях обов’язково мають бути присутніми троє людей: довірена особа дитини, терапевт та інструктор – тоді кожен контролюватиме свій сектор роботи.
4.    Проводити заняття слід не рідше як раз на тиждень і не довше ніж рік.

Оксана Безуса, член Малої академії наук України

 Коли дитина сидить безпосередньо на самому коні передається до 120 імпульсів в секунду від тіла коня до дитини. Крім того тіло коня на 1-2 градуси тепліше за тіло дитини і нагріваючи м»язи воно починає розслабляти м»язи дитини і крім того ідуть трьохвимірні такі як коливання – вверх-вниз, вправо-вліво і вперед-назад. Із-за того все разом дає такий фізичний ефект, коли дитина розслабляється, м»язи починають якось працювати і коли є проблематика в такому розвитку, це дуже важливо, щоб м»язи могли розслаблені і якось включати їх в дію.

Цей фактор – фізичний – Оксана називає головним. Але є ще два: психологічний і духовний. Живе спілкування із твариною заспокоює, знімає стреси і депресію, упевненість та спокій коня передаються дитині. Тому для іпотерапії не підходять норовливі скакуни. Втім найголовніше – підкреслює дослідниця – встигнути вчасно провести лікування – до п»ятирічного віку. Тільки тоді буде позитивний результат. Його Оксана побачила на власні очі.


Оксана Безуса, член Малої академії наук України

 Діти були,які тільки-тільки прийшли на заняття, почали займатися, деякі з них не ходять, не говорять і взагалі не реагують на будь-які подразники з навколишнього світу Діти почали ходити деякі, які не мали змоги і взагалі не ходили. Почали ходити, почали контролювати якось свої рухи і їх рухи стали якимись упорядкованими і направленими».

Такі зміни при дотриманні всіх рекомендацій, каже Оксана, можна побачити вже за півроку. І вони вражають. Дівчину непокоїть, що в нашому суспільстві недооцінюють цей метод лікування. Він дає помітний ефект і водночас не вимагає великих зусиль для впровадження. Природа сама допоможе налагодити контакт між хворою дитиною та її чотириногим рятівником.

Переглядів: 1458 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК