Вітаю Вас ГістьСубота, 24.03.2018, 18:47

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Червень » 9 » Діряві зуби - глобальна проблема
08:53
Діряві зуби - глобальна проблема
Карієс – найбільша небезпека для молочних зубів, каже головний дитячий стоматолог України Наталія Савичук. Нині кожна друга 12-річна дитина має від 3 до 6 осередків хвороби. І проблема лише зростає. У семирічної Даші – це вже не перша дірка в зубі. Хоча до лікаря мама приводить дівчинку кожні два місяці. У дитини зуби виросли рано, тож уже зараз почали випадати. Без контролю спеціаліста не обійтися.

Даша , 7 років

Мама думала, що у мене в вівторок випав зуб і вона думала, що в мене там корінь остався. А доктор замітив, що на зубі самому останньому – дирка і він мені його вилічив. Сьогодні чуть-чуть переживала, а так завжди даже сміялася.

Крім звичайної гігієни, величезний вплив на стан зубів мають продукти, якими діти харчуються. Саме через нинішню їжу людина змушена так часто звертатися до медиків. 


Наталія Савичук – головний дитячий стоматолог МОЗ України

Корисні для зубів – це молочні та кисломолочні продукти. І не корисними є продукти, які є кислими. Кислі напої, газовані, кислосолодкі напої – це звичайно велика проблема для зубів. Кисле середовище сприяє де мінералізації. Тобто вимиванню кальцію з ще незрілої емалі дитини. і друга частина – солодощі, які є живильним середовищем для бактерій.Серед найшкідливіших для зубів продуктів лікарі називають такі:

1.    Солодкі газовані напої – містять елементи, що роз'їдають емаль.
2.    Вітамінізовані напої і жувальні таблетки – налипають на емаль.
3.    Алкоголь, психотропні препарати – можуть надовго викликати сухість у роті, зменшуючи виділення слини.
4.    Солодощі – живлять бактерії.
5.    Сухофрукти – аналог солодких липких цукерок.
6.    Білий хліб, макарони, картопля фрі, чіпси – містять крохмаль, який  після розпаду є харчовою базою для бактерій.
7.    У цитрусових фруктах і соках  –  велику кількість лимонної кислоти.

Дитяча стоматологія в СРСР з’явилася у 80-х роках минулого сторіччя. За два десятиліття змінилися підходи до лікування карієсу. Якщо раніше залюбки виривали хворий молочний зуб, то зараз намагаються його врятувати.


Наталія Савичук – головний дитячий стоматолог МОЗ України

В щелепі він утримує місце, для того щоб прорізався наступний постійний зуб. Він стимулює щелепу, щоб щелепа розвивалась. Тому раннє видалення молочних зубів, це не тільки наслідком чого є що дитина погано жує, що вона собі подоабається як не гарна, тому що вона щербата. А ще і те, що можливі щелепо-лицьові аномалії, деформації, які з часом потребують важкого ортодентичного лікування.
 Хвороби зубів впливають на весь організм - викликають головний біль, погіршення слуху, порушення в роботі серцево-судинної системи,  травного тракту, інфекційні захворювання.
Патології зубів стали глобальною проблемою, кажуть стоматологи. Тому так потрібні свіжі ідеї для боротьби із загрозою.

Мирослава Дрогомарицька – зав. кафедрою ортодонтії Інституту стоматології Національної академії післядипломної освіти

Браво, що діти почали задумуватися над тим, як їм краще жити зі здоровими зубами, і зробити все для того, щоб полегшити ті маніпуляції в стоматологічному кабінеті. Коли б наш отродонтичний апарат так ще й привносив якийсь елемент профілактики, для того, щоб не розвивався карієс – це було б прекрасно.

Орієнтир для сучасних стоматологів – мешканці Тибету – 70% з них узагалі не мають карієсу. Причина все та ж – їжа: традиційне меню ченців-буддистів - ячмінні коржі, масло з молока яка, тибетський чай. І жодних солодощів і м’яса. Профілактика – завжди краще ніж лікування, наголошують медики і закликають людей змінити спосіб харчування, особливо дитячого.
Переглядів: 2344 | Додав: Admin | Рейтинг: 3.7/3
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК