Вітаю Вас ГістьВівторок, 24.04.2018, 11:51

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Липень » 5 » "Дистанційна" авіація впритул наблизилась до перевезення пасажирів
09:24
"Дистанційна" авіація впритул наблизилась до перевезення пасажирів
Щоб вимкнути нав’язливу телевізійну рекламу, Юджин Макдональд  вигадав  дистанційний пульт. З’явившись у продажу 1950-го року, пристрій викликав справжній ажіотаж. Адже «Ледар» - так він називався – перемикав канали на відстані. За формою нагадував гранату. Щоправда, мав і недоліки –  великі габарити і незручний шнур, яким приєднувався до телевізора.
За якихось 63 роки –  пульти стали повсякденням. Нині на людину їх припадає в середньому по 4 штуки. Керувати дистанційно телевізором - це вже просто. А ось іншою  технікою -  приміром, велетенськими літаками  - актуально.  


Олександр Коваль – молодший науковий співробітник НВЦ безпілотної авіації «Віраж»

Вот у меня есть пульт, при помощи которого запускать самолет. Мы можем и без этого запускать, но тут, в частности из-за симулятора, я использую этот пульт. Симулятор полностью отражает движения на пульте, там видно, как движется руль.

Олександр Коваль жодного разу не сидів за штурвалом, але вміє керувати літаком не гірше за своїх колег - небесних капітанів. Щоправда, дистанційно. Безпілотні літальні апарати, що спершу були «очима» військових під час розвідки, дедалі глибше проникають і в цивільне життя.
Ось цей – удосконалена українська розробка.


Михайло Матійчик – директор та головний конструктор НВЦ безпілотної авіації «Віраж»

На світовому ринку відомо близько 300 проектів у різних країнах, де безпілотники успішно використовуються для виконання так званих авіаційних робіт. Це аерофотознімання, моніторинги різні, патрулювання, тобто ті роботи, які мають рутинний та важкий характер, де потрібно льотчику перебувати в кабіні від 3 до 5 годин.

Перші безпілотні літаки розробив 1910 року американський військовий інженер Чарльз Кетерінг. Керовані годинниковим механізмом, вони   падали, як бомби, на ворога. Перші апарати з радіоуправлінням з’явилися 1933 року у Великій Британії. Сьогодні безпілотники  можуть літати понад добу і підійматися у висоту на 20-ть кілометрів.

Розробники кажуть, українські безпілотники сконструйовані за найостаннішим словом техніки. Вони можуть виконувати будь-які роботи і будь-де.
Михайло Матійчик – директор та головний конструктор НВЦ безпілотної авіації «Віраж»

Всі вони мають три, або як мінімум два двигуни. Особливо ніхто не хоче «заморочуватися» з такими роботами, тому літаки в основному одномоторні. А двомоторний літак має преференцію:  згідно з нормативами і нашої  й інших країн допуск на польоти над містом, над населеними пунктами отримують тільки ті літаки, які мають два двигуни і більше.

Керують ними оператори із землі – або зі стаціонарного приміщення, або з автомобіля. Радіус дії сигналу  – 100 кілометрів.


Олександр Коваль – молодший науковий співробітник НВЦ безпілотної авіації «Віраж»

Я управляю при помощи пульта и радиосвязи. Но есть возможность включить его и на автоматическое управление.  На борту имеется GPS навигатор, который при помощи GPS-координат определяет свое местоположение.

Якщо Михайло Матійчик з колегами розробляють тіло літака, то Василь Кондратюк формує його «розум»  - спеціальне навігаційне обладнання. Воно обробляє сигнали, послані із землі.  


Василь Кондратюк – директор Аерокосмічного центру НАУ

В последнее время у нас разработан прибор, который позволяет управлять беспилотным летательным аппаратом. Здесь интегрированы две системы: навигационно-инерциальная – это положение летательного аппарата, его углы, крены, скорость,  и спутниковая навигационная система, которая позволяет более точно определить его местоположение.   

Та незважаючи на таке досконале начиння, на пілотові – величезна  відповідальність: на відстані оперативно реагувати на будь-які позаштатні ситуації, керуючись лише показаннями приладів.


Михайло Матійчик – директор та головний конструктор НВЦ безпілотної авіації «Віраж»

У льотчика пілотування йде звичайно: він у кабіні, працює його вестибулярний апарат, зір, слух. А тут залишається один зір, телеметрія залишається, зображення, можна звук добавити, а ось вестибулярний апарат не працює, відчуття літака пропадає.

Безпілотник може літати 18-ть годин без посадки. Максимальна висота – 3000 метрів. Бере на борт до 70 кілограмів корисного вантажу, наприклад, фото та відео техніку.


Василь Кондратюк – директор Аерокосмічного центру НАУ

Были даже предложения о создании такого беспилотника для контроля Чернобыльской зоны. Есть зоны  радиационно загрязненные, туда посылать человека на вертолете опасно для его жизни. А беспилотник с соответствующей аппаратурой можно отправлять, чтобы сделать съемку с привязкой координат, измерить уровень радиации.

Найбільша їхня перевага – економність. Льотна година пілотованого літака коштує в Україні 500-600 доларів, тоді як безпілотника – півтори тисячі гривень. До того ж апарати українського виробництва вчетверо дешевші від іноземних. За 10-20 років, каже Михайло Матійчик, наша безпілотна авіація зможе перевозити не лише вантажі, а й пасажирів.

Переглядів: 1433 | Додав: Admin | Рейтинг: 4.3/3
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК