Вітаю Вас ГістьВівторок, 24.04.2018, 11:52

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Листопад » 15 » Дистанційні школи для усієї України
21:58
Дистанційні школи для усієї України
Цю комп’ютерну програму лише запустити - і вона  швидко знайде потрібну інформацію в Інтернет - просторі, навіть виявить видалені дані. А свого хазяїна залишить інкогніто. І при цьому дасть можливість одночасно тримати під контролем десятки інтернет-ресурсів. Така програма з моніторингу - остання розробка на сьогодні, її демонструють молодим науковцям.

Марина Могила, учениця Малої академії наук України

Вона видає нам новини. Якщо в нас комп’ютер увімкнений, то ця програма нам видає: оновлень стільки-то, ми можемо зайти почитати таку-то статтю.
Десятикласниця Марина з Вінниці - одна з небагатьох дівчат у заочній школі інформаційно-телекомунікаційних технологій, яку організувала Мала академія наук. Комп’ютерами цікавиться з дитинства, зараз працює над створенням програми для розпізнавання відео. Зізнається: знань, що дають у звичайній школі, недостатньо для розробки таких проектів. Тому тиждень  лекцій і практичних занять у Києві  із професійними програмістами – саме те, що треба.


Сергій Могильний, завідувач кафедри Інформаційних технологій ЦПО ПАТ «Укртелеком»

Тематика цієї школи – це пошук інформації в Інтернеті. Як охопити все, що тільки можна, викинути зайве, знайти саме те, бо лозунг «знайдеться все» нам не підходить. Нам треба знайти не просто все, а те, що нам потрібно.

За тиждень молоді програмісти мають навчитися моніторити ресурси, відстежувати зміни на сайтах, проводити патентний пошук, писати статті для розміщення в інтернет-ресурсах. А тому гризуть науку по сім годин щодня, засвоюючи величезні обсяги інформації.
Такий інтенсив до душі одинадцятикласникові Владиславу Рєпіну з Харкова. Набуті знання допоможуть йому втілити розробки, над якими працює вже третій рік – створює гарнітуру для користувачів ІР-телефоній.


Владислав Рєпін, учень Малої академії наук України

Преимущество моих устройств перед обычными гарнитурами – это та же простота их конструкции и дешевизна, доступность каждому. Допустим, вместо гарнитуры можно использовать обычный телефонный аппарат, можно подключать его к компьютеру, использовать его как гарнитуру и телефон одновременно. Нам надо купить только маленькую запчасть, которая соединит его с компьютером, и мы сможем общаться по скайпу.

Учні зізнаються: під час занять у них виникає чимало ідей, їх одразу ж обговорюють із викладачем. Та тільки той відвернеться, комп’ютерні генії, які можуть робити кілька справ одночасно, зазирають до соціальних мереж – це також частина їхньої науки. А ось юні хіміки не втрачають пильності ні на хвилину: реагенти, з якими вони працюють, не можна залишати без нагляду. У цих колбочках творяться справжні дива: до однієї безбарвної речовини домішується інша і виходить третя – яскраво-кольорова. А якщо науковою мовою, то до розчинних солей додають реактиви і виявляють катіони.


Василь Гриць, учень Малої академії наук України

Я проводив реакцію опріснення хрому із тривалентного в шестивалентний. Спочатку я до розчину хрому тривалентного добавив луг. В результаті утворився гідроксид, який потім розчинився в надлишку лугу. Після того я добавляв перекис водню і хром окислювався до шестивалентного, а колір змінювався із зеленого на жовтий.

Одинадцятикласник Василь із Волині серйозно захоплюється хімією: досліджує комплекси нікелю і міді. Зізнається: хотів би розробляти серйозніші теми, але обмежений можливостями шкільної лабораторії. Так само, як його колега із Житомирщини Марія. Другий рік дівчина працює над виявленням дубильних речовин у лікарських рослинах: пропонує використовувати їх як антиоксиданти. Мріє стати лікарем, тож хімічні досліди проводить з ентузіазмом.


Марія Біленя, учениця Малої академії наук України

Я обрала дослід для виявлення катіонів кобальту два плюс. Це має назву реакція синього кільця: при додаванні реактиву до солі кобальту з’являється характерне синє кільце, що свідчить про наявність цього катіону.

Тут, на заочній сесії хімічної школи, учні змогли попрацювати з реактивами, які не доступні вдома. Їм запропонували провести на вибір двадцять дослідів із виявлення катіонів – позитивно заряджених іонів. На пробірки та реактиви юні хіміки накинулися без вагань.


Валентина Верба, асистент кафедри аналітичної хімії хімічного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка

Я таких дітей з периферії називаю самородками. Ми часто з ними зустрічаємося вже у стінах університету, коли вони приїжджають із сіл – вони там не можуть себе реалізувати. Звичайно, такі школи потрібні, такі заняття потрібні. Потім вони вступають і вже спрямовано працюють у цьому напрямку.

Окрім хіміків та програмістів на заочну сесію Малої академії наук  приїхали фізики, математики та філологи. Протягом тижня вони працювали в найкращих лабораторіях із провідними фахівцями. Додому повернуться із завданнями, які мають виконати до наступної – зимової – сесії.
Переглядів: 1450 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК