Вітаю Вас ГістьНеділя, 22.04.2018, 03:59

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Червень » 29 » Для чого ходять в дельфінарій та заводять котів?
10:28
Для чого ходять в дельфінарій та заводять котів?
Шкіпер , Неллі , Боцман і Дорі – тихоокеанські пляшконосі дельфіни - найкращі друзі дітлахів. Малечу за вуха не витягнеш із басейну, дай лише погратися з тваринами. Дельфіни відповідають взаємністю – адже вони одні з найбільш грайливих істот на планеті. Та не лише розважають людей, але й  лікують їх – як і коні. Із 70-х років почався справжній бум дельфінотерапії.

Дельфінотерапія є альтернативним, нетрадиційним методом психотерапії. Її рекомендують як додатковий інструмент у лікувальні таких захворювань:

дитячий церебральний парАліч (ДЦП);
ранній дитячий аутизм (РДА);
синдром Дауна та інші генетичні патології;
розумова відсталість, розлади мови і слуху;
неврози, посттравматичні стресові розлади (ПТСР).
Анатолій Чуприков – доктор медичних наук

Дети, страдающие аутизмом, это наиболее частый наш контингент. Эти детки, даже будучи маленькими, они не смотрят маме в глаза, игнорируют родителей, не откликаются на зов. Стоит выкупать такого ребенка с дельфинчиками, как вдруг он начинает смотреть вам в глаза, это очень важный момент, улучшается коммуникация ребенка с окружающим миром после дельфинотерапии.

Дельфінотерапія починається зі знайомства - спочатку дитина грається з твариною, кидає їй м’ячика, кільця, спілкується з нею, потім – водні процедури - катання на дельфіні, пірнання з ним.


Анатолій Чуприков – доктор медичних наук

Здесь обязательно существует и психофизиологическое и психо физическое, все виды воздействия. Потому что сами по себе эти мощные, мускулистые животные – они в общении с вами позволяют заниматься кинезотерапией – терапией движениями.

Дослідження довели, що люди, які щодня хоча б 20 хвилин плавають з дельфінами, ніколи не страждають на депресію.


Анатолій Чуприков – доктор медичних наук

Скорее всего они облучают нас в воде своими сонарами, которые излучают ультразвуковые колебания, эти колебания воздействуют позитивно на клетки нашего организма, в том числе на нервные, мозговые.

Подібний вплив на людей мають і коти, каже киянка Тетяна Метельова.


Тетяна Метильова –  журналіст

Тільки котячі мурчать, а це вібрація, а як реагує організм живої істоти на вібрацію, ми знаємо. Вона може бути лікувальною, може бути руйнівною, залежно від частоти, від сили. Можливо, ймовірно збігаються певні частоти муркотіння з тим, що потрібно людині.

В сім’ї Тетяни – кіт - тварина священна. Століття тому її бабуся, на той час ще дитина, захворіла на двостороннє запалення легень. Антибіотиків тоді не було, тому діагноз став вироком.


Тетяна Метильова –  журналіст

Коли вердикт цей був винесений, і забрали її з лікарні, щоб помирала дитина вдома, вона єдина дитина, і вона все просила, впустити до неї кішку, кішку впустили, кішка лягла їй на груди, лежала добу, після того, бабуся маленька одужала, і кішка померла одразу ж.

Зараз у Тетяни вдома 15 котів і кішок. 5 – її власні, ще 10-ьох - вона доглядає та шукає їм нових господарів. Найстаршій Басьці – 15 років. Каже – з таким звіринцем упоратися не важко – тварини розумні, не агресивні. А ще й надихають її та додають життєвих сил.


Тетяна Метильова –  журналіст

Я вже у тому віці, коли люди мають проблеми з тиском, в мене ніколи їх не було, і не має. Навіть натяку. В мене завжди ідеальний хоч в космос тиск. І серцева-судинна діяльність нормалізується, але передусім настрій, нормалізується загальне самопочуття, збільшуються сили.

«Кототерапія» - це лікування нервових, психічних, серцево-судинних хвороб, цукрового діабету і гіпертонії за участю домашніх котів і кішок. Як і дельфінотерапія, цей спосіб також є допоміжним до основних методик.

Таким ж «лікарями» є і собаки. Вони рятують від синдрому хронічної втоми, стресів, нормалізують кров'яний тиск, серцевий ритм, позбавляють від радикуліту, допомагають відновитися після інсульту і навіть сприяють схудненню.
А ще в Тетяни Метельової є два їжаки та тхір Патрік. Спілкування з будь-якою твариною має позитивний ефект, переконана жінка.
Погоджується з нею Ігор Довгий – завідувач Дитячого зоопарку. На цьому майданчику переважно свійські тварини, але спілкування з ними має для дітей маже той самий ефект, як і дельфіно- та кототерапія. Психіка малюків, їхня поведінка змінюються на краще.

Ігор Довгий – завідувач сектору «Дитячий зоопарк» Київського зоопарку

Ослик – это любимое животное детей, несмотря на то, что он большой, коровку еще любят, у нас маленькая коровка есть, бусинка, дети умиляются, когда животное на ласку реагирует тоже лаской. Зачастую дети каждое животное, которое находится на площадке – обнять, поцеловать, покормить, если есть такая возможность.

Свого часу хлопчик, який не міг ходити, навчився це робити на прикладі качки, розповідає Ігор Довгий. Він повторював її рухи і врешті-решт пішов. Спілкування дітей з особливими потребами з тваринами – іноді може мати більший ефект ніж медикаменти та лікарські маніпуляції.

Переглядів: 2160 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК