Вітаю Вас ГістьСереда, 25.04.2018, 15:23

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Грудень » 13 » Дробарки - вдосконаналення машин для фермерів
11:03
Дробарки - вдосконаналення машин для фермерів
В Америці на плантаціях бавовнику господарі борються  з бур’янами оригінальним способом – замість техніки площі в них прополюють гуси. Завдяки довгій шиї дістають зілля навіть у важкодоступних місцях. А ці двоє красенів – Ганс та Цезар – живуть в Україні і харчуються зерном.

Роман Політов, господар

Мы никогда не сядем за стол кушать,пока у нас не на кормлена птица, не напоена. Распорядок у нас такой: в 7 утра мы кормим курей, гусей, цесарок. Далее у них идет обед в час дня ну и ужин


Роман має чимале господарство: птиця, кролі, корови. Каже, для годівлі цього численного поголів’я ніколи не бере готові корми - робить їх власноруч. Закуповує кукурудзу, ячмінь, пшеницю, просо. Але зерно доводиться подрібнювати.


Роман Політов, господар

У нас есть крупоружка для зерна она электрическая, для коровы у нас есть сичкарня. Мы все на своей дробилке дробим, где-то в каком-то соотношении даем цельное зерноОсь ця дробарка значно полегшує господарям роботу. Але така техніка  – дефіцит. Часто її роблять власноруч, або замовляють у народних умільців. Приміром, у таких, як школяр Сергій Таран із Черкащини. Хлопець майструє для фермерів усілякі машини.  


Сергій Таран, учень Малої академії наук України

Це багатофункціональна дробарка для подрібнення зерна вологістю волого зерна вологістю 30-55 % і зерносумішок і конденційного зерна вологістю 12-17 %, також гранул, шроту, дрібно шматкової макухи, може використовуватись автономно

Дробарка має завантажувальний бункер і вивантажувальну горловину, а основна її частина – це корпус, в якому міститься ротор та молотки, обладнані пристроєм зміщення.


Сергій Таран, учень Малої академії наук України

В бункер засипається зерно, потім вмикається двигун і сировина подається до ротора і молотків і в свою чергу молотки подрібнюють сировину, тобто зерно і подрібнене зерно виходить через горловину»

Сергій дослідив: на ефективність дробарки, а отже і на якість корму, впливають параметри молотків. У процесі подрібнення молотки швидко зношуються, тож молодий науковець придумав, як продовжити їм життя і підвищити ресурс використання  - на 20  відсотків.


Сергій Таран, учень Малої академії наук України

Біля кожного молотка є пристрій для зміщення відстані між підбарабанням і зовнішньою поверхнею молотка, що дозволяє нам отримати різний ступінь подрібнення.

Саме така дробарка потрібна у приватних господарствах, погоджується з молодим винахідником фермер Роман. Його односелець Олексій Годунок теж мав проблему з технікою.


Олексій Годунок, господар

На дробарках перемалюю зерно, воно більше усваюється. Звісно полегшують: чим руками, то так воно перекрутив після того, як придбав ці дробарки електричні, часу набагато менше, щоб приготувати їм корма

Олексій вирощує зерно у своєму господарстві, каже, так дешевше. Адже годує ним не лише птицю, а й свиней та корів. Щоб приготувати для них сніданок, устає вдосвіта. Найкращий апетит у кабанчика Фунтика, він дуже полюбляє гречку. Дробарка хазяїна виручає: за десять хвилин може перемолоти кілька відер зерна. Але для кожного виду живності зерно слід молоти по-різному.


Василь Лук’янець,  науковий співробітник лабораторії післязбиральної обробки та зберігання зерна

Для птиці потрібна крупно подрібнений корм, щоб не було втрат. Птиця не може ж піднімати дрібно подрібнений. Для свинарства, особливо для молодняка, потрібна більш висока ступінь подрібнення. Ми називаємо дерть м’якого помола.  І крупний і середній помол – він іде зазвичай для крупної рогатої худоби – овець та іншого поголів’я

Науковець Василь Лук’янець також розробляє техніку для фермерів,зокрема, і дробарки. Але вони для великих господарств.


Василь Лук’янець,  науковий співробітник лабораторії післязбиральної обробки та зберігання зерна

Ця дробарка розрахована 3 тони за годину пропускної здатності. Її особливістю є збільшений кут обхвату ребристого дека – до 360 градусів. Колова швидкість молотків досягає 110 метрів за секунду, що дає можливість подрібнювати практично весь сегмент зернових матеріалів, амарант, насіння, а також відходи післязбиральної обробки зерна.

Втім і ця дробарка ще не межа можливостей сільгосптехніки, каже Василь Лук’янець. Бувають автоматизовані машини з датчиками, які регулюють крупність подрібнення. Вони, звичайно ж, дорогі. А ось пристрій, розроблений учнем МАН Сергієм Тараном, коштуватиме до тисячі гривень. Патент молодий винахідник уже отримав, на черзі – впровадження.


Сергій Таран, учень Малої академії наук України

Це вже можна використовувати як готовий варіант. Може використовуватись на сільськогосподарських угіддях і пускатися в підприємства можливо вже серійне випускання даного продукту.

У Сергія багато ідей, як допомогти селянам. Останнє ноу-хау молодого науковця – машина для лущення качанів кукурудзи.


Сергій Таран, учень Малої академії наук України

Вона складається з корпуса, з двигуна, кожуха і циліндричного ротора, на якому розміщені молотки, розміщені ножі, які подрібнюють, які лущать качани Ми вставляємо качан і циліндричний ротор, на якому розміщені ножі подрібнює цей качан

Таким чином, облущити качан можна за 20 секунд, тоді як вручну за 5 хвилин. Сергій оцінює свій пристрій у 300 гривень. Переконаний: він  стане незамінним у будь-якому господарстві, адже зекономить час і зусилля, що дуже важливо для тих, хто не покладаючи рук, важко трудиться на селі. Фермери Роман та Олексій схвалюють роботу юного винахідника і мріють, що і в них з’являться новинки техніки, які полегшать щоденну працю.


Переглядів: 1456 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК