Вітаю Вас ГістьП`ятниця, 27.04.2018, 09:46

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Жовтень » 7 » Еко-Гріг - гібрид авто та гелікоптера
11:28
Еко-Гріг - гібрид авто та гелікоптера
Традиційний український транспорт - гужовий. Хоча і повільний, зате має дуже істотну перевагу. Він  екологічно чистий. Людство нині якраз і ламає голову над тим, як зменшити автомобільні викиди в повітря. Сучасні водії точно не захочуть поміняти залізних коней на живих. А тому альтернативою  шкідливому транспорту можуть стати дружні до довкілля електромобілі. Винахід юного науковця - саме з цієї сфери.
«Еко-гріг» - гібрид електромобіля з гелікоптером. «Кузнечік» - так лагідно, по-дружньому  називає своє творіння винахідник Олександр Авраменко. Ця машина може рухатися і в небі,  і на землі.   Саме таким  бачить транспорт майбутнього її автор. Він не відкидає, що цього «коника» може осідлати вже нинішнє покоління.Олександр Авраменко, учень 11 класу житомирського екологічного ліцею. Учень  Малої академії наук. Розробив екологічно чистий транспортний засіб для пересування у заповідних зонах.

Молодий науковець каже: еко-гріг може бути корисним і в сільській місцевості. Та головне його завдання – перевозити відвідувачів у великих парках і заповідниках, куди звичайний транспорт не пускають, через те що забруднює атмосферу. А ось «кузнєчік»  – не псує повітря шкідливими викидами, бо працює на водні. Необхідний запас пального зберігається у невеликих баках, сполучених зі спеціальними комІрками. 

Олександр Авраменко, учень Малої академії наук

 Паливні комірки – це, мабуть один з найголовніших елементів цього транспортного засобу, оскільки саме на ньому будуть відбуватися хімічні реакції. Тобто на ці комірки потрапляє сам водень, внаслідок певних хімічних реакцій складних. Результатами цих хімічних реакцій будуть електроенергія і відходи – це будуть звичайна вода.

В Україні таких паливних комірок не випускають, хоча, твердить винахідник, маємо для цього всі умови. І насамперед – найбільші у Європі поклади цирконію, головної сировини для виробництва. Ще один секрет еко-гріга – його кузов.

Олександр Авраменко, учень Малої академії наук

 Корпус можна виготовляти з використанням конопляних волокон, які зроблять корпус у свій час легким і в той же час він буде міцний, тобто стійкий до певних механічних пошкоджень.

Керувати електромобілем  можна за допомогою джойстика, сигнали від якого надійдуть на бортовий комп`ютер. Зліт і посадка - автоматичні: треба лише натиснути кнопку і спрацює потрібний електродвигун. Їх два – один відповідає за рух небесними шляхами, другий – земними. Літати апарат може приблизно 40 хвилин, а пересуватися по землі, навіть у місцевостях зі складним рельєфом – кілька годин. На борт бере двох пасажирів і невеликий вантаж. Але винахідник планує розширити його можливості.


Ірина Петровська, науковий керівник

 Зараз ми будемо працювати більше над підйомною силою крила, будемо розраховувати, скільки точно буде важити цей апарат. Там були питання стосовно швидкості, з якою він може пересуватись, на яку висоту може підніматись. Тут таких суттєвих зауважень не було, але нам треба розрахувати вагу цього апарата і те, до чого завжди повертаються – вартість.

Науковий керівник пригадує: чудернацькі транспортні засоби Сашко моделює років із п’ять. Скільки моделей сконструював, хлопець уже й не перелічить. Приміром, цей марсохід два роки тому здобув перемогу на конкурсі «Зоряний шлях» у Москві. Машинка могла б проводити дослідження на Марсі і доставляти туди різні вантажі. Молодий винахідник каже: його мета – допомагати людям і не шкодити природі. Тому й узявся за розробку електромобілів. Однак це схвалюють далеко не всі.


Олександр Авраменко, учень Малої академії наук

 Думаю, в Україні це досить перспективно, оскільки в Україні немає таких прямих джерел нафти Але на жаль, люди, які займаються наприклад нафтою, їм невигідно, щоб використовувались електромобілі, тому вони будь-якими шляхами намагаються призупинити цей процес розвитку електротранспорту.

Та еко-гріг уже вирвався у світ. Цього року Олександр здобув спеціальний приз за оригінальне інженерне  рішення на конкурсі молодих учених у Москві. А з Києва надійшло повідомлення, що його електро-коник отримав патент.

Переглядів: 2193 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК