Вітаю Вас ГістьПонеділок, 19.03.2018, 00:17

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Червень » 12 » Експедиція по чисту воду
20:10
Експедиція по чисту воду
Не кожен птах долетить до середини Дніпра, писав колись Микола Гоголь. Але ці чотирнадцять «жовтих пташенят» спростували гоголівську гіперболу. Чотири години вони мандрували Дніпром, щоб дістатися до найпотаємніших його місцин і з’ясувати, в якому стані сьогодні річка. Це їхній професійний обов’язок, адже вони – науковці, учасники всеукраїнської екологічної експедиції Малої академії наук.

 Дар’я Зирянова, учениця МАН, учасниця експедиції

Ми їздимо по водосховищах, беремо зразки води і землі, за допомогою деяких приладів вимірюємо їхні РН, температуру, що дає змогу визначити рівень забрудненості.

Для Дарини така екологічна експедиція не лише частина програми. Цей досвід знадобиться дівчині в написанні наукової роботи: вона вивчає вплив мийних засобів на довкілля. До речі, кожен з учасників подорожі проводить власне дослідження, але тут вони працюють як одна команда: хтось робить забір води, хтось визначає температуру, ще хтось – кислотність та  інші показники. Така злагодженість дає плоди: юні екологи готові оперативно   оголосити перші результати.


Вікторія Максимук, учениця МАН, учасниця експедиції

РН -  8, а звичайно РН дистильованої води приблизно 6-7, тобто дещо збільшено.  Вміст солей  свідчить про те, що в воді є домішки якісь. Відомо, що провідність дистильованої води дорівнює 0 і якщо вона збільшується, це означає, що є домішки металів, солей.

Частково  аналізи  зробили на місці в ось такій пересувній  лабораторії. Молоді науковці кажуть:  ці показники дуже важливі, бо коли вода якийсь час постоїть, її склад уже зміниться.


Дар’я Зирянова, учениця МАН, учасниця експедиції

Попередні висновки - вода дещо забруднена. А адже ми й самі бачимо, що вода заростає очеретом, це спричинює сповільнення течії.

Але на цьому дослідження не завершилося. Воно тривало наступного дня вже у стаціонарній лабораторії. Список аналізів розширився.


Юлія Дринчук, учениця МАН, учасниця експедиції

…на мідь, РН, аміак, хлор, залізо.  Ми спочатку дивимося на експрес-тест, тоді будемо вимірювати за німецькими розробками і потім будемо порівнювати.

Результати показали: у воді високий вміст солей, підвищений рівень електропровідності та кислотності, а також мало розчинного кисню. Це свідчить, що вона малопридатна для життя в ній різних організмів та для використання людьми. Втім, щоб остаточно впевнитися у своїх висновках, діти провели ще й аналіз ґрунту з дніпровських островів. Ця процедура виявилася не менш кропіткою, але так само захопливою.


Максим Скрипник, учень МАН,  учасник експедиції

Ми висаджувалися на острів і збирали зразки ґрунту з різної довжини – з 5 см і до 10. Потім його висушили, а зараз робили витяжку.

МАНівці визначили: у землі надлишок хлору. Через брак часу юні науковці не встигли провести розгорнутого аналізу, тож передали матеріали старшим колегам і пізніше обговорять результати в он-лайн режимі. Втім головне з цієї еко-пригоди школярі все ж засвоїли: природа дуже чутливо реагує на неправильне ставлення до неї і вдячна, коли її намагаються врятувати.
Переглядів: 766 | Додав: Admin | Рейтинг: 3.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК