Вітаю Вас ГістьП`ятниця, 27.04.2018, 09:47

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Лютий » 3 » Експерименти зі справжнім та штучним снігом
16:58
Експерименти зі справжнім та штучним снігом
Натуральні  сніжинки  формуються на висоті близько двох з половиною кілометрів. До землі летять зі швидкістю кілометр за годину. 1887-го року у США зафіксували   сніжинку  діаметром  – 38 сантиметрів. До речі, у північних краях сніг використовують як безкоштовний будівельний матеріал. У Лапландії звели сніговий готель площею майже 5 тисяч квадратів. На нього пішло 30 тисяч тонн снігу й 4 тисячі тонн льоду. 
Якщо подивитися уважно, то на вулицях сніг зараз починають посипати сіллю для того, щоб зменшити ковзанку. Ми сьогодні з вами попробуємо перевірити, що буде відбуватися зі снігом, коли до нього домішують звичайну сіль. Для цього експерименту нам знадобиться скляна чашка, нам знадобиться дерев’яна дощечка, на поверхню якої я трошечки крапнув звичайної води. Я вміщую у чашку звичайний сніг. І додаю до цього снігу невелику кількість звичайної кухонної солі. І ретельно перемішую суміш. Ви знаєте, що температура плавлення льоду та снігу складає 0 за шкалою Цельсія. Вмістимо у цю ємність датчик температури і він буде показувати у нас досить швидке зниження температури. Мінімальне значення температури, яке може бути досягнуте, складає мінус 16 за шкалою Цельсія. Ця температура може бути настільки низькою, що через певний час, поки наша суміш буде знаходитися на дощечці, вода під цією чашкою замерзне і сама чашка зможе примерзнути до цієї дошки. Попробуйте провести таке самостійне дослідження власноруч, воно досить цікаве.
Сніг можна зробити і штучно, таким що він вже ніколи практично не буде танути.
Штучний сніг майже нічим не відрізняється від звичайного, хіба що цикл його утворення скорочений в десятки разів. Робить його снігова гармата – вона дрібно розпилює воду, яка потім замерзає і вилітає у вигляді сніжинок. Перші снігові гармати, а з ними і штучний сніг, з’явилися 1950-го року. Батьки винаходу – американці Хант, Річі і Пірсом. Розробка найбільше була затребувана у спорті. 1980 року на зимових Олімпійських іграх у Лейк-Плесіді вперше змагання відбувалися саме на штучному снігу.
Друга частина, другий експеримент, який ми зараз з вами проведемо саме присвячений штучному снігу. Для того, щоб виготовити штучний сніг, ми використаємо з вами наповнювач із звичайних дитячих підгузків. В наповнювач входить речовина, яка називається поліакрилат натрію. Це дуже гарний сорбент для води. При насиченні водою він перетворюється на гелеподібну речовину. Я візьму кристалізатор і поміщу сюди частину із наповнювача. Цей наповнювач уже зараз нагадує сніг, проте він досить сильно змінюється, якщо до нього додати звичайну воду. ось у цю суміш, у цей сорбент наливаю трошечки води. І ретельно перемішую сорбент з водою. Поступово він повністю поглинає воду і стає ідеально схожим на звичайний білий сніг. Саме такою речовиною прикрашають ялинки у той час, коли снігу немає. Через декілька хвилин цей сорбент стане схожим на сніг. Він ніби вкритий великою кількістю дрібних краплинок, які будуть дуже схожі на сніжний покрив. Як бачите, сніг – це цікава речовина і з нею варто експериментувати.
Переглядів: 2861 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/2
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК