Вітаю Вас ГістьВівторок, 20.03.2018, 06:53

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Квітень » 22 » Небесна електрика з п`єзоелементів
12:51
Небесна електрика з п`єзоелементів

На початку ХХ століття американець Чарльз Хетфілд створив хімічну суміш, здатну викликати дощ. За 50 доларів винахідник генерував опади на замовлення фермерів. Після майже п’яти сотень вдалих експериментів Хетфілд дав маху: переборщив із сумішшю і викликав зливу на два тижні. Як результат – сильні повені і розуміння, що втручатися у природу не можна. Вона й без того щороку дає нам 519 тисяч кубічних кілометрів опадів у вигляді дощу, який падає зі швидкістю майже 30 кілометрів за годину, а отже – несе енергію.

До речі, саме цю енергію і  без жодної шкоди могли б використовувати люди, переконаний молодий науковець Денис Смішний. Школяр створив ось таку установку, яка перетворює силу падіння дощових крапель на електрику.
 

Денис Смішний, учень Малої академії наук України
 Принцип роботи доволі простий – ми розміщуємо прилад під дощем або під іншою, де падає дощ і ця вода має певну кінетичну енергію, вона потрапляє на п’єзоелемент – ось це зокрема робочий елемент. Коли вона потрапляє на цей елемент, вона його стискує, тому що існує певний тиск і на основі цього на п’єзоелементі відбувається його поляризація і утворюється електричний заряд.

Такі п’єзоелементи бачимо, приміром, у запальничках. При натисканні на них виникає електричний заряд. В нашому вИпадку це відбувається від ударів дощових крапель. Далі – справа техніки.
 

Денис Смішний, учень Малої академії наук України
 З допомогою дротів ми знімаємо цей заряд і перекидаємо його на електричну схему, там трансформуємо напругу, вона переробляється в доступну нам півтора вольти і заряджаємо в звичайну батарейку. За оптимальних умов ми можемо виробити 50-60 вольт електроенергії і силу струму близько 0,7 міліампер.

Електрику з такими характеристиками продукує ця невеличка установка. Якщо їй надати масштабності, то й показники будуть значно вищими. Приміром, п’єзоелементами можна вкрити дах будинку і за годину падіння дощу отримати два з половиною кіловати енергії.
 

Володимир Синюк, науковий співробітник Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона
 З точки зору використання цієї енергії на освітлення – сучасних освітлювальних приладів, навіть на основі звичайних економних ламп -вже достатньо, не кажучи вже про світлодіодні  прості розрахунки показують, що з години дощу можна десять раз закип’ятити чайник.

Звичайно, така альтернатива не замінить цілком традиційного способу продукування електрики, кажуть науковці. Але як резервне джерело – цілком годиться. За підрахунками юного винахідника, коефіцієнт корисної дії установки – близько 60%. Зрозуміло, він напряму залежить від кількості та інтенсивності опадів.
 

 

Денис Смішний, учень Малої академії наук України
 Для того, аби її використовувати ефективно, потрібний достатньо великий коефіцієнт зволоження на більше ніж одиниця. В Україні такий коефіцієнт можна спостерігати у західних регіонах, на західному боці Карпат, коли наприклад повітряні маси наповнюють водою і зупиняються над гірським хребтом Карпат і там доволі багато опадів. А взагалі дану установку треба використовувати в регіонах землі, де досить часто випадають дощі.

 

За прогнозами Дениса, коштувати така установка може до 200 гривень. Ціна залежить від її величини та кількості п’єзоелементів. Наразі винахідник розмірковує над створенням комбінованої сонячно-дощової електростанції. Чому б і ні? Якщо в природі симбіоз сонця і дощу створює веселку, то в руках людини він дасть електрику. Проти такого втручання природа не заперечуватиме.

Переглядів: 1005 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК