Вітаю Вас ГістьСереда, 25.04.2018, 15:26

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Березень » 19 » Електролопата для снігу та грунту
11:58
Електролопата для снігу та грунту
Диво-лопату, або лопату для ледачих створили умільці. Вона складається із двох паралельних труб, приварених до основи, на якій є гострі  зубці. Продуктивність такої лопати утричі більша, ніж традиційної. Орудуючи нею, людина економить свій час і значно менше докладає зусиль. Щоправда,незвична розробка підходить лише для земляних робіт, а, приміром, прибирати сніг з її допомогою - не вийде. Усунути цей недолік вирішили українські школярі. Їхній винахід  упорається і з ґрунтом і зі снігом.

Олександр Пономарьов, учень Малої академії наук

Першочергово це звісно буде дуже зручно для комунальних господарств також це буде дуже зручно для приватних господарств, для фермерських та для виробництва, адже вона значно економить час та сили людей.

Олександр та Ерік брали участь у розробці цього інструмента. Називають його «електролопата», хоча зовні він більше нагадує шланг із корпусом – щось на зразок газонокосарки. Будова і принцип роботи також подібні.

Електролопата складається з корпусу, електродвигуна, свердла, шланга з пружинами і акумулятора. Свердло обертається разом зі шлангом, один бік якого прикріплений до корпусу, а другий можна спрямовувати в потрібний бік. Воно врізається в речовину, котру необхідно перекинути, подрібнює її і переміщує через пружини по шлангу до місця призначення.

Ерік Швед, учень Малої академії наук

 Ми запускаємо мотор і пружина, що приєднана до цього мотора обертається та переміщує сніг та пісок в іншу точку.

Спершу електролопату хлопці створювали для земляних робіт, але коли взимку поспостерігали за нелегкою працею двірників, подумали, що інструмент можна пристосувати і для прибирання снігу, щоправда, конструкцію треба дещо змінити.


Олександр Пономарьов, учень Малої академії наук

 Якщо ми хочемо сніг, то це повинно бути велика за діаметром трубка, щоб міг він вільно пересуватися і не дуже потужний мотор, тому що сніг дуже така крихка і не дуже важка речовина.

Винахідники зазначають: електролопата може зекономити час, потрібний для прибирання снігу в п’ять разів, не кажучи вже про людські зусилля. Про таке знаряддя поки що може тільки мріяти двірник Михайло: взимку його робочий день набагато довший і важчий, ніж у теплу пору.


Михайло Яцюк, двірник

Десь з пів шостого, в п’ять буває  начинається і аж до 7-8 вечора. Приходиться пізніше вечором виходить – десь після шести, щоб посипать замерзле і раньше вийти, поки людей менше, бистріше убрать

Якщо снігу дуже багато, на допомогу двірникам приходять машини – це і мотоблоки, і трактори, але після них все одно доводиться попрацювати і лопатою – вона краща за будь-яку техніку, жартує Михайло. Роботу свою двірник планує сам, розраховуючи час і сили. Головне – дотримуватися обов’язкових норм.


Тамара Касс, заступник директора КП ЖЕК «Михайлівська»

 Є різні двори – взагалі ми підходи до під’їздів розчищаємо, в’їзди в дворову територію, щоб могла машина виїхати. Якщо опади йдуть вночі, то зранку встають і в чотири години ранку піднімаються, тому що до восьми годин люди повинні пройти по чистому тротуару

Приміром, щоб розчистити такий невеликий двір від снігу, знадобиться майже година, каже Михайло. Олександр з Еріком стверджують: якщо скористатися їхньою електролопатою, часу потрібно значно менше.


Олександр Пономарьов, учень Малої академії наук

 Наприклад, ми маємо перед будинком дві сотки, яку нам потрібно очистити. Якщо ми маємо звичайну лопату, ми виконуємо дії – нам потрібно копнути, підняти, відкинути. За допомогою лопати – вона просто закріплюється на тілі, одягається як ранець і пройшли, просто в два оберти тіла ми можемо прибрати ці дві сотки. Якщо ми зі звичайною лопатою будемо хвилин 20 розкидати, розчищати, то з цією ми за дві хвилини можемо впоратися з усією роботою

Працювати така лопата може від акумулятора або на пальному. Щоб вона стала  універсальною, досить кількох комплектів шлангів – різної довжини та діаметра, котрі можна міняти залежно від того, які роботи плануються – із землею, снігом, камінням тощо. Молоді науковці переконані: їхнє творіння обов’язково матиме попит і змінить уявлення людей про важку працю. Принаймні двірники дуже зацікавилися розробкою і готові першими її випробувати.

Переглядів: 696 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК