Вітаю Вас ГістьП`ятниця, 27.04.2018, 09:49

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Липень » 19 » Електровітряки перекочують в небо
09:33
Електровітряки перекочують в небо
У недалекому майбутньому небом літатимуть не лише птахи чи літаки, а й … вітряки, обіцяють американські вчені. Вони розробили модель вітрогенератора, здатного підійматися на висоту до 10 кілометрів завдяки лопатям із вмонтованим електродвигуном. Із землею їх єднатиме кабель для передачі електрики. Таким чином людство намагається розв’язати проблеми сучасної вітроенергетики – дорожнечу, низьку продуктивність, неекологічність. Молодий науковець Роман Назарук також розмірковує, як усунути ці вади вітряків.
Роман Назарук, учень Малої академії наук України

Вітер дує постійно з різною швидкістю і з різних напрямків.  Щоб ці  вітроелектростанції, їхні турбіни і лопаті, оберталися, потрібні додаткові затрати енергії. Через нестабільність потоку вітру вхідна напруга є також нестабільною, її доводиться стабілізувати.

Але Роман не закликає відмовлятися від вітроенергетики – вона вже закріпилася в нашому житті. Учень Малої академії наук пропонує шукати шляхів її вдосконалення. Його ідея – використовувати енергію протягів, або науковою мовою – штучно створених вітрових потоків.


Володимир Каян, старший науковий співробітник Інституту гідромеханіки НАНУ

Сквозняк – понятие бытовое. Поэтому, когда говорят об энергии сквозняков, лучше говорить об энергии искусственно созданного ветрового потока.  Ветровой поток имеет кинетическую энергию. Задача любой ветроустановки – преобразовать кинетическую энергию ветрового потока в механическую энергию вращения какого-то вала, с которого вы уже будете преобразовывать в электрическую, механическую, любую другую энергию.

Науковець Володимир Каян зазначає: ідея використовувати енергію протягів або штучних вітрів не нова. Проектів є багато, але реалізовано їх одиниці.

Приміром, розробка корейських дизайнерів – мініатюрний гаджет із вмонтованим вітряком, що чіпляється до вікна або кондиціонера у приміщенні. В конструкцію можна вставити акумуляторну батарейку, яка швидко зарядиться від енергії потоку повітря.
Конструкція Романа Назарука масштабніша. Хлопець передбачає, що за кількістю отриманої енергії вона могла б конкурувати з невеликою нафтовою станцією. В основі проекту лише природні явища, а саме перепади тиску.

Роман Назарук, учень Малої академії наук України

Справа в тому, що існують ділянки низького та високого тиску. Якщо сполучити ці ділянки трубою, то внаслідок різниці тиску в трубі з’явиться постійний потік повітря, який можна використовувати для отримання енергії.

Для реалізації проекту необхідно побудувати вежу-трубу заввишки 200-300 метрів, яка сполучатиме зони різного тиску. Внаслідок цього в ній виникне перепад мінімум 0,3 атмосфери.  Генератор, встановлений у трубі, вироблятиме енергію завдяки штучно створеному потоку повітря.Володимир Коханевич, старший науковий співробітник Інституту відновлюваної енергетики НАНУ

Потрібна велика споруда, щоб отримати значні обсяги електроенергії. Весь принцип базується на тому, що є різниця тиску в нижній і верхній частині труби. Фактично, ми використовуємо кінетичну енергію повітряного потоку.

Дорослі науковці ідею Романа підтримують, але одностайні в тому, що на її реалізацію потрібні великі гроші, адже будівництво масштабне. Проте його можна уникнути, якщо знайти природну територію з такими ж перепадами тиску.


Володимир Каян, старший науковий співробітник Інституту гідромеханіки НАНУ

Если найти такие места где-то в горах, то есть в естественных условиях, тогда, наверное, это можно использовать. Найти место, в котором более скоростной ветровой поток, чем на окружающей территории.

Таку територію можна знайти і посеред міста. Володимир Каян розповідає: щойно навколо кількаповерхового будинку, де він живе, звели висотки, як у дворі відразу ж почали «гуляти» протяги. Тоді  йому спало на думку: вітряк можна встановити просто на балконі - і він постійно працюватиме.

З точки зору аеродинаміки  таке будівництво неправильне, зауважує науковець. Між будинками не повинно бути протягів - це небезпечно. Роман Назарук пропонує вітрові вежі зводити вдалині від житлових масивів, до яких має лише надходити електрика. І недорога, підкреслює МАНівець.

Роман Назарук, учень Малої академії наук України

Є розрахунки, які проводила американська компанія. Вони підрахували вартість кіловата енергії на електростанціях різних типів. Найдешевшим із них виявився кіловат, вироблений на електростанції типу протягів і сонячних батарей. На станції із сонячними батареями кіловат коштував трохи більше від двох десятих цента, а вартість  кіловата енергії від електростанції на протягах становить від трьох сотих цента. Це найдешевша енергія.

Роман зазначає: такі вежі з вітряками можна будувати будь-де, адже перепади тиску є всюди, тоді як для звичайних вітряків слід ретельно підбирати місця. Хлопець погоджується зі старшими колегами: на реалізацію проекту потрібні чималі кошти, але ж і віддача від нього велика – всі видатки перекриє з головою і оберне на прибутки. Тож є сенс витратитись раз, щоб постійно брати блага, які природа нам так щедро дарує.
Переглядів: 1551 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК