Вітаю Вас ГістьСубота, 24.03.2018, 18:58

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Листопад » 1 » Електрозварювання людського тіла - від фантастики до реальності
16:42
Електрозварювання людського тіла - від фантастики до реальності
Перші хірургічні операції проводили в Індії ще чотири тисячі років тому. Зшивали рани стародавні ескулапи нитками з рослин, кінським волоссям та навіть кишками котів. Революція в цій сфері відбулася 1050 року, коли вперше застосували шовкову нитку. Вже у 20-му столітті було винайдено синтетичні шовні матеріали, які автоматично розсмоктувалися. Нова революція у хірургії має українське коріння – наші вчені взагалі відмовилися від шовних матеріалів. Бо розробили метод електрозварювання живих тканин. Замість нейлону – міцний зварювальний шов.Георгій Маринський – заст.гендиректора НТК «Інститут електрозварювання ім. Є. О. Патона»

На сьогодні, за нашою оцінкою, уже проведено більше 100 тисяч операцій на людях, засвоєно до 200 різних хірургічних методик, абсолютно в усіх галузях хірургії. Починаючи від внутрішньої хірургії, травматології, пульмонології, гінекології, онкології.

Ще  20 років тому наші науковці та хірурги провели перші експерименти з електрозварювання живих тканин. А зараз, тут, у клінічній лікарні №17, такі втручання роблять ледь не щодня. Під час операції з'єднувані тканини стуляють поверхневими шарами, далі хірург стискає їх електродами зварювального інструменту та вмикає джерело струму.


Віктор Ткаченко – заввідділу зварювальних технологій в медицині НТК «Інститут електрозварювання ім. Є. О. Патона»

На частотах выше сотни килогерц этот ток начинает греть, нагревать ткани, через которые он проходит. И соответственно, еще и изменять их структуру.

Цей апарат для електрозварювання живих тканин – винахід Віктора Ткаченка та його колег. Розробка унікальна. Має навіть власний мозок – завдяки спеціальним алгоритмам прилад самостійно визначає, скільки і на яку тканину потрібно енергії, щоб вона була правильно зварена.


Віктор Ткаченко – заввідділу зварювальних технологій в медицині НТК «Інститут електрозварювання ім. Є. О. Патона»

Там высокочастотные генераторы стоят, которые вырабатывают вот это высокочастотное напряжение. Потом этот генератор подает напряжение на инструмент, при этом через ткань проходит соответствующий ток, который регулируется этим прибором, и программируется этим прибором. То есть, прибор определяет что это за ткань, определяет, сколько нужно напряжения. И сколько времени нужно, чтобы получилось соединение.

Електрострум невисокої напруги частково руйнує клітинні мембрани, внаслідок чого виділяється білкова рідина. Завдяки зсіданню білків - тканини злипаються, тобто «зварюються». Цікавий не лише сам метод, але й обладнання.


Віктор Ткаченко – заввідділу зварювальних технологій в медицині НТК «Інститут електрозварювання ім. Є. О. Патона»

Если это пинцет, то на одну половинку пинцета подано одно напряжение, а на другую – второе. И между вот этими зажимами пинцета как раз происходит ток. Поэтому воздействие тока, только на ту часть ткани, которая зажата в инструменте.

Унікальність розробки українських учених у тому, що втрати крові під час операцій скорочуються на 85%, а тривалість хірургічного втручання  – у два рази. Зменшуються і витрати  – на шовний матеріал та марлю.


Анатолій Макаров - професор кафедри торакальної хірургії та пульмонології НМА ім. П.Л. Шупика МОЗ України

Использование этих технологий при неотложных состояниях, при повреждениях скажем печени, селезенки, позволяет остановить кровотечение, восстановить повреждения, без их удаления. И практически удается не удалять селезенки в 80% процентах случаев. Завариваются раны печени, очень глубокие.

Безцінне електрозварювання і в онкології. Пухлина видаляється акуратно, а струм запобігає розсіюванню ракових клітин в операційному полі.


Анатолій Макаров - професор кафедри торакальної хірургії та пульмонології НМА ім. П.Л. Шупика МОЗ України

Рецидива на месте удаленного метастаза методом сварки, его нет. В отличии от механических способов резекции метастазов с использованием или степлерных швов, или швов ручных.

А ще цей метод має і знезаражувальний ефект. У зоні зварювання живої тканини температура 60-70 градусів. Цього досить, щоб убити хвороботворні бактерії.  


Георгій Маринський – заст.гендиректора НТК «Інститут електрозварювання ім. Є. О. Патона»

Зараз ми робимо досить успішні експерименти зі зварювання нервів. Це в травматології досить часто трапляється, коли нерв розрізається, чи з ним ще щось трапляється. Сухожилки, зв’язки, хрящі, все це – це ті об’єкти, які є дуже благоприємними для зварювання.

Вартість приладу для електрозварювання - 50-60 тисяч гривень. Його перевага в тому, що з ним можуть працювати всі без винятку хірурги. Звичайно, після короткого тренінгу. А наразі українські винахідники працюють над  новим методом - зварювання аорти за допомогою електроструму. І вже незабаром розробку планують представити світу, щоб укотре його здивувати.

Переглядів: 1616 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК