Вітаю Вас ГістьНеділя, 18.03.2018, 03:17

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Січень » 3 » Фінал Всеукраїнської Інтернет-олімпіади
13:38
Фінал Всеукраїнської Інтернет-олімпіади
Їхня битва триває вже  майже два роки. Після торішньої поразки «Природничники» вирішили взяти реванш. У цьогорічному  фіналі Всеукраїнської інтернет-олімпіади капітан сімферопольської команди Влад Богдан настроєний рішуче.

Влад Богдан – капітан команди «Природничники» (Сімферополь, Гімназія №1)

Мы достаточно основательно готовились. В прошлом году мы не смогли занять первое место, так случилось. В этом году мы более основательно готовились и стали сплоченнее.

Їхні  конкуренти   -  команда  «СевМАН » із Севастополя. А ще київська  «Зірка 1». Її у столичному Будинку вчителя зустрічають найбільшими оваціями. Саме ці три команди із 311 вирвалися у фінал. Після короткого привітання – запеклий бій. І хоча за умовами Олімпіади учням дозволено зазирати в Інтернет, правильні відповіді дають не завжди.


Ігор Чернецький - Голова ВГО «Асоціація учителів фізики «Шлях освіти – ХХІ»

На ті запитання, які ми задавали, готових відповідей в Інтернеті немає. Тобто, Інтернет лише супровідне джерело інформації, в якому потрібно її знайти, а потім уже з неї зробити відповідь.

Міла Єфименко – учасник команди  «Природничники» (Сімферополь, Гімназія №1)

Каждый вопрос – это не только какая-то одна сугубо точная дисциплина, это смесь нескольких дисциплин. Это биология и география, это физика и химия, это астрономия и физика. То есть, ты не только просто напрягаешься в сторону биологии, а подключаешь другие источники и другие знания - и это командная работа.

Найскладнішим для всіх учасників стало запитання з астрономії: учні так і не відповіли, що прилад для визначення довжини хвилі світла, яким користувалися ще в середньовіччя, колись називали астрономічний посох. Вагалися і з відповіддю, чому вата, при потраплянні на неї води, спалахує немов сірник. Діти припустили, що у ваті був активний метал, але не відгадали, що то був натрій. І лише переможці знали назву острова Нова Зеландія, на якому зроду не було ссавців.


Артем Литвиненко – капітан команди «Зірка 1» (Київ, ЗОШ №225)

Можливо, було важко зрозуміти запитання з першого разу: не так, як це було тоді, коли можна відео кілька разів передивлятися, а сьогодні було дійсно тяжко і взагалі напружено. Найважчі, звичайно, запитання з фізики і оскільки в нас у команді немає таких фізиків, то фізика справді була важкою.

Своїми запитаннями підлили масла у багаття боротьби і запрошені експерти – відомий науковець Віктор Грінченко та перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк.


Віктор Грінченко – директор Інституту гідромеханіки НАН України

Можна запитати таке, що вони будуть казати, чого дядько такі складні запитання задає. Тому запитання мають бути, з одного боку, пов’язані з науковим розумінням навколишнього світу, а з другого - не повинні вимагати високого рівня професіоналізму. Ос одне із запитань, яке я вже зараз придумав, прямо стосується сезону: чому лід слизький?

Леонід Каденюк – перший космонавт незалежної України

Звичайно, запитання, які найближчі до мене, ось такі, наприклад: поясніть будь-ласка, що таке стан невагомості. Третє запитання пов’язане з астрономією: що таке чорні дірки у Всесвіті. Вони мені відразу спали на думку, довго думати не довелося.

Та правильні відповіді або ж перемога не були основними для учасників. Мета Олімпіади зовсім в іншому, кажуть її організатори.

Оксен Лісовий – директор НЦ «Мала академія наук України»

Відкрита природнича демонстрація тому й називається так, що ми демонструємо дітям певне явище, певну проблему, яка викликає в них інтерес: це відеоролики, це фотографії, це якісь події, явища, це так сформульовані запитання, що дітям хочеться дати відповідь, хочеться знайти цю відповідь.

Ще одна мета – навчити дітей працювати в команді, спільно знаходити правильні відповіді та рішення.


Дарина Галицька - учасник команди «СевМАН» (Севастополь, гімназія №1)

Впервые задания на «поразмыслить» и на интерес дают. Поскольку обычно Олимпиады школьные, а также МАНовские конкурсы содержат обычные вопросы, а не более интересные, над которыми нужно подумать. К тому же я очень люблю работать в команде, что  является плюсом именно в данной работе.

Підбиття підсумків завершено. Із сумою 17 балів  «Природничники» із Сімферополя виривають перемогу. За що отримують цінні призи не лише для себе, але й для своїх навчальних закладів.
Вже наступна -  четверта Інтернет-олімпіада може зазнати змін. Організатори планують додати до фізики, астрономії, географії, біології та хімії ще й гуманітарні науки, як от історію чи літературу. Киянам та севастопольцям є над чим працювати. Як і нинішні переможці, переможені також хочуть повернутися на ринг уже наступного року!
Переглядів: 1380 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК