Вітаю Вас ГістьВівторок, 24.04.2018, 11:47

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Квітень » 11 » Фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт МАН України
08:44
Фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт МАН України
Олімпійський принцип – головне не перемога, а участь - для Богдана Макарчука не порожні слова. Хлопчина не ввійшов до трійки переможців цьогорічного фінального етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт Малої академії наук, але здивував усіх. Він, семикласник, без проблем упорався з контрольною роботою для учнів дев’ятих класів.
Богдан Макарчук – учень Тернопільської спеціалізованої школи №3

Я на конкурсі презентував роботу: «Електронні вузли та гіроскопи в електронних системах керування літальних та космічних апаратів». У ній ідеться про взаємодію електронних вузлів та гіроскопів, про важливість електронних систем керування.

А здивувати було не легко. У журі - докторИ та професорИ найкращих університетів країни. Вони не лише оцінювали роботи, а й ділилися з учнями солідним багажем знань.Тетяна Піщеріна – заступник директора НЦ «Мала академія наук України»

Такою новою складовою, це було проведення науково-популярних лекцій відомих вчених для учнів. В цей період була прочитана лекція Вільчинського Станіслава, це доктор фізико-математичних наук, професор КНУ імені Тараса Шевченка. Він прочитав лекцію – «Фізика на великому андронному колайдері». Також представник цього університету для економістів, для відділення економіки, прочитав теж цікаву науково-популярну лекцію про проблемні питання в економіці України.

Для Романа Лутая, одинадцятикласника із Запоріжжя, цей конкурс наукових робіт уже четвертий. Після торішнього третього місця хлопець зробив крок уперед – здобув срібло. Він зміг зацікавити журі та колег-учнів теоретичною механікою. Для цього створив цілу лінійку експериментальних зразків.


Роман Лутай – учень 11-го класу Запорізької гімназії №6

Я создал эксперименты и демонстрационные приборы, которые объясняют довольно сложные теоретические данные о влиянии силы трения на вращательное движение твердого тела. Когда волчок крутится на поверхности, на него влияет сила трения, и каким же образом сила трения может изменять это вращение.

Цього року у фінальному етапі свої роботи представлять1360 школярів. Майже всі вони в майбутньому скористаються здобутою практикою досліджень, переконаний президент Малої академії наук Станіслав Довгий.


Станіслав Довгий – президент НЦ «Мала академія наук України»

Більшість наших дітей, я думаю, відсотків 95, а то й більше, в подальшому йдуть навчатися і пов’язують свою долю або з наукою, або з високими технологіями, або працюють у бізнесі чи на підприємствах, які дуже наближені до нових сучасних технологій. Тож база, яку вони отримують протягом 3-4 років у МАН, є серйозним підґрунтям їхнього подальшого успіху в житті.

Для математиків, економістів та фізиків з астрономами ці змагання – вже пройдений етап. Переможці отримали цінні додаткові бали для вступу до університетів, усі учасники здобули цікавий і необхідний досвід спілкування з найкращими науковцями країни. Естафету боротьби за першість підхоплюють учні інших відділень – екологічного та аграрних наук.

Переглядів: 1267 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК