Вітаю Вас ГістьНеділя, 22.04.2018, 03:54

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Серпень » 20 » Гаряча вода задарма - буває!
11:06
Гаряча вода задарма - буває!
Енергії, яку Сонце протягом дня посилає на Землю, людству вистачило б на 27 років, підрахували вчені. Однак із цього потужного потоку ми беремо мізерну частку, цілком покладаючись на традиційні енергоносії.
А вони доступні далеко не всім. Українські селяни часто позбавлені елементарних вигод:  світла, тепла, гарячої води. Але дари природи –  завжди в них під рукою. Розробка молодого науковця  Костянтина Михайлова, про яку ми розповімо сьогодні, якраз і має на меті полегшити побут сільських трударів. Здавалося б проста це конструкція -  літній душ. Але хлопець її вдосконалив - показав як ефективно використати  сонячну енергію, щоб  тепла вода була  майже цілий рік.

Костянтин Михайлов, закінчив перший курс Севастопольського національного університету ядерної енергії і промисловості. Учень Малої академії наук України. Сконструював сонячно-теплонасосну систему гарячого водопостачання та опалення сільського будинку.
Що винахід Костянтина – річ корисна, першими переконалися в  його родині. Уже протягом трьох років ця конструкція забезпечує оселю гарячою - вісімдесяти-градусною водою 8 місяців на рік. Хлопець називає свою розробку «сонячний бак» – це металевий резервуар, ізольований сумішшю вати та пінопласту і зверху вкритий склом або прозорою плівкою.

Костянтин Михайлов, учень Малої академії наук (Крим)

« В основу лягли такие природне явления, которые изучал Владимир Шулейкин. Цвет моря и луч солнца, который он различал в 2 спектрах – ультрафиолетовый и инфракрасный. Первый рассеивается на поверхности воды, а инфракрасный идет, что мы и используем, до самого дна»

Сонячна установка розрахована спеціально на сільську місцевість, де не те що гаряча вода – газ та електрика – розкіш. А коли такий 90-літровий бак зранку наповнити водою, вже опівдні вона стане гарячою і, що важливо, зберігатиме тепло.

Іван Стаценко, науковий керівник

 «Аналогов такому баку в продаже нет. Это новая разработка. Его преимущества – вода сохраняется горячей и к утру»

Бак, окрім практичної вигоди, має ще й економічну. Його собівартість значно нижча порівняно з іншими установками, а ефективність – вища. Костянтин порахував: за місяць такий агрегат економить для родини 160 гривень, а за 8 місяців  – майже 1300-та. 

Костянтин Михайлов, учень Малої академії наук (Крим)

«Если наш поселок будет економить энергию благодаря этим бакам с апреля по ноябрь, то я уже примерно подсчитал – в год где-то один миллион мы точно сэкономим»

Манівець переконаний: за енергоощадними технологіями - майбутнє, особливо на селі – гріх жити на природі і не користуватися її дарами. Тому планує продовжувати та вдосконалювати свої розробки.

Костянтин Михайлов, учень Малої академії наук (Крим)
«Кроме солнечного бака буду делать обогрев для дома. С помощью солнца и газа, но не того, что по трубам поступает, а биогаза – буду модернизировать свой солнечный бак и выставлять его уже на продажу, но только не завышать цены, чтобы его могла купить любая сельская семья, например, как мы»

Костянтин має нахил і до педагогіки  –  виховує собі помічника. Його учень – одинадцятирічний Іван - під пильним керівництвом  молодого вчителя сконструював цей мініатюрний геліоколектор.


Іван, учень Костянтина

«В него вмонтирован фотоелемент. Фотоелемент с помощью солнца дает эллектричество, чем більше фотоелемент, тем більше ватт он дает. Сам гелиоколлектор дает горячую воду. Холодная вода втекает по трубам сюда, там она нагревается, а затем вытекает уже горячая сюда и так двигается по кругу много раз, пока не нагреется, как вы хотите»

У Севастополі ближчим часом планують відкрити науково-дослідну лабораторію з проблем  сонячної енергетики. Костянтин – перший кандидат на керівну посаду. Адже його винаходом зацікавилися не тільки науковці, а й  підприємці. І цілком можливо, що такі установки запрацюють не лише у  приватних будинках, а й у готельних комплексах Криму.
Переглядів: 2599 | Додав: Admin | Рейтинг: 2.4/5
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК