Вітаю Вас ГістьНеділя, 22.04.2018, 03:41

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Вересень » 7 » Гарнізон молодих учених України готується до висадки у Братиславі
09:58
Гарнізон молодих учених України готується до висадки у Братиславі
На відміну від рукописного, його не можна підробити.  А будь-яке внесення змін до документа, під яким він стоїть, одразу ж буде виявлено. Це цифровий підпис, котрим сьогодні користуються бізнесмени, дипломати та пересІчні громадяни. Втім хакери постійно шукають ключів до електронного підпису і таки зламують його. Перехитрити комп’ютерних злодіїв зумів школяр із Києва Олександр Гур’янов.

Олександр Гур’янов, учень Малої академії наук України

 Я зосередився на еліптичній криптографії, а зокрема на застосуванні кривих Едвардса у еліптичній криптографії, бо вони дають суттєву перевагу над традиційними кривими. Ці криві вони поки що не стандартизовані, не знайдені ті, що можуть бути застосовані для формування цифрового підпису.

Олександр розв’язав завдання, над яким працюють програмісти останні п’ять років – створив спеціальні криві для побудови цифрового підпису. Наприкінці вересня школяр розкаже про своє відкриття світові. Мала академія наук відряджає його до столиці Словаччини - Братислави, де відбудеться конкурс молодих учених Європейського союзу.


Олеся Чернокур, керівник Центру міжнародної співпраці МАН

 Учасниками конкурсу можуть бути лише ті діти, які зайняли перше місце на науковому конкурсі в країні, в якій вони проживають. В даному випадку в українців конкурсом було визначено третій конкурс-етап Малої академії наук. Після цього це звичайно мають бути  діти з високим знанням англійської мови.

Крім Олександра Гур’янова цим критеріям відповідає харків’янин Роман Видро. Йому також є чим здивувати наукову громадськість. Хлопець удосконалив обладнання для дослідження фізичних процесів. Приміром, цю  установку для вивчення магнітної левітації розробили американці у 80-х роках минулого століття. Роман знайшов спосіб у кілька разів підвищити стійкість конструкції.


Роман Видро, учень Малої академії наук України

Ми взяли і видалили ручний запуск, тобто у нас є система, яка запускає елементи і таким чином нема впливу людини, таким чином є більш стабільна левітація – це також дуже гарно для демонстраційних цілей.

Окрім «Левітрона» Роман повезе на конкурс ще дві установки – гармату Гауса та магнітні поплавці. Переконаний: його розробки оцінять у Братиславі. Великі сподівання на учасників покладають і в Малій академії наук. Тренувальні збори показали повну готовність команди.


Олеся Чернокур, керівник Центру міжнародної співпраці МАН

 В тому році ми виступали в секції математика. З двох наших учасників обидва були математиками. В цьому році ми вже маємо фізику та математику. Окрім цього в обох хлопців вже є свої практичні розробки, тобто є практичне застосування їх досліджень.

Хоча конкурс молодих учених Європейського союзу відбувається вже 24-ий раз, своїх вихованців Мала академія представляє вдруге. Вимоги до учасників дуже серйозні: високий рівень знання англійської, наукова новизна дослідження, практичне застосування ідеї. І хоча оргкомітет запросив трьох учнів, відрядити вирішили двох, адже в такій справі кількість не головне.
Переглядів: 1025 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК