Вітаю Вас ГістьНеділя, 18.03.2018, 03:11

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Липень » 27 » Гастритна інфекція охопила дві третини населення землі
14:34
Гастритна інфекція охопила дві третини населення землі
На настрій людини відповідає специфічний гормон – серотонін. Він синтезується не в головному мозку, а в шлунку. А ще шлунок – справжній бар’єр для різноманітних бактерій та вірусів, які потрапляють до організму з їжею. Його сік - настільки потужна кислота, що переварює навіть метал! А ось із деякими бактеріями все ж упоратися не може. Одна з них - гелікобактер пілорі.

Ігор Лопух – доцент кафедри  гастроентерології, дієтології та ендоскопії Національної медичної академії післядипломної освіти імені Шупика

Вона була відкрита в кінці минулого століття австралійськими вченими, і це був певний переворот в розумінні причин захворювання шлунку і 12-палої кишки. Оскільки вважалося, що в шлунку така висока кислотність, що ніякі бактерії не можуть жити, а в результаті виявилось, що більшість захворювань спровоковані якраз преситсенцією проживання там бактерій гелікобактер пілорі.


Бактерією Гелікобактер інфіковано дві третини населення планети. У США її носіями є 25 відсотків американців – переважно люди середнього віку, в країнах Східної Європи, і в Україні зокрема – 60 процентів. В 70 відсотків зовні інфекція не проявляється. В решти – може викликати тяжкі хвороби шлунка.


Ігор Лопух – доцент кафедри  гастроентерології, дієтології та ендоскопії Національної медичної академії післядипломної освіти імені Шупика

Ця бактерія викликає гастрит, запалення слизової шлунку і може проявлятися цілим рядом різноманітних захворювань, від банального гастриту, симптомів легкої диспепсії, до серйозних ускладнень, до виразки і навіть до раку шлунку.


Заражаються гелікобактером через слину в будь-якому віці -   при недотриманні правил гігієни, багаторазовому використанні одноразОвого посуду, під час поцілунку. Найчастіше інфікуються ще в дитинстві – в сім’ї або дитячому колективі. Лікування  – досить складне, каже Ігор Лопух. Потрібна серйозна антибактеріальна терапія протягом двох тижнів. Допомагає вчасна діагностика.


Ігор Лопух – доцент кафедри  гастроентерології, дієтології та ендоскопії Національної медичної академії післядипломної освіти імені Шупика

Методів діагностики гелікобактер пілорі досить багато, вони різні, ми їх розподіляємо на інвазійні та не інвазійні, на прямі та непрямі, частіше всього використовуються біопсій ні уреазні тести, які здійснюються під час ендоскопічного обстеження, але вони належать до інвазійних методів, досить часто є використання імуноферментного тесту по аналізу крові, один з кращих – дихальний уреаз ний тест, який виявляє уреазну активність бактерій, і тести по калу.


Ендоскопія – тобто ковтання зонда – один із найбільш точних методів  діагностики гелікобактеріозу. Втім для багатьох хворих – це найскладніша процедура.


Олександр Цепко,   мав хворобу шлунка

Зонд – это кошмар детства, юности, даже кошмар уже более зрелого возраста, это трубка, которую мне три раза помещали в рот, вспоминать сейчас об этом не хочется. Это был страшнее чем зубной в детстве, потому что я не мог представить, что что-то длиннее чупа-чупса могут мне засовывать в рот, и рассматривать мои внутренние органы. Но самое страшное, это конечно первые 5 или 50 сантиметров, точно не помню. Рвотный рефлекс наступает сразу же после того, как они брызгают в рот какой то штукой»

Олександр Цепко - директор з маркетингу. Він постійно в русі, тому вчасно попоїсти, та ще й  корисної  їжі  не завжди вдається. Тож і має  проблеми зі шлунком. Зонд ковтав тричі – більше, каже, цього робити не збирається. Навіть якщо і хворітиме.


Олександр Цепко,   мав хворобу шлунка

Я сейчас никогда в жизни не позволю врачам засунуть своему ребенку в рот, или моей жене, и друзьям не советую. Поэтому, если кто-то изобрел что-то, что позволяет проверить работу моих внутренних органов правильно и без трубки, я бы с удовольствием на это пошел. Потому что даже сейчас я чувствую, что ритм работы такой, что организм внутри функционирует хуже, но все равно я не соглашусь проверить насколько хуже, засунув себе трубку в четвертый раз.

Постійні стреси, погане харчування, низькоякісні продукти – є основними причинами хвороб шлунка, яких зараз уже понад 70-т. Тож зонд поки що залишатиметься основним діагностичним інструментом. Але дедалі більше пацієнтів, як і Олександр Цепко, відмовляються від такого методу. Лікарі не можуть силоміць змушувати хворих ковтати ненависний зонд. Єдине, чим полегшують неприємну процедуру, – це наркоз. Учень Малої академії наук Олексій Осипа пропонує діагностувати інфекцію за допомогою гелікотестера – без застосування зонда. Лікарі підтримують використання таких приладів. Але лише після повних клінічних випробувань.

Переглядів: 1702 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК