Вітаю Вас ГістьПонеділок, 23.04.2018, 05:01

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Травень » 6 » Газова СМС
22:04
Газова СМС
Мій дім - моя фортеця. Але у сучасному житлі безліч потенційних небезпек. Одна з них – природний газ, який ми щодня використовуємо в побуті. В одну мить він може відібрати не лише здоров’я, а й  життя і дах над головою. Людство про існування природного газу знає давно. Уже в четвертому столітті до нашої ери китайці ним користувалися для опалення і освітлення. Для деяких народів його полум`я, що не залишає попелу, було предметом містичного культу. Сьогодні блакитне паливо надходить до нас по трубах. Головна вимога до них – герметичність, адже витік газу може накоїти багато лиха.Жахливі газові аварії  не лишили байдужою школярку Наталію Юрчак.
Наталія Юрчак – учениця Малої академії наук та 11 класу фізико-технічного ліцею при Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. Розробила пристрій для виявлення витоку побутового газу у приміщенні.

Наталія Юрчак, учениця Малої академії наук України
 Я вважаю, що може врятувати. Ну можливо це так максималізм мій ще поки що, але зменшити кількість аварій, думаю, зможе точно

Наталію вразила трагедія у Дніпропетровську. Через вибух газу завалився цілий підїзд і загинуло 23 людини. Саме тоді дівчина вирішили створити прилад, який міг би вчасно попереджати про небезпеку. Вона наголошує: більшість трагедій трапляється, коли господарів немає вдома. Тож потрібен пристрій, який подаватиме сигнал на великі відстані. Зокрема, через  мобільний телефон.
Мікрокомпресор – найактивніший елемент приладу: він постійно закачує повітря у пробірку із електролітом – речовиною, що реагує на газ. При його виявленні змінюється опір і з’являється напруга, приводячи в роботу транзистори. Коливання підсилюються, знімаються з обмотки трансформатора і через конденсатор подаються на базу.

Наталія Юрчак, учениця Малої академії наук України
 Коли міняється опір самої речовини внаслідок взаємодії електроліту з одорантом природного газу – внаслідок якого ми і чуєм витік газу – відбувається коливання напруги і поступає звуковий сигнал. Якщо ж замість динаміка продовжити схему, то по схемі буде іти струм, будуть замикатися контакти реле і буде подаватися команда на мобільний телефон, тобто швидкий набір спрацьовувати

Що дві хвилини пристрій братиме повітря у приміщенні на аналіз, тож небезпеки не пропустить. А тільки-но її виявить, одразу повідомить господаря, надіславши смс-ку. І той встигне вжити заходів, поки не сталося біди. Речовина-реагент, що міститься у приладі  – абсолютно безпечна для людей.

Наталія Юрчак, учениця Малої академії наук України
 В якості реагуючої речовини ми використали натрієву селітру – NaNO3. ця речовина є у вільному продажі, оскільки є доволі безпечною для людського життя і здоров’я. її додають до виготовлення м’ясних продуктів, зокрема до ковбаси. Додавали цю речовину у воду, робили такий розчин, завдяки зміні опору розчину і працює мій прилад

Прилад  простий у використанні: його потрібно встановити, запрограмувати свій номер телефону та ввімкнути. Підійде як для приватних будинків, так і для квартир у багатоповерхівках. Наталка каже: сьогоднішня ціна пристрою  -700 гривень. Та якщо буде серійне виробництво, вартість можна зменшити втричі.

Іван Голубчак, науковий керівник
На сьогоднішній день людина не може купити у продажі обладнання, щоб сповістило. Взагалі немає обладнання, яке б виявило у продажі витік побутового газу. початкові розробки є, але вони не серійні і не стандартизовані. І все ж таки вони не можуть надати людині сигнал про те, що в їхній хаті стався витік побутового газу

Наталя не припинятиме досліджень. І в майбутньому планує таки запустити у виробництво свій прилад. Головне, щоб зустрілися небайдужі однодумці.

Переглядів: 1381 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК