Вітаю Вас ГістьП`ятниця, 27.04.2018, 09:52

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Липень » 26 » Геологія - наука для допитливих
21:55
Геологія - наука для допитливих
Якщо ретельно покопатися, в землі завжди знайдеться щось цінне.  А іноді можна і справжній скарб вирити. Та найбільший дарунок земних надр  - корисні копалини. І це не лише коштовне каміння, метали чи матеріали для будівництва, а й  енергія, яку дають нафта, газ і вугілля.
Таємні глибини землі мов магнітом притягують юних дослідників. Вони зовсім не шукачі скарбів - їх захоплює професія  геолога.


Максим Шмалій лише півроку займається геологією, але вже відрізняє аргеліти від кварцитів та демонструє свою найціннішу знахідку – аметист, виловлений із дна річки. Цього хлопець навчився тут, на Івано-Франківщині, в літній школі з геології, під час експедиції з пошуку мінералів. Його колеги – близько двадцяти манівців - теж не пАсли задніх: гуртом знайшли кілька десятків мінералів.
Василь Худин, керівник гуртка геології

 «У нас практично в Україні всі корисні копалини є, які потрібні для розвитку нашої сировинної бази, розвитку нашої держави, але можливо, ще не всі знайдені. Можливо, ті. Що зараз вчаться, будуть їх шукати, перешуковувати оті родовища»

Далі юні дослідники вирушили до прикарпатського містечка Надвірна, на нафтову свердловину. Одразу ж почали в нафту руки занурювати – коли ще випаде нагода такий скарб помацати.  Звідси школярі привезуть додому незвичайний сувенір – півлітра чорного золота. Цю пляшечку івано-франківської нафти Анастасія Харандюк забере до рідної Охтирки.
Анастасія Харандюк, учениця Малої академії наук (Сумська область)

 «Я її повезу в школу, тому що в нас взагалі немає нафти, щоб показати дітям. Тому я віддам її вчительці хімії і для моєї роботи потрібно провести декілька аналізів, наприклад, порівняти нашу нафту охтирську з івано-франківською. І ось ми будемо проводити такі порівняльні аналізи»

Викладачі з радістю кажуть, що професія геолога все таки популярна серед молоді. І зауважують, що сьогодні перед юними дослідниками відкриваються нові можливості, зокрема, міжнародного співробітництва.


Валерій Омельченко, декан георозвідувального факультету

«Можна було б в таких масштабах України залучати спілку геологів до проведення олімпіад геологічних зі школярами не тільки в межах України але і за межами, зокрема, в Томську, де ми завжди своїх студентів, аспірантів на конференції відправляємо, там досить непогано. В Санкт-Петербурзі. В мене непогана співпраця налагодилася з Краківською гірничо-металургійною академією в Польщі. З польськими школярами можна було б таке робити»

Самі ж школярі охоче вирушають у кількагодинні,  багатокілометрові геологічні експедиції мальовничими місцевостями Прикарпаття. Але вже традиційно зізнаються: головний здобуток літніх шкіл для них – нові друзі.

Переглядів: 3814 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК