Вітаю Вас ГістьНеділя, 22.04.2018, 04:07

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Квітень » 27 » Глобальна людиногенерація лише набирає обретів
12:10
Глобальна людиногенерація лише набирає обретів
До цього магазину на одному з ринків столиці часто заходять спортсменки. Розмір їхніх ніжок не такий, як у Попелюшки, але кожна жінка прагне носити красиве і модне взуття. Сьогодні дизайнери перш за все роблять ставку на естетику та зручність. Вмонтовувати міні-електростанції у чобітки чи туфлі поки не додумалися.

Ірина, продавець взуття

Так как итальянцы и французы являються законодателями моды, пока что они это веяние не восприняли. У них тенднции в моде скажем так, то, что у них идет в моде – разные каблуки, разные танкетки, разная фурнітура. Но до фонариков они еще не дошли скажем так.

З дизайнерами готові посперечатися науковці: енергію від ходьби потрібно збирати і використовувати. І не лише від ходьби – деякі процеси в людському організмі дають механічну енергію, яку можна перетворювати.


Анатолій Орлов, доцент факультету електроніки НТУУ «КПІ»

 По маленькому зернышку собирается энергия, которую потом единоразово можно использовать для передачи информации. Это важно для датчиков, например. Особенно встраивымаеих медицинских датчиках – ЭКГ например можно снимать, а энергию получать от биения сердца и передавать беспроводным методом.

Американські вчені розробили генератори струму, які можна вмонтовувати у протези. Сучасні замінники втрачених органів потребують багато енергії для функціонування. Тому інвалідам доводиться часто підзаряджати свої електронні протези. А міні генератор, приладнаний до них, даватиме досить електрики для живлення.

Науковці зазначають: у сучасному житті з його технологіями – мобільними телефонами, плеєрами, ноутбуками –  споживання електрики стрімко зростає. Саме тому так  пожвавився розвиток альтернативної енергетики. Але  сонячні батареї та вітряки не скрізь будуть у пригоді. Іноді їх з успіхом можуть замінити малопотужні джерела.

Анатолій Орлов, доцент факультету електроніки НТУУ «КПІ»

 При ходьбе выделяется огромное колличество энергии – вопрос как ее приобразовать с високим КПД. Конечно, давление на стельку оказывается очень большое. Потому конечно можно вырабатывать большие колличества энергии – ватты и десятки ватт.

Але основна проблема, яка гальмує розвиток такої технології, зауважують науковці, – коефіцієнт перетворення енергії. Поки що він низький. І  виробивши велику кількість механічної енергії, електричної в результаті отримуємо дуже мало.Віктор Грінченко, директор Інституту гідромеханіки НАН України

 Що стосується питання про зарядку акумуляторів, це питання складне не тільки тому що вам потрібно мати відповідну кількість енергії – тут дуже важливо мати енергію відповідної якості, тобто ви маєте такий струм подати на акумулятор, щоб забезпечити оптимальний процес зарядки і не зіпсувати свій акумулятор.

Проте бувають ситуації, коли без малопотужних джерел енергії не обійтися. Приміром, якщо ви опинилися далеко від цивілізації. Тут уже йдеться не про якість струму, а про те, де б узагалі його взяти. Тож науковці стверджують: капці Журавського стануть незамінними в умовах, коли немає доступу до мережі електропостачання.

Більше інформації про генерацію електрики з допомогою людського тіла читайте у розділі "Дослідження проекту" - у матеріалі - "Тіло людини, як генератор струму - український та світовий досвід"

Переглядів: 1099 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК