Вітаю Вас ГістьВівторок, 20.03.2018, 16:30

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Грудень » 13 » Глухі діти знову можуть чути, грати на скрипці та фортепіано
11:58
Глухі діти знову можуть чути, грати на скрипці та фортепіано
Перлину своєї творчості – «Місячну сонату» - Людвіг ван Бетховен написав у 31 рік, коли остаточно втратив слух. У німецького генія був свій спосіб чути музику: він затискував зубами дерев»яну паличку і прикладав її до рояля. Вібрації струн і музична пам’ять допомагали творити. Глухий композитор – цього парадокса сучасники Бетховена так і не зрозуміли. Минуло 200 років і сьогодні навіть ті, хто не чує від народження – можуть співати, танцювати і грати на різних інструментах.
Даниїл Данилов, учасник фестивалю «Квітка Надії»

 На фортепиано и на скрипке. На скрипке три года назад, а на фортепиано еще с первого класса на фортепиано – на нем легче

Даниїлові десять років, п’ять із них він грає на фортепіано і скрипці. За кілька хвилин хлопчик вийде на сцену і виконає свою улюблену композицію – етюд Паганіні.

Цей твір він обрав, щоб виступити на фестивалі «Квітка Надії», святі музики, де покажуть свої таланти більш як 300 дітей. На перший погляд, Даня нічим не відрізняється від інших, та все ж відмінність є – хлопчик не чує від народження. Але недуга не заважає йому здобувати нагороди на музичних конкурсах. Нещодавно юний виконавець повернувся з Відня.

Даниїл Данилов, учасник фестивалю «Квітка Надії»

 Я же был один из самих маленьких, мне дали кубок, медаль металлическую, диплом и грамоту

Найбільше обдарований хлопчик любить грати швидку, енергійну музику. Але щоб ці мелодії залунали, Дані довелося пройти тривалий курс лікування та реабілітації. У два з половиною роки йому встановили кохлеарний імплант.

Кохлеарний імплант – це медичний прилад, протез, що компенсує втрату слуху. Складається із приймача, який поміщається під шкіру, та мовленнєвого процесора, що закріплюється ззовні. Електричні імпульси,  надходячи із зовнішнього елемента пристрою, у внутрішній його частині  перетворюються на сигнали, зрозумілі для мозку.

Ніна Шепеленко, сурдопедагог Інституту отоларингології ім. проф.О.С.Коломійченка

 Слуховой аппарат работает по поломанной цепочке. Кохлеарный имплант он работает напрямую с мозгом, то есть он генерирует нервные окончания, которые всегда у пациента живы. Таким образом звук поступает в кору головного мозга и обрабатывается, то есть это уникальная система – это маленький компьютер ,который позволяет человеку слышать до реальных возможностей, до натуральных звуков

П’ять років тому такий імплант встановили й Каті. Вже два роки вона активно займається вокалом і танцями. Мама дівчинки пригадує: поки донька користувалася звичайним слуховим апаратом, мала певні незручності: докладала більше зусиль, щоб почути, що їй кажуть. Наважитись на операцію було непросто, але зараз їхній радості немає меж.


Ірина Соболенко, мама Каті

 Она стала адаптироваться, как полностью слышащие дети – практически нельзя отличить.

Таких, як Катя і Даня – дітей з кохлеарними імплантами – в Україні вже тисяча. Операції роблять безкоштовно в Києві й Дніпропетровську за призначенням лікаря. Спеціалісти запевняють: черги на встановлення імплантів сьогодні немає, ними забезпечують усіх, кому це необхідно. Проводити операцію можна немовлятам уже з 8-ми місяців, у такому разі до семи років дитина повністю реабілітується.


Костянтин Герлянд, виконавчий директор компанії «Кінд Інтерслух Київ», представника «MED-EL»

 С хирургической точки зрения операция проста. Планируется, что имплант должен работать всю жизнь. Менять необходимо только внешнюю часть. Перед использованием имплант всегда проходит тестирование на совместимость с человеческим организмом.
Катя і Даня підтверджують: імплант не завдає їм жодних незручностей – ні фізичних, ні психологічних. Вони почуваються упевнено в будь-якій ситуації. І це помітно з їхніх виступів на сцені. До речі, крім Каті й Дані у «Квітці Надії» беруть участь ще троє юних музикантів з кохлеарними імплантами, а також  малеча з проблемами зору, мови тощо. Директор форуму наголошує: у мистецтві не слід розмежовувати дітей на звичайних і тих, що мають особливі потреби. І «Квітка Надії» - перший фестиваль, який їх усіх об’єднав.
Олександр Антропов, директор фестивалю «Квітка Надії»

 Основная задача для нас – попробовать помочь этим детям адаптироваться в нашей нелегкой сегодняшней жизни, почувствовать себя равными среди равных и чтобы они получали удовольствие

На запитання, чи не важко їм займатися музикою, юні артисти щиро дивуються: чому це має бути важко, коли музика живе у їхній душі. Батьки спостерігають за виступами із гордістю і хвилюванням, радіють, що вчинили правильно, зважившись на операцію,  і тепер їхні особливі діти можуть почуватися повноцінно: чути голоси найрідніших людей і такі близькі їхньому серцю мелодії.

Переглядів: 1191 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК