Вітаю Вас ГістьПонеділок, 23.04.2018, 05:03

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Грудень » 20 » Година Сонця проти 365 днів нафтогазового вогню
15:16
Година Сонця проти 365 днів нафтогазового вогню
Щороку з надр планети викачують три з половиною мільярди тонн нафти та три трильйони кубічних метрів газу. Нафтогазові корпорації живуть як у Бога за пазухою, керуючи країнами та цілими регіонами. Їхню монополію може зруйнувати … сама природа. Майбутнє обіцяє нам нові невичерпні джерела енергії.


Олександра Баландіна – футуролог

Огромные неиспользованные источники энергии остаются, в основном, неразведанными: ветер, волны, энергия приливов и отливов, морские течения, перепады водных температур, геотермическая и электростатическая энергия, водород, природный газ, морские водоросли, бактерии.

Науковці США підрахували, що година сонячного світла ясної днини містить більше енергії ніж весь світ споживає за рік. Якщо зловити соту її частину – про енергетичну проблему людство забуде. А якщо енергію вітру залучити до генерування електрики всього у 3 із 50 американських штатів, то її вистачило б усій країні.

Також визначили, що сила морських хвиль може давати 80 тисяч терават-годин щороку, а це 50% усієї енергії, яку споживає людство.Найбільш перспективною вже зараз науковці називають геотермальну енергетику. Її можна отримувати шляхом утилізації тепла земних надр. На планеті для видобутку доступно 15 тисяч зета-джоулів енергії, тоді як людство споживає всього 0.5 зета-джоуля. Такої кількості вистачило б на 4 тисячі років. До того ж ця енергія постійно відновлюється.Євген Слюзко – представник Проекту «Венера»  в країнах СНД

Это энергия из недр Земли, которая используется для добычи энергии. Это фактически неисчерпаемый источник энергии. Каждые 100 метров температура Земли повышается на 2.5 градуса.

Футурологи кажуть, що в майбутньому добуту енергію людство таки навчиться зберігати -  за допомогою супер-конденсаторів, які розміщуватимуть під землею. А керуватиме  енергетичним потоком комп’ютер. І навіть архітектура будинків буде особливою – все для того, щоб зібрати природну енергію.  


Сью Евератт – представниця Проекту «Венера» (Іспанія)

Сама конструкція будівель передбачатиме можливості для генерації енергії. Приміром, для вироблення її достатньої кількості за рахунок енергії сонця більше не потрібні величезні панелі. Енергогенератори можуть бути інтегровані в будівельні матеріали, наприклад, для дахів, або нанесені як покриття на вікна. Таке покриття являє собою дуже тонку і прозору плівку з фотовольтичних осередків.

Аналітики прогнозують, що сьогоднішні дорогі вітряки з часом  будуть доступними для всіх. Уже зараз є розробки потужних турбін, які працюють за принципом збільшувального скла – фокусуючи силу вітру в центрі вітряка, підсилюючи тягу. Але майбутнє не таке вже й далеке. І сьогоднішні найпередовіші технології дають змогу відмовитися від нафти, вугілля і газу.


Володимир Буланов - аналітик (Росія)

В Исландии в 2012 году достигнут рекордный уровень перехода на возобновляемые источники энергии. 99.5% потребляемой тепловой и электроэнергии производят гидроэлектростанции и геотермальные теплоэлектростанции. На данный момент в этой стране самый низкий тариф на тепло и электроэнергию.

В усьому світі тривають дослідження енергоощадних технологій та пристроїв для виробництва альтернативної енергії. Найбільш новаторські розробки – фотоелектричні фарби, структурні перетворювачі тиску, прилади, в яких використовується ефект термопари.

Які ще перетворення чекають на людство в майбутньому - про це в наступних матеріалах  Інтелект.UA. Зокрема, далі буде про транспорт майбутнього.
Переглядів: 1460 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК