Вітаю Вас ГістьСубота, 24.03.2018, 18:57

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Листопад » 22 » Господарі мілкої води
11:58
Господарі мілкої води
Пліт був першим в історії плавзасобом. Вперше на нього сіли ще 25 тисяч років тому. Пізніше, коли з’явилися кораблі, змінилися і функція плоту. З засобу для подорожей він перетворився на рятувальний елемент.
1942 року після атаки німецької субмарини моряк із британського судна «Лінь Пен» 133 дні мандрував Атлантикою на плоту, аж доки його не прибило до берегів Бразилії. Чоловік схуд на 9 кілограмів, але лишився живий. Найвідоміший же у світі  пліт - «Кон Тікі» Тура Хеєрдала. Мандрівник на ньому за 101 добу подолав 4 тисячі морських миль. Учень Малої академії наук Сергій Костенников мріє, що і його творіння «Сивка Бурка» буде не менш знаним.  

Сергій Костенніков - учень Малої академії наук (Луганська область):

Це радіокерований рятувальний засіб-плот з дистанційним керуванням. Назва – «Сівка-бурка» - це такий казковий персонаж, який рятує людей.

Головна перевага цього плоту – швидкість та мобільність, каже молодий винахідник. Його обладнано системою радіокерування. Передавач працює на частоті 3,4 гігагерца. І це робить можливим масове використання плотів – їх можна скидати з мостів, пірсів, гелікоптерів, літаків – звідки завгодно, а отже й оперативно надавати допомогу на воді.  


Сергій Костенніков - учень Малої академії наук (Луганська область):

Можливо встановлення відеобладнання, щоб збільшити дальність експлуатації. Радіоприймач працює на відстані до півтора кілометри, а десь на морі – близько чотирьохсот метрів, також збільшуємо радіус дії.

Рятувальний пліт підпливає до потерпілих самостійно. Люди беруться за зручні ручки, і можуть піднятися на борт. Рівновагу плавзасобу забезпечують спеціальні лижі, розташовані з обох боків. Також у майбутньому в конструкції передбачено кіль - пояснює молодий науковець.  


Сергій Костенніков - учень Малої академії наук (Луганська область):

Засоб екологічний, він не потребує нафтопродуктів, так як двигун у нас на електроенергії. Він використовує енергію з двох літієвих акумуляторів, які знаходяться всередині корпусу. Використано технологію турбіни, щоб людина не була скалічена. Пристрій буде керуватися потоком води, регулятор ходи дає можливість на максимальній швидкості дістатися до людини, яка становить 30 км за год, а доставляти з моря з максимальною швидкістю біля 10 км за год.


Плоти служать не лише для порятунку людей. Ними сплавляють колоди – це найдавніше й найпоширеніше їх використання. В Україні воно популярне в Карпатах. З північно-східних схилів ліс доставляли Черемошем і Прутом до Чернівців, а часом і далі - аж до румунського Галаца, що на Дунаї. У Карпатах до 1954 року існувала професія бокораш - від місцевого бокор - пліт.

 Подорожували на плотах і поодинокі туристи. Адже це чи не єдиний плавзасіб, який міг пройти стрімкими річками Карпат. Так було донедавна. Аж доки не з’явився відомий гірський туристичний корабель «Юрій».


Володимир Мазур –  винахідник

Це єдиний корабель в Україні, який має осадку 20 сантиметрів. Це свого роду позашляховик, який може ходити по Дністру, і який має властивості, які не властиві для інших кораблів.

Цей корабель – авторська розробка львівського винахідника Юрія Шпіцера. Ще 4 роки тому він був лише на ескізі. Зараз уже проплив карпатськими річками 150 кілометрів, розповідає капітан Валерій Герасимяк.
Валерій Герасимяк – капітан корабля

Корабель – він 12 тонн важить. Тобто, низ весь залізний, а верх, надбудова ця – це все дюрелеві надлегкі матеріали, для того, щоб зберегти оцю осадку на воді – 25 сантиметрів. Якщо взяти кораблі такого класу – їм потрібен метр глибини – це рахується мілко. А ми ходимо 25 сантиметрів.

Місткість корабля – десять пасажирів плюс екіпаж: капітан, матрос та кок. На верхній палубі: капітанська рубка та тераса, а на нижній: три спальні каюти, дві з яких чотиримісні й одна – двомісна, кухня та ванна з туалетом. Окрім «Юрія» Дністром фактично не плаває жодне судно. Умови тут специфічні - часто  мілина. Гірська вода  постійно змінює свій рівень. А ще багато каменів.


Володимир Мазур –  винахідник

Це корабель, на якому створені всі комфортні умови, каюти, опалення, холодна, гаряча вода, душ. Все повністю. Свого роду плавучий готель. І в даному випадку ми поєднуємо комфорт з екстремальним відпочинком.

Місцеві кулібіни розповідають  - уже  є  кілька замовлень на їхнє дітище. І мріють, що такі кораблі зможуть відродити мілководне судноплавство в Україні. І хоча наразі «Юрій» ходить річками як туристичне судно, в майбутньому воно може взяти на себе ще одну важливу місію – рятувати людські  життя, так само, як і пліт «Сивка Бурка» молодого винахідника. Адже обидва плавзасоби об’єднує те, що тільки  вони можуть пройти по невеликій воді, яка часто заливає Прикарпаття.
Переглядів: 1019 | Додав: Admin | Рейтинг: 1.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК