Вітаю Вас ГістьНеділя, 22.04.2018, 04:05

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Травень » 16 » ICYS-рекорди українських школярів
10:38
ICYS-рекорди українських школярів
Наші молоді дослідники повернулися з головного наукового форуму планети - міжнародної конференції ICYS . Україну в Індонезії репрезентували шестеро учнів. Але невелика синьо-жовта команда своїми виступами змогла здивувати прискіпливе журі. 5 бронзових медалей, спеціальний приз за найкращий постер з математики. І навіть приз від спонсорів теж забрали українці. Він дістався Іллі Літкіну, який демонстрував не лише  комп'ютерну програму, а й спеціальний мікроскоп для виявлення дефектів на поверхнях.

Ілля Літкін, учень Малої академії наук, учасник проекту ICYS

Ця портативна лабораторія складається з саморобного мікроскопа зі збільшенням у 500 разів та комп’ютера, на який завантажено розроблену мною програму, яка розраховує саме кількісні характеристики тріщин.

Винаходи і розробки молодих науковців – унікальні, кажуть їхні досвідчені колеги. Тут і розв’язання енергетичних проблем, і дослідження у сфері медицини. Лідія Захарук уже втретє змагалася на конференції. Цьогоріч ділилася досвідом, як діагностувати рак на ранніх стадіях за допомогою комп’ютерної програми.


Лідія Захарук – учениця Малої академії наук України, учасниця проекту ICYS

Декотрі з параметрів, які комп’ютер вимірював, змінювалися в 4-7 разів. Цього досить, щоб установити, чи наявні патологічні зміни, чи ні. Таким чином, цей метод можна застосовувати на практиці. Він не є дуже матеріаломісткий, потрібен лише невеликий зразок.

Поїздці на ювілейну 20-ту конференцію передував тривалий відбір та підготовка. Щоб потрапити на літак до Індонезії, учні подолали три кваліфікаційні етапи. Потрібен був дозвіл і від психологів. На конкурсі шалена конкуренція, тому до команди брали не лише найрозумніших, але й найбільш стіких.


Станіслав Довгий – президент НЦ «Мала академія наук України»

Останнім часом цей конкурс проводить досить серйозний відбір. МАН разом з Інститутом обдарованої дитини  розробила методичний стандарт для відбору учнів, тому що рівень закордонних учасників надзвичайно високий.

Володимир Камишин – директор Інституту обдарованої дитини

Було розроблене програмне забезпечення і працює в постійному режимі віртуальна школа юного дослідника, де проводяться відповідні заняття: яким чином проводити наукові дослідження, яким чином представляти роботи, яким чином їх оформлювати.

Змагання відбувалися за чотирма напрямками - математика, фізика,  інформатика та екологія. Представлення проектів тільки англійською мовою. Крім змагальної частини ще й світські заходи, як от офіційна вечеря з губернатором.


Пауль Пшенічка – координатор програми ICYS в Україні

Кількість країн-учасників постійно зростає і конкуренція дуже висока. Ця конференція ювілейна, тож ми цього року, звичайно, будемо представляти і національну Україну, покажемо свої традиції: в нас є фільми,  є відповідна одежа, ми завжди возимо з собою свій прапор.

Те, що Україна має таланти, підтверджується і на міжнародному рівні. Цьогоріч на  ICYS наша делегація зібрала рекордну кількість нагород.

Переглядів: 1425 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК