Вітаю Вас ГістьЧетвер, 26.04.2018, 12:26

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Січень » 16 » Інтелект.UA: переможці серед юних винахідників
16:06
Інтелект.UA: переможці серед юних винахідників
Інтелект.UA визначив переможців серед юних винахідників. За результатми опитування провідних ануковців України були визначені найвдаліші та найцікавіші з точки зору практичного втілення розробки.
Мислення поза стандартами - саме таким має бути кредо молодого науковця, вважає президент Малої академії наук Станіслав Довгий. Із ним погоджується юна винахідниця Фаділа Блалі. Її розробка – революція в медицині, відзначили провідні вчені й одностайно визнали Фаділу найкращим молодим науковцем року. А щоб заохотити дівчину до подальшої праці,  МАН  презентувала їй цінний подарунок  – ноут-бук.

Станіслав Довгий, президент Національного центру
«Мала академія наук України»

Ми сьогодні надаємо всі ці можливості для того, щоб діти створювали оці нестандартні винаходи, нестандартні вирішення тих чи інших проблем, задач – прикладних задач. І вже коли дитина пішла по цьому шляху, то її дуже важко зупинить. Але найголовніше для нас – це дать можливість дитині відчуть своє «Я», відчуть те покликання, заради якого вона прийшла в світ.

Те, що її покликання - медицина, Фаділа зрозуміла давно. Але наблизилася до мрії лише рік тому, коли почала розробляти новітню технологію зрощення кісток у немовлят.
Вона сконструювала скобу спеціальної форми з полімерних матеріалів, яка
лікуватиме переломи у дітей. І якщо цю технологію впровадять, то замість двох операцій на маленькому організмі  - досить буде однієї.


Фаділа Блалі,
учениця Малої академії наук

 В майбутньому я планую зробити наступні теми: це скоба, це мобілізаційна система і механізм для введення скоби в кістку. Я дуже хочу, щоб її використовували в інших країнах – в Німеччині. Щоб в інших країнах говорили, що це створено в Україні.

Щоб мрія Фаділи стала реальністю,  Мала академія допоможе запатентувати її винахід. 

Ірина Хован, науковий керівник
 Це велике, я думаю, дуже велике значення має для дітей. Уявіть собі: вони ще маленькі, їм тільки 14-15 років, а вони вже мають надію на велике майбутнє. Вони мріють про університети, хоча їм ще 2-3 роки до них залишилося. Вже вони мріють розробити щось, щоб з чимось іти в світ.

Крім Фаділи вчені визначили ще п’ятьох молодих науковців- учасників програми, яким сприятимуть в отриманні патентів. Це Анастасія Рудь, що  розробила лазерний прилад для лікування хвороб очей, який долає недугу  кількома одночасними пострілами. Ще одна щасливиця – Ольга Попович: вона створила проект енерго-ефективного будинку у формі краплі. Наймолодший винахідник, що одержить патент – Максим Лема: сконструйований ним робот  здійснює точні і швидкі замІри приміщень. Ідея
Марини Гришиної  - виготовляти одноразовий посуд із крохмалю - також буде запатентована. І  Михайло Панчик, винахідник унікального аудіопідсилювача теж зможе отримати патент на свою цікаву розробку. Вітаємо переможців! Сподіваємося, що й наступного року молоді ннауковці зроблять не менш цікаві винаходи й відкриття.
Переглядів: 1480 | Додав: Admin | Рейтинг: 3.7/3
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК