Вітаю Вас ГістьСереда, 25.04.2018, 15:19

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Травень » 10 » Інтерактивне житло не за горами
13:08
Інтерактивне житло не за горами
Столам, стільцям та скриням уже 6 тисяч років. Стародавні єгиптяни першими навчилися конструювати меблі і оздоблювати інтер’єр. З часом відбулися цілі революції в архітектурі та дизайні – зміна стилів і напрямків: античність, класицизм, ренесанс, бароко, модерн. На початку 21 століття світ знову перед черговим потрясінням – інтер’єр стає інтерактивним. Це означає, що ремонт уже не буде для нас «головним болем», адже його можна зробити за кілька годин, а дизайн кімнат міняти хоч і кілька разів на добу.   

Юрій Кайгородцев – винахідник

Это называется Адаптив Спейсес, то бишь адаптивное пространство, это является инструментом взаимодействия человека и  пространства. По сути это является аналогом 3-D канала 2-D перегородки. Только в данном случае мы можем менять перегородку в любое место, и это будет происходить интерактивно. То бишь в реальном времени.

Юрій Кайгородцев разом зі своїми друзями - молодими архітекторами розробив інтерактивний інтер’єр – технологію, яка змінює простір кімнати, враховуючи перебування  в ній людей, тобто реагує на настрій та емоції.

Приміром, стіни-трансформери, які швидко можуть створити затишний куточок – відокремити від навколишнього гамору.


Юрій Кайгородцев – винахідник

Технический принцип работы основан на сенсорах, которые находятся в полу, и актуаторах, которые собственно поднимают сами структуры вверх, из-за чего и образовывается это пространство.

Вартість прототипу – 20 тисяч гривень. Коли почнеться масове виробництво, технологія стане дешевшою. І тоді цегляні, дерев’яні або гіпсокартонні стіни й перегородки відійдуть у минуле. Їх замінять трансформери.


Юрій Кайгородцев – винахідник

Данная система актуальная в любом типе публичного пространства, там где нужно разделение. Как офисные помещения, библиотеки, так и дискотеки, там где есть какое-то общее действие, и например, если кому то надо отойти.

А ще винахідники-ентузіасти демонструють комп’ютерну програму, яка  зводить будинок не за стандартами, а залежно від довкілля. Це найновіший тренд і називається він параметрична архітектура.Параметрична архітектура  - унікальний сплав математики, скульптури, архітектури і програмування. Будівлі нагадують  дивовижні живі організми. Їхню форму генерує комп’ютерна програма на основі даних про довкілля. Ультрасучасні технології  дають змогу створювати незвичайні пластичні елементи. Їх доставляють у місце зведення, як великий конструктор і просто складають.  

   

Роман Сах – представник архітектурної групи

Робота архітектора заключається в тому, щоб спів ставити ці фактори, як вони впливають на ту чи іншу форму, як їх виразити у формі. Не, як ми придумаємо форму, і от така у нас буде будівля, а саме як вплине той чи інший фактор на розвиток тої чи іншої форми.

Саме  використовуючи параметричну архітектуру вдалося сконструювати ось такі лави та столики. Комп’ютерній програмі задали план приміщення та кількість людей, яких потрібно розмістити, і електронний мозок змоделював цей комплекс для відпочинку. Потім проект пішов  на спеціальний фрезерний станок. І ось – уже готові  деталі. Майданчик створили всього за кілька діб.


Марія Василик – представник архітектурної групи

На даний момент більш плавні форми вони менше використовуються і по ціновій категорії, вони ще не досить доступні. Але в принципі ми працюємо над цим. 06.11 Мені більш подобаються так плавні лінії, вони більш доречні, вони більш зв’язані до природи, і мають більш органічні, вписуються, і для сприйняття людини – більш кращі.

До нового інтерактивного стилю людство ще має звикнути. А ось  інша новація - робот для ремонту має шанси прижитися швидше. Учень Малої академії наук Дмитро Тригодько розробив трансформера, який переносить креслення з комп’ютера в реальне приміщення. І не лише розробив, але й випробував у своїй квартирі.


Дмитро Тригодько – учень Малої академії наук України

Нам необхідно було дивитися, як буде виглядати наша квартира нова. Був план приміщення, але ми не розуміли, чи буде вона комфортною, функціональною, тому ми з моїм батьком побудували такого робота, розробили для нього власне програмне забезпечення, поки там ще оздоблювальні роботи йшли, у нас час був. А потім вже прийшли до квартири, поставили робота, він нам усе намалював.  

Робот - це передусім ще й точність. Замість замірів метром, виконаних людиною, трансформер зробить усе сам, врахує розміри – до міліметра, каже Дмитро.


Дмитро Тригодько – учень Малої академії наук України

Спочатку необхідно створити креслення  в програмі автокад за допомогою вбудованої мови програмування аволісп, потім цей код на автолісп необхідно скопіювати у спеціалізоване програмне середовище для робота Трікс-Команд-Центр, трохи змінити його синтаксис, вручну, це доволі проста операція. Потім цей код вже на мові НЕКССІ, він додається до програми, яка спеціалізована для робота, в якій є 3 графічні примітиви – це лінія, квадрат та коло. І вже за допомогою цих графічних примітивів потім робот малює план приміщення на підлозі.

У робота є серце – двигун, мозок – комп’ютерна плата, очі – спеціальні сенсори  та руки – маркери. Поки це лише прототип, який працює тільки у приміщенні. Але його можна виконати і в металі, тоді він зможе креслити й на вулиці.

Сучасні технології значно пришвидшують будівництво. У давнину на це йшли століття. Приміром, легендарний Стоунхедж, на думку вчених, споруджували багато сторіч.  Над Великою пірамідою Хеопса 100 тисяч рабів трудилися щодня протягом 20 років. Парфенон в Афінах постав за півтора десятиліття. А рекордсмен довгобуду - Страсбурзький собор: його почали зводити ще 1015-го року і досі не закінчили. На будівництво Кельнського собору витратили 630 років, Міланського – 580.

Від багатьох дизайнерських ідей просто подих перехоплює. Як вам інтер’єр, де електроніка є продовженням людських органів чуттів і знає, чого ми прагнемо цієї миті? Приміром, хочеться походити по піску чи траві – будь-ласка. Може й води «хлюпнути» під ноги. І посилить усі відчуття запахами і звуками.

Але то майбутнє. Герої ж нашого сюжету вже сьогодні демонструють нові підходи до дизайну та будівництва. І намагаються всю складну роботу передоручити розумній техніці, щоб зробити життя людей легшим і яскравішим.

Переглядів: 1799 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК