Вітаю Вас ГістьНеділя, 22.04.2018, 03:51

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Листопад » 1 » Інваліди керуватимуть побутовою технікою одним пальцем
13:02
Інваліди керуватимуть побутовою технікою одним пальцем
1 листопада. Київ. Систему управління комп’ютером та домашньою технікою для людей з обмеженими фізичними можливостями розробив юний винахідник Малої академії наук України. Як розповів учень МАН Дмитро Івченко в інтерв’ю проекту «Інтелект.UA”, (www.intellect-ua.info) ключовим елементом його пристрою є так званий трьохосьовий акселерометр. Зазвичай, цей прилад, який вимірює прискорення у тривимірному просторі, застосовують у навігації та вібродіагностиці.
За словами юного винахідника, на дослідження пішло більше року. Почалося усе з вивчення  роботи мобільного телефону з вбудованим акселерометром, після чого манівець дійшов висновку, що сферу застосування пристрою можна значно розширити. На основі акселерометра учень МАН і розробив гаджет для інвалідів. За словами юного винахідника, механізм винаходу відносно простий у використані - з допомогою спеціального кабелю, з комп`ютером з`єднують плату, на яку встановлюється  акселерометр  і прилад стає проміжною ланкою між хворим та технікою. «Далі запускається спеціальна програма, яка дає змогу хворій людині на відстані керувати курсором на екрані. Є програма LPT-свіч, яка працює з приладом, який приєднується до одного з комп’ютерних портів. Це контролер, який вмикає та вимикає світло, телевізор, холодильник тощо. Людина, працюючи з цією програмою, може керувати побутовою технікою», - пояснив Дмитро Івченко.
Завдяки мініатюрним розмірам датчика, вся схема може бути закріплена  компактно на одному з пальців людини або на голові. Незначні рухи дозволять візуально відслідковувати переміщення курсора на моніторі та працювати з комп'ютером.
«Завдяки цьому, інваліди почуватимуться не такими відстороненими від навколишнього світу. Це довзолить їм розвивати свою розумову та творчу активність. Крім того, новація може бути використана в медицині. Приміром, для діагностування проблем опорно-рухового апарату при ушкодженнях хребта. Я пропоную встановити акселерометри вздовж хребта. Людина, нахиляючись у різні боки під різними кутами автоматично передаватиме дані на комп’ютер, який і визначить чи є прогрес у лікуванні», - відзначив юний винахідник.
На відміну від іноземних аналогів, пристрій манівця значно дешевший. Акселерометр коштує 90 гривень, плата – 600. Якщо ж розробка піде у серійне виробництво, ціна впаде у рази, - вважає Д.Івченко. Він також зазначив, що загалом на планеті живе майже мільярд інвалідів. При цьому щонайменше п’ята частина – люди з важкими формами інвалідності, без можливості рухатися та взаємодіяти з навколинім світом. За даними української статистики, у нашій країні важкі фізичні вади мають 2,5 млн. людей. Хоча, як твердить голова паралімпійського Комітету України Валерій Сушкевич, «важких» інвалідів в Україні значно більше, ніж зафіксовано Держкомстатом. «Пристрій школяра із Полтавщини може кардинально змінити життя інвалідів. Безумовно, те, що сьогодні запропоновано, як варіант, як додаткова можливість для важких варіантів інвалідності – це дуже цікаво», - підкреслив В.Сушкевич.
Науковий керівник Дмитра Івченка, викладач Пирятинської філії Європейського університету Сергій Вольвач переконаний: «Молодий розум здатен подивитися на будь-яку проблему під особливим кутом зору. Старші та досвіченіші науковці цього вже не зроблять».
Сам Дмитро прогнозує, що незабаром прилади для управління комп’ютером можна буде навіть вживлювати в око, яке й керуватиме курсором на моніторі комп’ютера. Наразі ж юний винахідник збирається запатентувати свій винахід.

Переглядів: 1420 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК