Вітаю Вас ГістьСубота, 17.03.2018, 09:13

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Червень » 29 » Іпотерапія - замість хірургічного втручання і для профілактики
09:57
Іпотерапія - замість хірургічного втручання і для профілактики
Проект Інтелект.UA щоро дякує іпотерапевтичному центру "Спіріт" за співпрацю у проведенні телевізійних зйомок.
 
Семирічній Насті лікарі поставили страшний діагноз – дисплазія тазостегнового суглоба. Якщо не лікувати – дівчинка стане інвалідом. 


Ірина Шовкун – мама Насті

Нам ставят диагноз дисплазия тазобедренных суставов, и нам сейчас рекомендуют с 5 лет уже делать операцию. Как пройдет эта операция, никто никакой гарантии нам не дает, и не будет ли в дальнейшем последствий и все ли будет у нее нормально – тоже никаких гарантий.

Мама Настю оперувати не дозволила. Почала шукати інших - нетрадиційних - способів порятунку здоров’я доньки. Спробували маловідому поки  іпотерапію  - лікування за допомогою коней. На сеанси ходять уже 7 місяців.
Одне заняття триває пів години. Дитину катають верхи, вона виконує різноманітні вправи, які їй показують спеціально навчені іпотерапевти.


Ірина Шовкун – мама Насті

Во первых, это общение с животным, это уже идет положительный момент в развитии ребенка. И еще почему лошадь, понимаете, при ее диагнозе у нее идет очень большое разведение в ногах, то что как раз ей нужно. Идет массаж, и биомеханика, лошадь теплая, вообщем, все вместе.

У цьому центрі лікуються 40 дітей. У кожного – своя історія і своя хвороба.


Анна Бурага – керівник іпотерапевтичного центру «Спіріт»

Мы работаем с двумя направлениями – это неврология и психиатрия. У нас очень разный спектр деток, но конечно традиционно – это ДЦП. У нас много деток лежачих, не ходячих, не сидячих даже деток, также у нас детки с нарушениями спермидальной недостаточности, с другими разными нарушениями. Детки психиатрического спектра, такие как ранний детский аутизм, задержки психического развития, психомоторного развития, речевого развития.

Валерії - три з половиною роки, в неї дитячий церебральний параліч. Мама Діана возила доньку по всіх центрах в Україні. Спробувала й іпотерапію. Зараз дівчинка проходить перший курс лікування. Коней не боїться, їздить залюбки, може навіть і заснути верхи.


Діана Якименко – мати Валерії

Очень расслабленная, спит ручками вверх, крепче спинку держит, лучше на локтях, даже когда возят, лучше спинку держит. Шею лучше держит, головку. Комплекс упражнений есть – в положении сидя, лежа, вдоль, поперек лошадки, разводят ручки, ножки разведены, ручки вперед, в стороны, в паре езда. Очень большой комплекс упражнений.

Для дітей з такою хворобою, як у Валерії, іпотерапія може стати справжнім відкриттям, переконує Анна Бурага. Позитивна динаміка спостерігається вже через 5 занять.


Анна Бурага – керівник іпотерапевтичного центру «Спіріт»

Снижается спастика у ребенка, уменьшается количество гиперкинезов, укрепляются мышцы, те которые не работали и вообще не были включены в процесс, мышцы, которые были зажаты – спастичные мышцы, они расслабляются, то есть деткам очень действительно помогает, детки которые не держат голову при достаточно длительном хождении и занятиями ипотерапией, начинают ее держать.

Коні –  чи не найкращі терапевти серед тварин. У них той самий ритм ходи, що і в людини. Верхи діти заспокоюються, їхні м’язи плавно рухаються в такт крокам коня і водночас тренуються. А ще чотириногі друзі мають надзвичайно позитивну енергетику, яка також впливає на лікувальний процес.


Діана Якименко – мати Валерії

Наверное, из-за контакта, от того, что их ложат на хребет, и вот они отдают свою энергетику, лечат энергетикой, двигательными движениями.

Ірина Шовкун – мама Насті

Она еще стала спокойней, если раньше она была немножко нервной, мы долгое время были в аппарате, и это тоже сказалось на ее психологическом развитии, то сейчас она намного спокойней.
 
Іпотерапію можна використовувати і з метою  профілактики - для запобігання багатьом хворбам. До того ж вона сприяє одужанню не тільки дітей, а й дорослих, кажуть тренери. Щоправда,  учениця Малої академії наук доводить, що найкращий ефект від лікування за допомогою коней помітний лише в малят до п’яти років. Саме вони найбільше здатні вловити вібрації тварини.
Переглядів: 1702 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК