Вітаю Вас ГістьП`ятниця, 27.04.2018, 09:45

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Лютий » 3 » Як боротись з білим дахом?
16:38
Як боротись з білим дахом?
Протягом одного тижня у січні в Україні випала місячна норма опадів. На дахах – півметровий шар снігу. А це вже  проблема для мешканців будинків. У квартирах на останньому поверсі може протікати стеля.
Віктор Сурмак - заступник директора  КП «Керуюча дирекція»

Бувають такі покрівлі, що їх потрібно чистити негайно, бо потім вони замерзають, і потім тяжко їх відчистити. Тому, чим раніше його почистити, привести в порядок, тим менше буде затоплень квартир

Олександр Блощинський вже 8 років працює покрівельником в одному із київських жеків. Зараз він і двоє його колег  ледь устигають переходити з даху на дах. У своєму районі мають очистити 80 будинків. Робота складна, каже Олександр. Бо потрібно кожен кілограм снігу пропустити через свої руки.  А ще - небезпечна. Тому кожен  покрівельник  страхується альпіністською мотузкою. На дахах із м’яким покриттям можуть працювати лише дерев’яними лопатами, щоб не пошкодити його.

Олександр Блощинський – покрівельник КП ЖЕК «Татарка»

10 сантиметрів ми вже повинні виходити на дах і чистити дах. До гола не получається, потому що ми зірвемо покровлю. Рубероїд, мастіка, ми зриваємо, ми оставляємо 5 сантиметрів, не снігу, там льод вже получається. Сніг зверху, а получається – корка внизу. І от ми сніг зчищаємо, а корочка остається.

Але вчасно звільнити дахи зі снігового полону – не встигають. Не вистачає робочих рук. У покрівельника важка робота, а платня мала. Є й спеціальні компанії, де працюють справжні альпіністи. Та навіть вони зчищають сніг давнім дідІвським методом - лопатою і мітлою. До них за послугами звертаються і власники котеджів, і мешканці старих історичних будинків.  Ціна – від 10 гривень за квадратний метр, а це не так і мало, зважаючи, що площа може бути і 100, і 500 квадратних метрів.


Олександр Альбіт, директор компанії «КиївПромАльп»

Нічого інноваційного, на жаль ще не видумано, тобто це є лопати, лопати більш жорсткі, лопати більш м»які – залежно від типу покрівлі. Для видалення льоду є сокири, льодоруби, якісь там піки. Якщо є можливість, то ми застосовуємо гарячу воду, що безболісно для даху видаляти той наліт, який є в ринвах, в воронках, ну і скажем так складні небезпечні великі бурульки теж інколи простіше розтопити теплою водою – вона собі збіжить, ніж завішуватись людині на фасад. Там якось по частинах все це знімати. Так безпечніше.


Затоплення квартири талою водою  – це найменше лихо, яке може спіткати її мешканців. Набагато страшніше, коли стеля  не витримує десятків тонн снігу й льоду.

У лютому два роки тому за тиждень через надмірні опади завалилися дахи в будинках на Львівщині, Полтавщині, Кіровоградщині, Сумщині. Не витримала покрівля і легендарного заводу «Більшовик». У Москві за останнє 10-ліття двічі провалювалися дахи будівель у людних місцях. 2004-го через надлишок снігу обвалився дах аквапарку Трансвааль, загинули 25 людей. Через два роки не витримала покрівля Басманного ринку – 66 жертв. Ще одна проблема  - великі бурульки, які утворюються під час відлиги. Їх падіння також стає причиною загибелі людей.
Поки комунальники працюють до сьомого поту – скидають сніг із будинків лопатами, учень Малої академії наук Валерій Вагеник пропонує принципово новий метод. Перша його розробка – автоматичний снігоскид – для похилих дахів. Винахідник каже, за аналогією можна створити конструкції і для іншого типу покрівель. Тоді надмірні зимові опади працівників ЖЕКів не лякатимуть. 

Переглядів: 1437 | Додав: Admin | Рейтинг: 3.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК